Tymbark zbudował farmę fotowoltaiczną

0 /5
(Ocen: 0)

Wielokrotnie na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że coraz więcej firm stawia na zielone rozwiązania. Do grona przedsiębiorstw, które mogą poszczycić się ekologicznymi technologiami dołączył Tymbark. Producent soków w grudniu oddał do użytku farmę fotowoltaiczną, która pokryje 25 proc. zapotrzebowania zakładu na prąd.

Zielona energia staje się powoli nieodłączonym elementem światowych, ale również krajowych, czy lokalnych firm. Parę miesięcy temu wspominaliśmy, że IKEA Polska chce stać się niezależna energetycznie, swoje kolejne kroki w zielonych technologiach stawia także Tymbark. Producent napojów i soków wybudował farmę fotowoltaiczną w zakładzie w Tymbarku (woj. małopolskie). Zrealizowanie inwestycji kosztowało 5,5 mln złotych, z czego połowę środków stanowiło dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

farma fotowoltaiczna w Tymbarku

fot. Maspex

Farma fotowoltaiczna w Tymabrku zajmuje ok. 2 hektarów – składa się na nią blisko 4 tys. paneli. Łączna moc inwestycji wynosi 1 MW. Na terenie elektrowni wybudowano również aparaturę monitoringu oraz stację meteorologiczną. Farma ma pokryć aż 25 proc. zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną – powyższa liczba powinna robić wrażenie, gdyż zakład odznacza się wysokim zapotrzebowaniem na prąd oraz energią cieplną.

Warto zaznaczyć, że to jedna z wielu proekologicznych inwestycji Tymbarku – producent od 10 lat chętnie inwestuje w ekologiczne rozwiązania, na ten cel przeznaczył już prawie 250 mln złotych.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments