Ubezpieczenie na życie a kredyt hipoteczny

0 /5
(Ocen: 0)

Dzisiejszy Świat wyostrzył zmysły. Czujnie przeglądamy oferty, analizujemy i wyciągamy wnioski. Starając się o kredyt hipoteczny, przy ogromnym stresie, często lekceważymy dodatkowe oferty banków. Tylko, czy słusznie? Same instytucje finansowe możemy podzielić na trzy grupy, zgodnie z ich indywidualną polityką dotyczącą polis na życie.

Obligatoryjne posiadanie ubezpieczenia na życie

W tym przypadku możemy skorzystać z ubezpieczenia grupowego oferowanego przez konkretny bank, lub przedstawić dokumenty świadczące o umowie zawartej z dowolnym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Uwaga! Często banki nie akceptują pracowniczego ubezpieczenia grupowego, ponieważ nie zakładają one możliwości cesji praw na bank. Może się okazać, że polisę dla osób starszych lepiej podpisać w banku, który będzie udzielał kredyt. Młodszym osobom sugerujemy sprawdzenie jeszcze innych polis indywidualnych.

Banki niewymagające ubezpieczenia na życie

Ta grupa banków wychodzi z założenia, że zadłużenie po śmierci kredytobiorcy zostanie podjęte przez spadkobierców. W innym przypadku instytucja finansowa zawsze może sprzedać nieruchomość i wyrównać brakującą kwotę.

Indywidualne podejście do ubezpieczenia na życie

Kolejna grupa banków przewiduje wymóg ubezpieczenia tylko w konkretnych przypadkach:
– w sytuacji, gdy różnice w dochodach kredytobiorców są znaczące.
– kiedy kredytobiorca jest jeden.
– w momencie gdy zwracający się o kredyt przekracza możliwy, dopuszczalny wiek.
– gdy potencjalny kredytobiorca wykonuje niebezpieczny zawód.
Decyzja o podobnym wymogu należy do analityka banku, który w indywidualny sposób podchodzi do każdego klienta.

Warto zastanowić się, jakie korzyści daje polisa na życie. Nikt nie zna przyszłości i ciężko jest ją przewidzieć. A kredyt hipoteczny, nawet najlepszy niesie za sobą koszty przez wiele lat. Będąc w pełni sił nie zastanawiamy się, nie bierzemy pod uwagę najgorszego. Jesteśmy dalecy od straszenia, ale zawsze można przeanalizować różne możliwości.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments