Sunsol opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Jeśli zastanawialiście się nad montażem fotowoltaiki i szukaliście dla siebie wykonawcy, bardzo prawdopodobne, że natrafiliście na ofertę firmy Sunsol. Wykonawca prężnie działa w sektorze OZE, oferując m.in. fotowoltaikę, pompy ciepła czy magazyny energii nie tylko na terenie Polski, ale również wielu miejscach całym świecie. Co sprawia, że usługi Sunsol cieszą się takim zainteresowaniem? Zobacz!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Sunsol – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Sunsol – najważniejsze informacje o wykonawcy

Firma Sunsol w sektorze energii odnawialnej działa już od 2013 roku, obsługując szeroko pojęte “zielone inwestycje” dla różnego rodzaju odbiorców – m.in. gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Wywodząca się z Gdańska firma, swoim zasięgiem obejmuje teren całej Polski. Na koncie ma setki instalacji, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 10 MW. Realizacje Sunsol możecie znaleźć niemal w każdym zakątku Polski, jak również w wielu miejscach na świecie. Firma może się pochwalić instalacjami fotowoltaicznymi m.in. w Finlandii, Grecji, a nawet na… stacji badawczej na Antarktydzie!

Warto jednak podkreślić, że w skład oferty opracowanej przez Sunsol nie wchodzi wyłącznie fotowoltaika. Znajdziecie tam również inne, kompatybilne z nią ekologiczne rozwiązania, takie jak:

  • pompy ciepła przeznaczone do bezemisyjnego ogrzewania budynków,
  • magazyny energii, które wraz z instalacja PV zapewaniają niezależność energetyczną,
  • ładowarki EV, dzięki którym również transport może być przyjazny dla środowiska.

Kompetencje i doświadczenie w realizacji powyższych rozwiązań potwierdzają liczne certyfikaty posiadane przez wykonawcę – Sunsol to certyfikowany partner m.in. SolarEdge, Fronius, SMA, Q.Cells czy SunPower. Jeśli chodzi o tę ostatnią markę, to Sunsol wprowadził tę markę na rynek polski (SunPower to jeden z liderów branży – sprawdź, w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych).

Skupmy się teraz przez chwilę na szczegółach oferty fotowoltaicznej. Co uwzględnia?

Sunsol fotowoltaika – warunki i ceny

Instalacje fotowoltaiczne Sunsol są dostępne dla każdego, kto chce produkować czystą, tanią i bezpieczną energię ze słońca. W praktyce, w grono klientów najczęściej zaliczają się m.in.:

Elektrownie słoneczne Sunsol dostępne są w różnych konfiguracjach:

Dodatkowo, każda z tych instalacji może zostać skonfigurowana pod pracę z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak wspomniane już pompy ciepła czy stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Fotowoltaika Sunsol – szczegóły oferty

Gdy już mowa o instalacjach PV od Sunsol, warto dodać kilka słów na temat wykorzystywanych przez firmę podzespołów.

Jeśli chodzi o moduły fotowoltaiczne, do wyboru mamy pokaźny wachlarz marek i modeli w tym m.in. panele Q.Cells, REC, LG, Panasonic, Meyer Burger, Sharp oraz SunPower. Wspomniani producenci to liderzy branży, nagradzani w prestiżowych badaniach (np. organizowanych przez PVEL).

Bardzo dobrze oferta wypada też jeśli chodzi o wykorzystywane inwertery. W ofercie są oczywiście urządzenia Fronius, SolarEdge czy SMA (których partnerem jest Sunsol), ale również ABB czy Victron. Przy czym warto zauważyć, że inaczej niż w przypadku większości konkurencyjnych firm, tu możecie znaleźć wszystkie warianty falowników: sieciowe, wyspowe (do systemów off-grid) oraz hybrydowe (do instalacji będących połączeniem on-grid i off-grid).

Do wysokiej jakości podzespołów należy jeszcze dodać kompleksową usługę, polegającą na:

  • indywidualnym projekcie instalacji, poprzedzonym drobiazgowym audytem fotowoltaicznym – dla lepszego dopasowania zestawu do Waszych potrzeb,
  • profesjonalnym montażu, wykonanym w terminie, przez doświadczonych i co istotne, certyfikowanych wykonawców,
  • wsparciu w uzyskaniu finansowania na inwestycję – z dotacji czy też z banku,
  • wyręczeniu Was w wszystkich formalnościach przyłączeniowych – bez względu na lokalizację.

Zapewne zastanawiacie się, ile trzeba zapłacić za to wszystko? I skąd wziąć pieniądze? Już spieszymy z odpowiedzią.

Sunsol fotowoltaika – ceny

Zacznijmy od tego, że ustalenie realnego kosztu fotowoltaiki Sunsol bez skontaktowania się z firmą będzie bardzo trudne. Dlaczego? Na cenę instalacji fotowoltaicznej wpływa bowiem sporo czynników, które są indywidualne dla każdej instalacji i inwestora. A zatem, nawet dwa niemal identyczne zestawy, skompletowane z różnych podzespołów, przeznaczone do montażu na różnych typach poszycia dachowego, mogą się różnić ceną. Z tego względu, na stronie Sunsol nie znajdziecie żadnego gotowego cennika czy innego narzędzia do oszacowania kosztów.

Nie zostaniecie jednak sami w temacie pozyskania środków na inwestycję. Z jednej strony Sunsol pomoże Wam w zdobyciu dofinansowania ze środków publicznych – np. z dotacji Mój prąd. Z drugiej strony, jeśli brakuje Wam środków możecie też sięgnąć po:

Oba powyższe rozwiązania oferowane są we współpracy z Sunsol przez wiodące banki, takie jak BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Santander czy Idea Getin Leasing.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Sunsol – zalety i wady

Sprawdzając opinie o Sunsol, przekonacie się, że firma może liczyć na wysokie noty od klientów. Co wpływa na taką ocenę?

Sunsol – zalety

Spore doświadczenie
Wyjątkowo kompleksowa oferta
Bardzo dobre podzespoły
Kompetencje poświadczone certyfikatami
Wsparcie w pozyskaniu finansowania

Sunsol – wady

Brak możliwości wstępnego oszacowania wysokości inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Sunsol to jeden z lepiej znanych wykonawców fotowoltaicznych. Firma aktywnie działa na rynku, podnosząc kwalifikacje i współpracując m.in. z Instytutem Energii Odnawialnej. Kilkuletnie doświadczenie, wysokiej klasy podzespoły i kompetentny zespół to cechy, których u instalatora szuka każdy inwestor. Gdy dodamy do nich szeroki wybór rozwiązań (m.in. pompy ciepła, ładowarki EV, instalacje on-grid i off-grid), otrzymamy ofertę, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
15 października 2022 15:28

Opinie podstawinych to słaba wiarygodność.Czy ta firma zasługuje na określenie profesjonalna? Dzisiaj mogę stanowczo powiedzieć ,NIE

Kacper
Kacper
21 września 2022 11:36

Zamówiłem w SunSol zarówno instalację fotowoltaiczną jak i pompę ciepła – montaż pod koniec 2021. Montaż obu instalacji przebiegł zgodnie z planem i moimi oczekiwaniami. Ze wszelkimi komentarzami wstrzymywałem się do tej pory, bo chciałem zobaczyć czy uzyski z foto będą zgodne z tymi przedstawianymi w ofercie oraz czy obsługa po montażu będzie na odpowiednim poziomie.
Nie zawiodłem się!!! Uzyski są na bardzo dobrym poziomie po 9 miesiącach od montażu. Na ogromną pochwałę załsuguje też kontakt posprzedażowy, w szczególności z Panem Hubertem- – prawdziwy profesjonalista. Upewnił się, czy w trakcie montażu wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z założeniami. W ciągu 9 miesięcy od montażu pompy kilkukrotnie zgłaszałem się z różnymi pytaniami i zawsze otrzymywałem satysfakcjonującą mnie, fachową pomoc. Technicy w razie potrzeby przejeżdżają połowę Polski, żeby zrobić co do nich nalezy, a wszystko z uśmiechem. O nic nie muszę się dopraszać, wszystko z myślą o kliencie.
Podsumowując – jestem bardzo zadowolony z wyboru firmy SunSol, której zespół, doradztwo i obsługa posprzedażowa są na najwyższym poziomie!

Pawel
Pawel
4 marca 2022 15:03

Brak kontaktu z handlowcami, brak kontaktu z dz.technicznym. Cóż można powiedzieć o profesjonalizmie, chyba mało.