Telefon, prąd i gaz – jeden rachunek ???

0 /5
(Ocen: 0)

Oferowanie jednocześnie usług telekomunikacyjnych, prądu i gazu to, zdaniem uczestników debaty PAP “Telefon, energia, gaz – jeden rachunek”, przyszłość na polskim rynku usług sieciowych. Jest to korzystne i wygodne dla klienta, oraz pozwala firmom z sektora enegetycznego lub telekomunikacjnego wchodzić w nowe obszary działalności.

Zdaniem Piotra Pieli – Partnera w Ernst&Young, jednoczesna sprzedaż usług telekomunikacyjnych i energetycznych, nie powinna być dla nikogo niespodzianką. “Mamy do czynienia z dostawcami, którzy jednocześnie oferują klientom telefonię stacjonarną, komórkową, internet, telewizję, a w przypadku energii elektrycznej i gazu jest to kolejne medium, które dla wygody klienta zostanie dodane do rachunku”.

Wskazał na korzyści dla klientów wynikające z ceny. “To jest jednak jeden koszt obsługi klienta, który rozkłada się na kilka produktów. Ludzkość jest dość wygodna, dość leniwa i to jest powodem wielu innowacji, które mają miejsce w różnych dziedzinach naszego życia” – dodał Piela.

Wiceprezes Polkomtela Tomasz Zadroga (właściciela marki Plus, której oferty można znaleźć w naszej porównywarce;-), dodał że  “prędzej czy później” taką ofertę będzie miał każdy na rynku. “To jest naturalny etap rozwoju. Każdy na rynku będzie robił to samo” – podkreślił.

Nowym zjawiskiem na rynku energii są usługi typu „dual fuel”, czyli dostawy łączonej prądu i gazu. Na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów poprzez dodatkową usługę, jaką jest sprzedaż prądu, decydują się firmy dotychczas działające i skoncentrowane na sektorze gazowniczym.

Największa firma – PGNiG na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty dual fuel, która na początek była adresowana do największych klientów przemysłowych. Firma zamierza ją skierować do kolejnej grupy przedsiębiorców – małych i średnich firm i ma w planach szybki wzrost sprzedaży do 0,5 TWh w 2015 r. (w ubiegłym roku było 90 GWh) – choć, dotychczasowe działania gazowego giganta było dość niemrawe, liczymy, że tym razem plany nie spalą się na panewce;-) i życzymy sukcesów!!!. Oprócz podstawowego produktu, czyli gazu, energię oferuje już firma DUON.

Ten rok może okazać się przełomowy dla rynku energetycznego. Firmy do niedawna wyspecjalizowane w jednym rodzaju usługi i podstawowej działalności, jaką jest wytwarzanie i sprzedaż energii elektrycznej coraz chętniej nawiązują współpracę z branżą telekomunikacyjną, szukając możliwości zdobycia nowej grupy odbiorców. Wkrótce koncesje na obrót energią może otrzymać kolejna grupa telekomunikacyjna.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments