Vattenfall: pomimo braku zgody Prezesa URE wprowadzimy nowe taryfy

5 /5
(Ocen: 2)

Trwa spór pomiędzy Vattenfall a Urzędem Regulacji Energetyki dotyczący zatwierdzenia taryf na sprzedaż energii gospodarstwom domowym. Vattenfall zapowiada, że pomimo braku zgody prezesa URE, wprowadzi nowe – droższe taryfy od 1 lutego br.

– Jesteśmy otwarci na rozmowy z regulatorem, ale trudno zgodzić się na to, aby sprzedać energię, którą kupujemy po 225 zł za MWh za 185 zł. To doprowadziłoby do ogromnych strat, przekraczających 100 mln zł rocznie. To jest nie do przyjęcia – mówi Torbjörn Wahlborg, prezes Vattenfall Poland.

Prezes Wahlborg przekonuje, że pomimo podniesienia przez Vattenfall cen energii dla klientów indywidualnych będą oni mieli jedne z najniższych cen w Polsce.

– To pokazuje, że pomimo sporu z regulatorem nasze działania są efektywne i jesteśmy w stanie oferować konkurencyjne ceny – przekonuje Torbjörn Wahlborg.

źródło: www.wnp.pl

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments