śledztwo dochodzenie

UOKiK wszczął postępowania przeciw sprzedawcom prądu

Po przeanalizowaniu skarg konsumentów UOKiK wszczął postępowanie przeciwko trzem sprzedawcom prądu: Novum, Polska Energetyka Pro oraz Energetyczne Centrum. Urzędnicy sprawdzą, czy doszło do m.in.: wprowadzania w błąd klientów podczas zawierania umów.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. UOKiK wszczął postępowania
  2. Odbiorcy prądu czują się oszukani

UOKiK wszczął postępowania

Bardzo często na łamach naszego serwisu publikujemy artykuły na temat oszustów, czy nieuczciwych praktyk niektórych sprzedawców prądu. Tym razem do akcji wkroczył UOKiK, który po analizie skarg konsumentów, zdecydował się wszcząć postępowanie przeciwko trzem sprzedawcom prądu – urząd przyjrzy się działaniom Novum, Energetycznego Centrum oraz Polskiej Energetyki Pro.

Odbiorcy prądu czują się oszukani

Obiecywanie tańszych rachunków za prąd, czy podawanie się za przedstawicieli dotychczasowego sprzedawcy i namawianie do podpisania aneksów/umów to najczęstsze zarzuty, które padają ze strony konsumentów. Wszystkie wymienione firmy zawierają umowy z odbiorcami poza swoimi lokalami i jak wynika ze skarg, przedstawiciele sprzedawców prądu posuwali się do nieuczciwych praktyk.

W rezultacie oszukani klienci, zamiast zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, płacili wyższe faktury lub nieświadomie zawierali umowy z nową firmą energetyczną. W enerad.pl będziemy śledzić całą sprawę, a także zachęcamy Was do przeczytania naszych artykułów, dzięki którym uchronicie siebie i swoich najbliższych przed oszustami i nieuczciwymi sprzedawcami prądu:

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
2017-12-09 01:40

To centrum energetyczne to wielkie *******. *******!

Komentarz edytowany przez redakcję.

bbbbb
bbbbb
2017-02-10 15:52

Ta cała Polska energetyka pro to jakieś naciągacze. Przyszli do mojej mamy, podszyli sie po dostawcę prądu Energa, zażądali fakturki za prąd. Mama im ją dała ale nie podpisała żadnej umowy. I tak do nas przychodza faktury za prąd od tego pro. A mamy umowę tylko z dostawcą energa.

Konsument
Konsument
2015-10-11 10:23

Interesujące są 2 fakty – niektóre z tych firm zostały ukarane po raz kolejny, a jedna oprócz kary od UOKiK w tym samym roku otrzymała wyróżnienie „Rzetelna Firma 2013”.