Uwaga! Pay Trade International Club LLC

5 /5
(Ocen: 1)

Zostało wszczęte postępowanie przeciw Pay Trade International Club LLC przez prokuraturę regionalną w Szczecinie. Sprawa jest poważna i dotyczy budowania piramidy finansowej na terenie całego kraju. „Elitarność” klubu, wiele profitów i ułatwień przyciągnęło mnóstwo osób.

Jak rozwinęła się piramida finansowa?

Według śledczych stosowane były „nieuczciwe praktyki rynkowe polegające na wykorzystaniu gromadzonych środków do prowadzenia i propagowania systemu promocyjnego typu piramida.” Czy działalność klubu, który obecnie zarejestrowany jest w USA można połączyć z już upadłą spółką Pay Trade Polska sp. z o. o. ?
Wśród pokrzywdzonych może być nawet 3,5 tysiąca członków, którzy od 14.01.2014 wpłacali sumy od 8 tysięcy do kilkuset tysięcy złotych.
Jak to dział system? Klubowicz wpłacał konkretną sumę za członkostwo, plus miesięczny wkład. byli kuszeni losowaniami samochodów z półki premium i sporymi zyskami. Wszystko było stworzone wkoło pasywnego dochodu, a ten miał zostać opracowany przez matematyków prosto z Szwajcarii. Co ciekawe z założeń systemu wynika, że osoby nie zyskiwały na konsumpcji lub sprzedaży konkretnych usług, Wysokość profitów była uzależniona od przyciągnięcia nowych użytkowników, którzy oczywiście musieli uiścić wpisowe.
Prokuratura osoby pokrzywdzone zachęca do skompletowania dokumentów – umów, wpłat czy korespondencji i zgłoszenia się do odpowiedniej instytucji.

Skąd fenomen piramid finansowych?

Mimo szeroko prowadzonych akcji informacyjnych przez Komisję Nadzoru Finansowego wciąż powstają podobne mechanizmy. Dajemy się nabrać na wizję ponadprzeciętnych zysków czy profitów. Sprzedawcy żerują na naszych marzeniach, obiecując złote góry. Najbardziej znaną piramidą była ta zbudowana w Stanach Zjednoczonych przez Bernarda Madoffa, skupiająca bogatych inwestorów. Wyrok jaki zapadł robi wrażenie, odpowiedzialny za całe zamieszanie dostał 150 lat więzienia.
Największy polski skandal – piramida Amber Gold wciąż czeka na wyjaśnienie. Obecnie sprawdzana jest przez sejmową komisję i wciąż wywołuje burzliwe dyskusje. Cały kraj przygląda się śledztwu.

Najważniejsze, to twardo stąpać po ziemi. Zawsze nas serwis polecał uważne czytanie wszelkich umów. Warto też zajrzeć do internetu i poszukać dodatkowych informacji. Ostrożności nigdy za wiele. Każda decyzja wymaga przemyślenia.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments