TUZ Ubezpieczenia – opinie i recenzja

Czy znacie TUZ Ubezpieczenia? To towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, które w ostatnim czasie przechodzi prawdziwą metamorfozę. Stawia na nowe technologie i wkłada dużo wysiłku w budowanie zaufania do swojej marki. Szczególnie ostatni rok działalności TUZ TUW, to proces dynamicznych zmian i pierwszych sukcesów. Czy ta poprawa to sprint, czy może jednak maraton, zaplanowany na wiele lat? Sprawdzamy, co te zmiany przyniosły i mogą przynieść dla klientów TUZ TUW.

Jakie usługi świadczy TUZ Ubezpieczenia?

TUZ TUW działa na rynku od 2003 roku. W jego zakresie usług znajdziemy szereg produktów ubezpieczeniowych dla domu, biznesu czy rolników. Nie jest to jeszcze nic szczególnie wyróżniającego TUZ Ubezpieczenia. Takie popularne produkty jak ubezpieczenie OC, AC, polisę NNW czy ubezpieczenie domu lub mieszkania, odnajdziemy bez problemu u konkurencji. Czym, zatem wyróżnia się TUZ TUW?

W sekcji z komentarzami – na końcu strony – znajdziesz opinie o TUZ Ubezpieczenia od naszych czytelników.

Tylko pobieżne spojrzenie na ofertę TUZ pokazuje, że celem zakładu, jest przede wszystkim dostarczenie produktu dopasowanego do potrzeb klienta. Zakres ubezpieczeń jest często elastyczny – i co wyróżnia TUZ TUW – bardzo szeroki.

Spójrzmy np. na ubezpieczenie domu lub mieszkania. Oprócz standardowego ubezpieczenia od pożaru i zdarzeń losowych, polisa może zostać rozszerzona kolejne ryzyka, a nawet o pakiet assistance (i to do wyboru: techniczny, medyczny czy może samochodowy). A to jeszcze nie koniec możliwości.

Produkty TUZ TUW zaspokajają też wymagających klientów. Na wyróżnienie zasługuje np. ubezpieczenie OC nadwyżkowe. Maksymalna suma ubezpieczenia przy OC nadwyżkowym może wynosić nawet do 5 mln euro. W większości towarzystw ubezpieczeniowych limit wynosi do ok. 1 mln euro. To jedyny taki produkt na polskim rynku, który spełnia wymagania przewoźników. Drugim produktem jest Auto Concierge, czyli usługa kompleksowej pomocy w razie awarii auta.

Jak działa TUZ Ubezpieczenia?

Żadna instytucja nie ulegnie zmianie tylko tworząc ładnie brzmiące hasła. To właśnie ludzie, którzy za nią stoją, mogą wprowadzać w życie reklamowe slogany. Ostatnie zmiany w TUZ Ubezpieczenia nie zaszłyby tak daleko, gdyby właśnie nie dbałość o współpracę z agentami ubezpieczeniowymi.

To, że nie są to tylko puste przechwałki, TUZ TUW, dał znak w czasie pandemii koronawirusa. Cały proces zawierania umowy można przeprowadzić zdalnie, bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie sprawiło, że – według informacji pochodzących ze strony https://tuz.pl/ – zakład: “…odnotował 148% dynamiki sprzedaży w porównaniu z majem ubiegłego roku i 128% narastająco od początku roku 2020”.

Dla klienta TUZ Ubezpieczenia oznacza to, że jego obsługą zajmują się najlepsi fachowcy. Żeby poradzić sobie z obsługą coraz liczniejszej grupy klientów, TUZ postawił na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wdrożono już system Sobol (do zdalnej obsługi umów) oraz TubaPay (do bezgotówkowych rozliczeń płatności). Dzięki temu sprawy konsumentów są załatwiane w sposób bardziej wygodny i szybki.

Czym jest TUW w nazwie TUZ?

Skrót TUW oznacza, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. To jeden z dwóch klasycznych rodzajów prowadzenia zakładu ubezpieczeniowego (drugi to spółka akcyjna). Na polskim rynku działa kilka towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, ale tylko TUZ przeszedł w ostatnim czasie rewolucyjne zmiany.

Więcej towarzystw ubezpieczeniowych jest spółkami akcyjnymi, ponieważ taka forma prawna pozwala im się skupić na wypracowywaniu zysku. Natomiast idea TUW opiera się na tym, że członkowie towarzystw wzajemnie zabezpieczają się przed skutkami zdarzeń losowych.

Każdy klient TUW podpisując umowę ubezpieczenia, staje się równocześnie członkiem towarzystwa i dostarczycielem ubezpieczenia. To powoduje, że TUW nie ma w swojej podstawowej misji zysku komercyjnego.

Taka charakterystyka TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, wyróżnia go spośród wielu innych ubezpieczycieli. Natomiast wspomniane zmiany wprowadzone w TUZ, pozwalają mu zajmować coraz ważniejsze miejsce na rynku produktów ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenia w TUZ TUW opinie

TUZ Ubezpieczenia przeszło znaczną metamorfozę. Wcześniej jednak TUZ TUW był właściwie niezauważalny na rynku. Do dziś jest czasem mylony np. z TUW TUW (tak, to zupełnie inne towarzystwo). I niestety negatywne opinie na temat TUZ, trafiają często pod zły adres.

Z drugiej strony szybkie zmiany sprawiły, że TUZ ma szansę stać się prawdziwą konkurencją dla pozostałych ubezpieczycieli. I łatwo w ten sposób stać się ofiarą swojego sukcesu. Taka dynamika prac powoduje, że pracownicy TUZ TUW muszą kontrolować coraz więcej kanałów komunikacji z klientami. A to oznacza większe ryzyko pomyłek.

Sprawdzając jakość obsługi klienta w TUZ Ubezpieczenia, ta nie odbiega od tego, co można spotkać u konkurencji. Na plus wyróżnia się to, że wiele spraw można załatwić na stronie tuz.pl. Bardzo ciekawym narzędziem jest kalkulator ubezpieczenia domu lub mieszkania, który liczy dla nas wysokości składki dla czterech różnych wariantów. Można nawet, powiedzieć, że liczba opcji, które oferuje kalkulator TUZ, jest nieco przytłaczająca dla niewtajemniczonego klienta.

TUZ Ubezpieczenia – wady i zalety

Zalety TUZ Ubezpieczenia:

elastyczność i zakres oferty,

wdrożenie nowoczesnych technologii,

skuteczna reakcja na pandemię koronawirusa (pomoc dla agentów, zdalny proces sprzedaży polis),

unikalne na rynku produkty ubezpieczeniowe (Auto Concierge, OC nadwyżkowe),

proces mediacji z klientami.

Wady TUZ Ubezpieczenia:

nadal mała rozpoznawalność marki,

brak informacji o promocjach.

Masz inną opinię o TUZ Ubezpieczenia? Korzystałeś z ich produktów? Podziel się śmiało swoim doświadczeniem z naszymi czytelnikami!

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres usług TUZ TUW
Współpraca z agentami
Kontakt z klientem
Produkty ubezpieczeniowe
TUZ Ubezpieczenia zaliczył bardzo udany 2019 rok. W 2020 - mimo koronawirusa - planuje poprawić swój wynik. Zapowiedzi wprowadzenia ułatwień technologicznych zostały już częściowo zrealizowane (system Sobol, TubaPay). Niektóre opinie klientów o TUZ TUW pokazują, że nadal są rzeczy wymagające poprawy. Patrząc jednak na ostatnie sukcesy i realizowane obietnice, można spodziewać się, że TUZ Ubezpieczenia potrzebuje tylko czasu, aby dogonić czołówkę towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
15 października 2021 14:19

Zadzwoniłem na infolinie w celu przedłużenia polisy i poprosiłem o kalkulacje polisy na następny rok. Dostałem odpowiedz 27,tys zł za samochód warty 7,tys. Naprawdę żałuje, ze nie nagrałem tej rozmowy. Pani w słuchawce ze spokojem w głosie powtórzyła mi to dwa razy i jeszcze zdziwiona mojej reakcji. Żenada, strata czasu z nimi. Jedna taka akcja mi wystarczy. Odradzam.

Julia
Julia
17 września 2021 14:03

Tak, mam zdecydowanie inną opinię o

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
– i wszystkim z ODRADZAM korzystanie z ich usług z całego serca.
Firma, która w ogóle nie powinna istnieć na rynku!

Nigdy nie wystawiam negatywnych opinii przed próbą wyjaśnienia sytuacji. Jednak z TUZ nie można nic wyjaśnić, obsługa klienta poniżej krytyki. Mimo wykupionej polisy, w momencie zaistnienia szkody przyznają śmieszne odszkodowania – szkoda oszacowana przez niezależnego rzeczoznawcę na ok. 8 000, tymczasem TUZ wypłaca po długich pertraktacjach ok. 2000 zł.
Odwołania nie uznają z sobie tylko znajomych powodów, twierdząc, że kwota 2000 zł jest wystarczająca na doprowadzenie nowego mieszkania po generalnym remoncie, przeprowadzonym 3 miesiące przed zaistniałą szkodą (zalanie przez sąsiada z wyższego piętra w bloku) w roku 2021 r. gdzie koszt zakupy samych materiałów budowlanych jest chyba większości znany.
Koszt robocizny TUZ wycenia na 20 zł (roboczogodzina) – gdzie znaleźć fachowców w tej cenie w dużym mieście…? Nie wiem.
Pieniądze przeznaczone na polisę to pieniądze zmarnowane. W razie szkody nie można liczyć na sensowne odszkodowanie a jedynie na przedłużającą się w nieskończoność bezsensowną korespondencję i telefony.

Nawet największemu wrogowi nie życzę współpracy z TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Radek
Radek
5 lipca 2021 17:59

Brak kontaktu,z łaski odpisują na wiadomości, odszkodowanie zanizone,brak wypłaty za wynajęte auto.
Dramat nie firma.
Pozostaje tylko osobista wizyta.no i kancelaria.
Unikać jak ognia.

staszek
staszek
14 maja 2021 11:23

Nie rzetelna firma wyliczyli szkodę, a później przeciągają maksymalnie terminy na odpowiedź/podjęcie decyzji. W końcu po około 60 dniach podjęli decyzję o odmówię wypłaty odszkodowania. Rzecznik finansowy też nie widziałem żadnych nie jasności po mojej stronie, wskazał tylko że Tuz cały czas lakonicznie odpowiada, odmawia i podtrzymują swoją decyzję. Odwołują się od decyzji sądu sprawa dalej w toku. Na pewno nigdy nie ubezpieczę tam auta ani nic innego, robiąc problemy sobie albo poszkodowanemu.

Radek
Radek
5 lipca 2021 18:00
Odpowiedz do:  staszek

Tez mam z nimi problem.