Vattenfall przedłużył okres obowiązywania ofert z gwarancją ceny

0 /5
(Ocen: 0)

Po raz kolejny firma Vattenfall przedłużyła okres, w którym klienci mogą skorzystać z taryfy z gwarancją ceny.

Tym razem okres obowiązywania oferty został przedłużony do 31 maja 2009. Klienci, którzy zdecydują się przystąpić do tej taryfy, mają pewność, że do końca 2010 r. cena, po której kupują energię nie ulegnie zmianie.

Gwarancja ceny nie dotyczy opłat za dystrybucję energii, pobieranych przez dystrybutora, które mogą stanowić nawet 50% całkowitych kosztów zakupu energii.

Przy założeniu wzrostów cen energii, taryfa z gwarancją ceny chroni nas przed jakimikolwiek podwyżkami w trakcie obowiązywania umowy. Niestety podpisując umowę z gwarancją ceny nie mamy możliwości zmiany taryfy przez okres trwania umowy. W przypadku gdy umowa zawarta jest do 31.12.2010 r., w tym czasie nie mamy możliwości zmiany sprzedawcy, ani nawet taryfy. Jeżeli w tym czasie sprzedawcy podniosą ceny, my zyskujemy gdyż posiadając cenę gwarantowaną żadne podwyżki nas nie dotyczą. Jeżeli jednak w okresie obowiązywania umowy pojawią się nowe atrakcyjne i tańsze oferty nie będziemy mogli z nich skorzystać dopóki nasza umowa z gwarancją ceny nie wygaśnie (31.12.2010).

Obecna sytuacja na rynku energii, wskazuje, że w najbliższym czasie, odbiorcy indywidualni nie powinni być narażeni na podwyżki cen energii, o ile Prezes URE w międzyczasie nie uwolni całkowicie rynku energii, co nie powinno nastąpić przed końcem 2009 r.

Vattenfall, jako jedyny sprzedawca na naszym rynku skierował do odbiorców indywidualnych ofertę z gwarancją ceny.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments