UOKiK wszczął postępowania przeciwko trzem sprzedawcom prądu

0 /5
(Ocen: 0)

Po przeanalizowaniu skarg konsumentów, UOKiK wszczął postępowanie przeciwko trzem sprzedawcom prądu: Novum, Polska Energetyka Pro oraz Energetyczne Centrum. Urzędnicy sprawdzą, czy doszło do m.in.: wprowadzania w błąd klientów podczas zawierania umów.

Bardzo często na łamach naszego serwisu publikujemy artykuły na temat oszustów, czy nieuczciwych praktyk niektórych sprzedawców prądu. Tym razem do akcji wkroczyło UOKiK, które po analizie skarg konsumentów, zdecydowało się wszcząć postępowanie przeciwko trzem sprzedawcom prądu – urząd przyjrzy się działaniom Novum, Energetycznego Centrum oraz Polskiej Energetyki Pro.

Odbiorcy prądu czują się oszukani

Obiecywanie tańszych rachunków za prąd, czy podawanie się za przedstawicieli dotychczasowego sprzedawcy i namawianie do podpisania aneksów/umów to najczęstsze zarzuty, które padają ze strony konsumentów. Wszystkie wymienione firmy zawierają umowy z odbiorcami poza swoimi lokalami i jak wynika ze skarg, przedstawiciele sprzedawców prądu posuwali się do nieuczciwych praktyk. W rezultacie, oszukani klienci, zamiast zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, płacili wyższe faktury lub nieświadomie zawierali umowy z nową firmą energetyczną. W enerad.pl będziemy śledzić całą sprawę, a także zachęcamy Was do przeczytania naszych artykułów, dzięki którym uchronicie siebie i swoich najbliższych przed oszustami i nieuczciwymi sprzedawcami prądu:

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
9 grudnia 2017 01:40

To centrum energetyczne to wielkie *******. *******!

Komentarz edytowany przez redakcję.

bbbbb
bbbbb
10 lutego 2017 15:52

Ta cała Polska energetyka pro to jakieś naciągacze. Przyszli do mojej mamy, podszyli sie po dostawcę prądu Energa, zażądali fakturki za prąd. Mama im ją dała ale nie podpisała żadnej umowy. I tak do nas przychodza faktury za prąd od tego pro. A mamy umowę tylko z dostawcą energa.

Konsument
Konsument
11 października 2015 10:23

Interesujące są 2 fakty – niektóre z tych firm zostały ukarane po raz kolejny, a jedna oprócz kary od UOKiK w tym samym roku otrzymała wyróżnienie “Rzetelna Firma 2013”.

Jarek Motnicki
Jarek Motnicki
15 października 2015 22:52
Odpowiedz do:  Konsument

Bo ta cała Rzetelna Firma to przecież nie jest za zasługi rzetelności tylko za kasę po prostu. Innymi słowy: goście sprzedają certyfikat, który potwierdza to, że kto go kupił jest ok 😀