Tanie mieszkania w Mieszkanie Plus – znamy ceny za metr!

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło zaprezentowała szczegóły programu Mieszkanie Plus. To kolejny po projekcie Rodzina 500+ element polityki rządu, nakierowanej na pomoc rodzinom. Tym razem rząd zaproponuje klasie średniej tanie mieszkania na wynajem z możliwością zakupu.

Własne M dla klasy średniej

Program Mieszkanie+ wesprze młode osoby o średnich dochodach, które marzą o kupnie własnego mieszkania. Przedstawiciele klasy średniej zarabiają wystarczająco, by się utrzymać, ale to zbyt mało, by w obecnych warunkach na rynku mieszkaniowym pozwolić sobie na kupno własnej nieruchomości bez konieczności wieloletniego zadłużania. Pomóc w rozwiązywaniu ich problemu ma program Mieszkanie Plus.

Trzy filary programu Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus opierać się ma na trzech podstawowych filarach – mieszkaniach budowanych na gruntach Skarbu Państwa, wsparciu komunalnego budownictwa czynszowego oraz indywidualnych kontach mieszkaniowych, na których będzie można oszczędzać na własną nieruchomość. Premier zdradziła kilka informacji na temat pierwszego z nich. W jego myśl na gruntach należących do państwa zbudowane zostaną w trybie gospodarczym mieszkania, w korzystnej lokalizacji i co najważniejsze, w przystępnych cenach wynajmu i zakupu.

Korzystne ceny, możliwość zakupu

Premier Szydło zapowiedziała, że czynsz wynajmu rządowego mieszkania wynosić ma między 10 a 20 złotych za metr kwadratowy. Dodała, że osoby wynajmujące mieszkanie będą mogły również zostać ich właścicielami po pewnym czasie wynajmu. Rząd podkreślił, że pierwszeństwo w wynajmie i zakupie rządowych nieruchomości w ramach będą miały osoby z klasy średniej, zwłaszcza z rodzinami wielodzietnymi. Premier wspomniała na konferencji, że będą brane pod uwagę także dochody, ale wpłyną jedynie na okres oczekiwania na mieszkanie.

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na portalu hipoteki.net zajmuje się kredytami hipotecznymi. Na enerad.pl wspiera nas w różnych tematach z branży finansowej. Wielbiciel książek, w których szuka inspirujących idei, dlatego tak bardzo lubi fantastykę naukową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *