Sunvival Fotowoltaika – opinie i recenzja

Obecnie znalezienie właściwej firmy fotowoltaicznej nie jest proste. I to nie dlatego, że na rynku brakuje wysokiej jakości wykonawców. Wręcz przeciwnie – rynek nasycony jest instalatorami, konkurującymi o uwagę klienta szerokim zakres usług. Jedną z takich firm jest Sunvival Energy. Fotowoltaika to jednak nie jedyne, czym zajmuje się ta firma. Co warto wiedzieć o Sunvival Energy?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunvival – kilka słów o firmie

Firma Sunvival Energy należy do większej grupy kapitałowej Sunrise Energy, działającej na rynku odnawialnych źródeł energii (w tym również w sektorze fotowoltaicznym) od 10 lat. Grupa jest właścicielem innych marek, znanych na rynku PV – m.in. concept Energy, OZE-Biomar czy Sun Farms. Jako ciekawostkę, warto dodać, że Sunrise Energy aktywnie współpracuje z instytucjami branżowymi – m.in. pomagała Instytutowi Energii Odnawialnej przy opracowywaniu raportu “Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”.

Co jeszcze warto wiedzieć o samej marce Sunvival? Wykonawca działa na terenie całej Polski, realizując instalacje dla różnych grup klienckich. To, co wyróżnia Sunvival na tle konkurencji, to fakt, że firma oferuje całkowicie zdalny model działania – wszystkie formalności możecie przeprowadzić bez wychodzenia z domu, co może być niezwykle przydatne w dobie koronawirusa. Oczywiście Ci, którzy nie przepadają za cyfrowym załatwianiem spraw mogą skorzystać z pomocy handlowców, działających na terenie całego kraju.

Przejdźmy teraz do samej oferty Sunvival. Jakie są szczegóły współpracy?

Oferta Sunvival – na czym polega?

Warto zacząć od tego, że firma zajmuje się nie tylko instalacjami fotowoltaicznymi. W swojej ofercie ma bowiem również urządzenia komplementarne, takie jak pompy ciepła, piece elektryczne czy stacje ładowania do samochodów elektrycznych, idealnie komponujące się z własnym źródłem energii ze słońca.

Sunvival w swoich realizacjach wykorzystuje urządzenia znane i cenione na rynku fotowoltaicznym. W przypadku inwerterów, będzie to Fronius i SolarEdge – firma jest oficjalnym partnerem serwisowym tych marek.

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to dostępne są:

 • moduły polikrystaliczne i monokrystaliczne od JA Solar – jednego z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma ta trafiła nawet do naszego rankingu firm fotowoltaicznych.
 • moduły monokrystalicznego jednego z polskich producentów – firmy Selfa.
 • panele fotowoltaiczne Futura Sun, produkowane we Włoszech.

Fotowoltaika Sunvival opiera się na trzech pakietach:

 • Oferta Standard – to opcja podstawowa, przeznaczona dla klientów, którym zależy na jak najszybszym zwrocie z inwestycji. W tym pakiecie zyskujecie najtańszą instalację (z inwerterem Sofar oraz modułami JA Solar 340 Wp) oraz zestaw produktów i usług obejmujących: montaż w terminie do 30 dni oraz pełne zabezpieczenie AC i DC. Co warto podkreślić, że firma już w standardzie oferuje darmowe ubezpieczenie instalacji na 1 rok oraz kredyt fotowoltaiczny spłacany z oszczędności generowanych przez instalację.
 • Oferta Profit skierowana jest do osób, które stawiają na najlepszy stosunek jakości do ceny. Wybierając tę opcję możecie liczyć na falownik Fronius oraz moduły JA Solar 380 Wp, szybszy montaż (nawet w 10 dni), 2 lata darmowego ubezpieczenia w cenie, monitoring instalacji 24/7 oraz szybki serwis.
 • Oferta Flexi – to rozwiązanie dla tych, dla których najważniejsza jest wysoka wydajność instalacji. W tym przypadku instalacja składa się z modułów Selfa oraz inwertera Solar Edge. Do tego otrzymujecie 3 lata ubezpieczenia, montaż w 10 dni, monitoring 24/7 oraz szybki serwis.
Sunvival Fotowoltaika - oferty.

Źródło: sunvival.pl

W przypadku wszystkich powyższych pakietów firma zapewnia pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz minimum formalności. Wraz z każdym pakietem zyskujecie również:

 • profesjonalny audyt fotowoltaiczny.
 • projekt instalacji wykonany przez własne biuro projektowe Sunvival.
 • fachowy montaż instalacji wykonany przez przeszkolonych pracowników firmy – co warto podkreślić firma posiada własne ekipy oraz polisę OC w wysokości 10 mln zł zabezpieczającą ich pracę.
 • dedykowany klientom Sunvival kredyt na fotowoltaikę z atrakcyjnym oprocentowaniem oraz możliwością odroczenia pierwszej raty o 3 miesiące.
 • wsparcie w procedurach przyłączeniowych oraz związanych z uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę.

Kto może skorzystać z oferty? Jak się do tego zabrać?

Sunvival – kto i jak może skorzystać?

Po usługi Sunvival sięgają przede wszystkim klienci indywidualni, zainteresowani fotowoltaiką dla domu jednorodzinnego. Firma posiada więc doświadczenie w realizacjach mikroinstalacji o mocy do 10 kWp, co nie oznacza, oczywiście, że pozostali inwestorzy, szukający przykładowo fotowoltaiki dla firmy czy fotowoltaiki dla rolnika nie znajdą tu opcji dla siebie. Pakiety przygotowane przez wykonawcę są kompleksowe i powinny zadowolić klientów różnego typu.

Jak zatem sięgnąć po ofertę? Dostępne są dwie ścieżki – jedna dla tych, którzy inwestycję chcą skonsultować z doświadczonym doradcą fotowoltaicznym oraz druga dla tych, którzy wiedzą już czego chcą i wolą złożyć zamówienie samodzielnie.

Sunvival - fotowoltaika krok po kroku.

Źródło: sunvival.pl

W pierwszym przypadku – standardowo, wszystko zaczyna się od wysłania formularza kontaktowego w celu umówienia spotkania z doradcą. Podczas jego wizyty zostaną ustalone szczegóły instalacji oraz warunki współpracy.

Drugie rozwiązanie to skorzystanie z zakładki “e-sklep”, gdzie można zamówić instalację podając informacje dotyczące wysokości rachunków, ułożenia miejsca montażu czy zacienienia. Następnie wybiera się preferowany pakiet usługi i podaje się dane identyfikacyjne. Umowę podpisuje się online autoryzując ją np. za pomocą przelewu.

W obu przypadkach, po zaakceptowaniu warunków współpracy firma przystąpi do montażu instalacji. Po nim, jeśli klient sobie tego życzy, Sunvival wesprze go w podłączeniu fotowoltaiki do sieci oraz uzyskaniu dopłat np. dotacji “Mój prąd”.

Ile kosztuje fotowoltaika od Sunvival? Jakie są opcje finansowania?

A teraz zajmijmy się kwestią, która zwykle najbardziej nurtuje potencjalnych inwestorów: ile kosztuje fotowoltaika Sunvival?

Odpowiedź na to pytanie nietrudno zdobyć – firma na swojej stronie udostępniła bowiem zarówno cenniki, jak i specjalnie opracowany kalkulator fotowoltaiki.

Moc Rodzaj i pokrycie dachu Cena brutto Cena brutto/kWp
3.64 kWp dwuspadowy,

blachodachówka

17.218 zł ok. 4.730 zł
3.69 kWp płaski,

papa bitumiczna

19.052 zł ok. 5.160 zł
3.69 kWp instalacja wolnostojąca 17.816 zł ok. 4.830 zł
5.36 kWp dwuspadowy,

blachodachówka

22.529 zł ok. 4.200 zł
5.36 kWp płaski,

papa bitumiczna

25.192 zł ok. 4.700 zł
5.36 kWp instalacja wolnostojąca 23.397 zł ok. 4.360 zł
8.04 kWp dwuspadowy,

blachodachówka

33.062 zł ok. 4.110 zł
8.04 kWp płaski,

papa bitumiczna

37.057 zł ok. 4.610 zł
8.04 kWp instalacja wolnostojąca 34.365 zł ok. 4.270 zł

Stawki za kompletną instalację (uwzględniającą montaż i podatek VAT 8%) oscylują zatem zwykle w granicach +/- 4.000 zł – 5.000 zł w przeliczeniu na 1 kWp. Mieszczą się zatem w rynkowych widełkach cenowych i to przy dolnej granicy.

Oczywiście powyższe dane są orientacyjne, gdyż ostateczny koszt może się w Waszym przypadku różnić, w zależności od m.in. rodzaju pokrycia, miejsca montażu czy wybranego pakietu instalacyjnego.

A co z finansowaniem? Sunvival współpracuje w tym zakresie m.in. z InBank, oferując swoim klientom indywidualnym specjalną ofertę kredytu fotowoltaicznego:

Kwota pożyczki: 500 zł – 100.000 zł
Okres spłaty: do 10 lat
Oprocentowanie: 5,99 %
RRSO: 6,33%

Rata dla przykładu reprezentatywnego (20.000 zł na 10 lat) wyniesie 224 zł, a całkowity koszt kredytu – 6.830 zł.

Sunvival – zyskaj więcej z system poleceń

Warto podkreślić, że wykonawca przygotował dla swoich klientów kilka rozwiązań, dzięki którym mogą oni zyskać jeszcze więcej.

Przykładem może tu być Program Poleceń Sunvival, w którym każda osoba, która poleci usługi firmy może uzyskać bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepach sieci “Biedronka”. Z kolei osoba, która skorzystała z polecenia będzie mogła otrzymać dodatkowy rok ubezpieczenia instalacji gratis.

Co jakiś czas, oferta firmy uwzględnia też promocje na fotowoltaikę – np. z okazji Black 2020 Week instalacje były tańsze o 1.000 zł.

Opusty 1:1 w Sunvival Energy

Warto wiedzieć, że Sunvival Energy niedawno wprowadziło dla swoich klientów nową opcję bilansowania wytworzonej. Istniejący system opustów pozwala magazynować część energii w sieci, co wiąże się jednak z koniecznością uiszczenia swego rodzaju „opłaty” w postaci ułamka nadprodukcji. W zależności od mocy instalacji, tracimy 20% (instalacje do 10 kWp) lub 30% (instalacje powyżej 10 kWp) oddanej energii.

Teraz, klienci Sunvival Energy, posiadający instalację o mocy od 3 kWp do 10 kWp mogą odzyskać 20% energii. Warunkiem jest podpisanie umowy kompleksowej z Enelogic (firmy z grupy kapitałowej Sunvival) oraz zmiana taryfy na G12w.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunvival Fotowoltaika – zalety i wady

Jeśli chodzi o Sunvival, opinie jakie można znaleźć w Internecie są pozytywne. Co wpływa na takie zdanie klientów?

Zalety fotowoltaiki Sunvival

Darmowe ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej (również od kradzieży i dewastacji) w cenie – w zależności od pakietu, na okres od 1 do 3 lat
Wysoka polisa OC na wykonywane prace – Wasz majątek jest bezpieczny
Bardzo dobre podzespoły – m.in. Fronius, SolarEdge, JA Solar, Selfa
Sprawny montaż – nawet w 10 dni
Własne ekipy monterskie
Dostępność atrakcyjnych, dedykowanych form finansowania
Dostępność urządzeń dodatkowych – np. pomp ciepła, kotłów elektrycznych
Jasne informacje na temat warunków współpracy i cen
Możliwość zawarcia umowy online

Wady fotowoltaiki Sunvival

Choć firma należy do grupy posiadającej spore doświadczenie w branży, samo Sunvival na rynku jest dość krótko

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Sunvival to firma, z której wielu konkurentów mogłoby wziąć przykład. Wszystkie ważne dla klienta informacje - m.in. warunki współpracy, koszty instalacji czy rodzaj urządzeń, są łatwo dostępne. Co więcej, wykonawca zadbał również o dostępność finansowania (od ręki, podczas zawierania umowy) a nawet ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej (za darmo, na okres do 3 lat). Jeśli do tego dodamy atrakcyjne ceny, elastyczną ofertę (różne warianty usług) i sprawny montaż (wykonany przez własne ekipy montażowe), mamy zestaw, który może konkurować z największymi. Warto zatem rozważyć tę opcję.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisław,
Zdzisław,
19 stycznia 2023 18:07

Wszystko jest zrobione według planu pracy i bardzo szybko beż żadnych problemów robota zrobiona szybko i dobrze polecam

Dorota
Dorota
26 maja 2022 05:54

Czuję się oszukana przez tę firmę. Przez brak komunikacji z własnymi pracownikami firma nie złożyła w moim imieniu wniosku o dotację w ubiegłym roku. Teraz zasady się zmieniły i moja instalacja nie kwalifikuje się do dotacji. Jestem stratna na 3 tys zł, a firma zamilkła. Nie zostawię tego tak, bo chodziło mi o całościowe podejście do tematu a nie tylko zrobienie instalacji.

Robert
Robert
21 lipca 2022 10:57
Odpowiedz do:  Dorota

Firma Sunvival w moim imieniu także nie złożyła wniosku, chociaż zobowiązała się do tego w umowie. W tej chwili nie odbierają telefonów ani poczty, na maile nie odpowiadają […].

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Katarzyna
Katarzyna
30 sierpnia 2022 10:54
Odpowiedz do:  Dorota

Witam proszę o kontakt [Numer telefonu do wglądu w Redakcji]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Mateusz
Mateusz
16 marca 2023 20:58
Odpowiedz do:  Katarzyna

Witam, mam tą samą sytuację i nie wiem co zrobić… jak już uda się skontaktować mailowo ( oczekiwać na odpowiedź trzeba czekać jakoś tydzień) choć nie idzie się z nimi dogadać.

Sławek
Sławek
23 listopada 2021 11:51

Nie polecam tej firmy ,pierwsze problemy się zaczęły od momentu gdy dostali pieniądze ,wcześniej wszystko pięknie wyglądało
1,Montaż paneli na dachu 5 stopniowym
-gdzie sami montażyści mówili ,że to się nie sprawdzi ,że pierwszy raz wrzucili będą tak robić
2,trzy razy przyjeżdżali na montaż ,wiecznie czegoś nie mieli dwie różne ekipy
3,podłączenie pod bezpieczniki instalacji prowadzone przez telefon z głównym elektrykiem ,co spowodowało wyskakiwanie 5 bezpieczników
4 .kontakt z Serwisem od dwuch tygodni cisza
Instalacja robiona w Pietrzwałdzie
Nie polecam ,omijajcie jak największym łukiem