Ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu – rozwiązanie dla firm

0 /5
(Ocen: 0)

W związku z ograniczeniami w dostawach i poborze prądu wiele firm poniosło straty finansowe. Jak uniknąć tego typu szkód? Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia…

Ograniczenie w dostawach i poborze prądu nie tylko obnażyło słabość naszego sektora energetycznego, ale również naraziło wiele firm na szkody finansowe. Chociaż takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, to jednak każde przedsiębiorstwo powinno być na nie przygotowane i liczyć się z ewentualnymi stratami. Dmuchaniem na zimne jest m.in. zakup ubezpieczenia, które chroniłoby interesy firmy i pokrywało koszty związane z przestojem.

Ubezpieczenie od przerw w dostawach od prądu

Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki i dzisiaj możemy ubezpieczyć się praktycznie od każdego zagrożenia. Ceny zachęcają do kupowania polis, gdyż w związku ze sporą konkurencją w sektorze ubezpieczeń, są one niskie. Aktualnie wiele firm oferuje sprzedaż ubezpieczeń dla firm, których zakres ochrony obejmuje też przerwy w dostawach prądu – jest ono dostępne w pakietach podstawowych i w ramach opcji dodatkowych, dlatego przed zawarciem umowy radzimy dokładnie przeczytać OWU i sprawdzić zakres.

Posiadając polisę, która chroni przed skutkami przerw w dostawach prądu, możemy liczyć na to, że np. ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia stałych kosztów funkcjonowania firmy. Oczywiście rodzaj zobowiązania towarzystwa zależy od jego oferty oraz zakupionego przez przedsiębiorcę pakietu. Na pewno warto zapoznać się z kilkoma ubezpieczeniami i wybrać te najbardziej dopasowane do profilu firmy.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments