Verida Energy opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii, Klimatyzacja

Firma Verida Energy pochodzi z Krakowa i na rynku instalatorskim działa od 2018 roku. Te kilka lat zaowocowało nawiązaniem współpracy z najlepszymi producentami podzespołów i wykonaniem ponad 350 realizacji dla Klientów. Niewątpliwą zaletą instalatora jest duża mobilność, która pozwala mu przyjmować zlecenia z całej Polski. Co jeszcze ma do zaproponowania swoim Klientom Verida Energy? Komu dedykowana jest oferta firmy i ile kosztują jej usługi?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Verida Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Klimatyzacja
Tak

Verida Energy – kilka słów o firmie

Instalacje wspierające rozwój odnawialnych źródeł energii to dla firmy Verida Energy pasja i kierunek dążenia do niezależności energetycznej Klientów instalatora. Specjaliści z Verida Energy na bieżąco poszerzają i aktualizują swoją wiedzę śledząc rynek i pojawiające się na nim innowacje. Kompleksowe podejście do realizacji zleceń sprawia, że Klienci instalatora bardzo wysoko oceniają jakość oferowanych przez niego usług. Obecnie firma oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, a także klimatyzacji. Jakie warunki współpracy proponuje Verida Energy i kto może skorzystać z oferty instalatora?

Verida Energy Fotowoltaika – warunki i ceny

W swoich instalacjach fotowoltaicznych Verida Energy stawia przede wszystkim na jakość i partnerskie relacje z klientem. Firma dokłada starań, by każdy element systemu PV był solidny, bezawaryjny i bezpieczny. Jednocześnie ze swojej strony zapewnia montaż wykonany przez osoby posiadające niezbędne uprawnienia, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Fotowoltaiki Verida Energy. Co się na nią składa?

Fotowoltaika Verida Energy – warunki współpracy

Decydując się na instalację fotowoltaiczną od Verida Energy otrzymujemy kompleksową usługę obejmującą:

 • Bezpłatny audyt fotowoltaiczny, pozwalający na dobranie mocy systemu PV do zapotrzebowania i profilu energetycznego klienta,
 • Terminowy montaż przeprowadzony przez specjalistów, posiadających uprawnienia SEP i/lub UDT,
 • Wsparcie w formalnościach związanych z uzgodnieniem instalacji z rzeczoznawcą ds. ppoż (w przypadku systemów o mocy powyżej 6,5 kW), a także zgłoszeniem fotowoltaiki do sieci,
 • Pomoc w pozyskaniu środków na inwestycję z programów dofinansowań do fotowoltaiki.

Na każdym z etapów, klienci Verida Energy mogą liczyć na doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań – np. w zakresie rozszerzenia systemu o magazyn energii czy pompę ciepła. Firma wprowadziła nawet do swojej oferty specjalne EKO PAKIETY, dzięki którym klienci mogą zmaksymalizować korzyści płynące ze stosowania odnawialnych źródeł energii.

Kontrahenci Verida Energy w standardzie otrzymują rękojmię i gwarancję na montaż instalacji fotowoltaicznej. Co istotne, dla jej zachowania nie ma konieczności przeprowadzania corocznych, płatnych przeglądów fotowoltaiki (co oczywiście nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa i wydajnej pracy jest on wymagany przepisami, minimum co 5 lat).

Verida Energy Fotowoltaika – podzespoły

Jak wspominaliśmy, Verida Energy w swoich instalacjach fotowoltaicznych stosuje jedynie podzespoły pochodzące od sprawdzonych i szanowanych producentów. Jeśli chodzi o inwertery to w ofercie Verida Energy znajdują się m.in. falowniki Huawei, Fronius, FoxESS, Solar Edge. Są to sprzęty wysokiej klasy, cenione za jakość, cechujące się 10 – 12-letnią gwarancją i sprawnością na poziomie 97 – 98%.

W przypadku modułów firma stawia na równie znane i cenione urządzenia takich marek jak JA Solar czy Trina Solar. Są to produkty, które regularnie otrzymują wyróżnienia w testach jakości Instytutu PVEL. Wśród klientów zdobywają one uznanie, ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny.

Także pozostałe elementy instalacji fotowoltaicznych Verida Energy zasługują na docenienie. Zabezpieczenia i osprzęt elektryczny marki ETI, Schneider, EATON czy CITEL to rozwiązania chętnie wybierane przez specjalistów z branży PV i nie tylko. Całość spinają wytrzymałe systemy montażowe od firmy KENO, K2, czy Corab – polskiego producenta systemów mocowań fotowoltaiki.

Verida Energy Fotowoltaika – cena i finansowanie instalacji

Systemy fotowoltaiczne mają to do siebie, że choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać identycznie, różnią się od siebie szeregiem zmiennych. Wśród nich można wskazać m.in. markę i rodzaj podzespołów, miejsce i sposób podłączenia czy dodatkowe usługi. Wszystko to przekłada się na ogromną rozpiętość cenową instalacji fotowoltaicznych.

Każdy system fotowoltaiczny Verida Energy to instalacja skrojona “na wymiar” pod indywidualne potrzeby inwestora. Dlatego, aby poznać cenę fotowoltaiki Verida Energy trzeba skontaktować się z przedstawicielem firmy.

Pompy ciepła Verida Energy – warunki i ceny

W ofercie firmy zajmującej się wdrażaniem rozwiązań technologicznych wspierających rozwój ekologicznych źródeł energii nie mogło zabraknąć pomp ciepła, które cieszą się dynamicznie rosnącą popularnością wśród polskich inwestorów. Verida Energy w swoim serwisie internetowym wprowadza potencjalnego inwestora w klasyfikację pomp ciepła oraz aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas doboru właściwego urządzenia. Instalator gwarantuje w tym zakresie profesjonalne wsparcie oraz kompleksową obsługę klienta.

Pompy ciepła Verida Energy – co proponuje instalator?

W zakresie tych ekologicznych źródeł ciepła Verida Energy wyróżnia powietrzne pompy ciepła, pompy gruntowe oraz wodne. Nie mamy niestety informacji, czy instalator oferuje montaż wszystkich tych typów urządzeń, jednak z pewnością skupia się na powietrznych pompach ciepła ze względu na uniwersalność i łatwość ich instalacji. W zakresie warunków realizacji zlecenia Verida Energy proponuje swoim klientom:

 • Bezpłatną wycenę montażu wraz z dostarczeniem pompy ciepła na podstawie wcześniej przeprowadzonego audytu nieruchomości;
 • Profesjonalny montaż w oparciu o najwyższe standardy z uwzględnieniem przepisów prawa budowlanego;
 • Rzetelne doradztwo w zakresie doboru optymalnej dla konkretnego klienta pompy ciepła pod kątem jej mocy i rodzaju;
 • Wsparcie w dopełnieniu formalności niezbędnych do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła.

Potencjalni klienci zainteresowani montażem pompy ciepła przez Verida Energy mogą w prosty sposób skontaktować się z doradcami firmy poprzez formularz dostępny w serwisie internetowym instalatora. Pozwala on specjalistom na wstępne rozeznanie się w potrzebach klienta.

Jakie pompy ciepła oferuje Verida Energy?

Verida Energy to instalator, który współpracuje z producentami pomp ciepła będącymi liderami w swojej branży. Instalator komunikuje możliwość zamówienia i zamontowania za jego pośrednictwem między innymi:

 • Pomp ciepła Panasonic – urządzenia o bardzo dobrych parametrach w zakresie efektywności i kultury pracy. Bardzo chętnie wybierane przez inwestorów i zbierające wiele pozytywnych opinii. Panasonic stosuje w swoich pompach ciepła czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się zredukowanym wpływem na dobrostan klimatyczny w porównaniu z jego alternatywami;
 • Pomp ciepła LG – urządzenia tego producenta posiadają klasę energetyczną A+++/A++ i wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Pompy ciepła LG oferują swoim użytkownikom możliwość sterowania ich pracą za pomocą aplikacji LG ThinQ oraz inteligentną kontrolę ogrzewania. Ponadto urządzenia tego producenta posiadają świetnej jakości sprężarki inwerterowe oraz silniki, które stanowią podstawę dla ich sprawności energetycznej.

Verida Energy pompy ciepła – cena i finansowanie

Recenzowany instalator nie podaje w swoim serwisie internetowym cen pomp ciepła, jakie znajdują się w jego ofercie. Nie ma też choćby szacunkowych kosztów montażu tego typu urządzeń. Jest to zrozumiały zabieg, gdyż jednocześnie Verida Energy proponuje bezpłatną wycenę na podstawie indywidualnych potrzeb klienta. Ceny usług instalatora podobnie jak samych urządzeń uzależnione są od wielu czynników, które w przypadku każdego inwestora mogą być inne. Zdecydowanie na plus dla Verida Energy należy poczytać kompleksową pomoc specjalistów instalatora w dopełnieniu formalności niezbędnych do uzyskania dofinansowania do zakupu pompy ciepła. To duże udogodnienie w kontekście wyboru najbardziej korzystnej formy finansowania przedsięwzięcia.

Sprawdź bezpłatnie oferty pomp ciepła

Magazyny energii Verida Energy – warunki i ceny

Magazyny energii w Polsce to młody rynek, który znajduje się na początkowym etapie rozwoju. Verida Energy wprowadza zatem swoich potencjalnych Klientów w zagadnienia związane z tą branżą. Wśród korzyści, na jakie mogą liczyć inwestorzy decydujący się na montaż magazynu energii instalator wymienia:

 • Wzrost autokonsumpcji energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej, co jest szczególnie istotne w przypadku obowiązującego systemu rozliczania prosumentów – net-billingu;
 • Możliwość zlecenia montażu instalacji hybrydowej, a więc wpiętej do sieci elektroenergetycznej, ale w pierwszej kolejności pobierającej energię elektryczną z magazynu energii;
 • Niezależność energetyczną w przypadku awarii sieci lub ograniczonej produkcji prądu przez instalację fotowoltaiczną;
 • Przyspieszenie zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną o nawet 3 lata;
 • Oszczędności w budżecie prosumenta poprzez ograniczenie zakupu energii elektrycznej z sieci i rosnącą opłacalność magazynów energii.

Jakie magazyny energii oferuje Verida Energy?

Verida Energy wskazuje w swoim serwisie na różne technologie, w których wykonywane są akumulatory zarówno do zastosowań domowych, jak i przemysłowych i zaznacza, że obecnie najczęściej wykorzystywane są w tym kontekście ogniwa litowo-jonowe. Z informacji zawartych w serwisie internetowym Verida Energy można znaleźć informacje na temat producentów, z którymi w zakresie dostawy podzespołów współpracuje instalator. Znajdują się tam również firmy, które produkują magazyny energii. Co więcej, urządzenia tych marek można znaleźć w naszym rankingu magazynów energii, co świadczy o ich wysokiej rynkowej pozycji. Wśród wspomnianych producentów warto wymienić: Huawei, Fronius, FoxESS, a także LG.

Magazyny energii Verida Energy – cena i finansowanie

Ceny magazynów energii są wysokie i dla kieszeni wielu polskich prosumentów mogą stanowić wyzwanie. Verida Energy proponuje indywidualną, bezpłatną wycenę usługi montażu magazynu energii wraz z dostarczeniem wszystkich niezbędnych komponentów systemu. Celem poznania kosztów inwestycji należy zatem skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem instalatora na przykład poprzez formularz dostępny z poziomu oficjalnego serwisu firmy. Verida Energy proponuje także wsparcie w dopełnieniu formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania do magazynów energii w ramach programu Mój Prąd. Jest to szansa na uzyskanie nawet 16 tys. zł wsparcia, do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jak skorzystać z oferty Verida Energy na montaż magazynów energii?

Pierwszym krokiem na drodze do skorzystania z oferty Verida Energy na montaż magazynu energii, jest oczywiście kontakt z doradcami instalatora. Można to zrobić za pomocą wspomnianego formularza, maila lub dzwoniąc do siedziby firmy. Instalator opisuje kolejne etapy realizacji zlecenia następująco:

1. Przeprowadzenie audytu energetycznego, który jest darmowy i pozwala zorientować się w sytuacji i potrzebach klienta;
2. Przekazanie wstępnej oferty już na pierwszym etapie kontaktu z Klientem, aby wprowadzić go w zakres możliwości instalacyjnych;
3. Przygotowanie projektu instalacji, który będzie zawierał wiele istotnych dla Klienta informacji takich, jak choćby szacunkowe oszczędności w domowym budżecie;
4. Podpisanie umowy i montaż instalacji po zaakceptowaniu warunków cenowych i projektu instalacji;
5. Dopełnienie formalności niezbędnych do uzyskania dofinansowania pozostaje po stronie Verida Energy, co z pewnością jest niezwykle komfortowe z punktu widzenia inwestora.

Sprawdź bezpłatnie oferty na magazyn energii

Verida Energy klimatyzacja – warunki i ceny

Komfort termiczny w domu jednorodzinnym, czy firmie sprzyja nie tylko zwiększeniu produktywności pracowników, ale także efektywności wypoczynku domowników. Montaż klimatyzacji to kolejna pozycja w ofercie Verida Energy. Inwestor, który zdecyduje się na takie rozwiązanie będzie mógł liczyć na następujące korzyści:

 • Komfort przybywania w pomieszczeniach bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz;
 • Powietrze wolne od zanieczyszczeń dzięki opcjom filtracji i jonizacji oferowanym przez niektóre modele klimatyzatorów;
 • Nawilżone powietrze, które pozostaje z korzyścią dla samopoczucia i zdrowia osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu (w przypadku urządzenia z funkcją nawilżania);
 • Możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu według potrzeb użytkownika klimatyzatora (możliwość instalacji np. klimatyzacji z funkcją grzania);
 • Wygodne, zdalne sterowanie urządzeniem, co dodatkowo podnosi komfort jego użytkowania.

Jakie zestawy klimatyzacji oferuje Verida Energy?

Verida Energy w swoim serwisie internetowym wprowadza potencjalnych inwestorów w rodzaje systemów klimatyzacji, spomiędzy których mogą oni wybierać. Należą do nich klimatyzatory typu monoblock, split oraz multi-split. w uproszczeniu różnią się one ilością jednostek wewnętrznych oraz sposobem montażu instalacji klimatyzatora. Verida Energy oferuje swoje usługi w tym zakresie zarówno gospodarstwom domowym, jak i firmom, w których według instalatora klimatyzacja to obecnie “must-have”. Wśród producentów klimatyzatorów, z których oferty korzysta Verida Energy podczas realizacji zleceń znajdują się między innymi takie firmy, jak: LG, czy Panasonic. Instalator w projektowanych systemach stosuje czynniki chłodnicze o niskim wskaźniku GWP, dzięki czemu ogranicza powstawanie efektu cieplarnianego.

Klimatyzacja Verida Energy – cena i finansowanie

Cena montażu klimatyzacji to oczywiście nie tylko koszty samego klimatyzatora, ale także usługi jego instalacji. Na tę ostatnią składają się z kolei takie działania jak, audyt energetyczny nieruchomości, przygotowanie indywidualnego projektu instalacji oraz wyceny, sam montaż, a także pomoc w dopełnieniu formalności zmierzających do uzyskania dofinansowania na klimatyzację. Obecnie inwestorzy mają sporo możliwości w obszarze uzyskania wsparcia finansowego do zakupu i montażu systemu klimatyzacji zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w firmie. Środki do rozdysponowania na ten cel zarezerwowane są między innymi w ramach programów: Czyste powietrze, Moje ciepło, Stop smog, czy Ciepłe mieszkanie. Verida energy pomaga dobrać optymalną opcję dopłat do inwestycji Klienta. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy z instalatorem jest oczywiście kontakt z jego doradcą.

Sprawdź bezpłatnie oferty na klimatyzację

Verida Energy – zalety i wady

Verida Energy publikuje w serwisie internetowym pozytywne opinie swoich Klientów. Jakie aspekty wpływają na ich zadowolenie ze współpracy z instalatorem?

Zalety Verida Energy:

Kompleksowa oferta w zakresie montażu instalacji OZE
Wsparcie klienta na każdym etapie realizacji zlecenia
Współpraca z najlepszymi producentami podzespołów
Najwyższy standard jakości wykonywanych montaży
Korzystanie z urządzeń o bardzo dobrych parametrach
Działanie na terenie całego kraju
Dopełnienie formalności związanych z dofinansowaniami
Bezpłatny audyt energetyczny i wycena
Profesjonalne doradztwo w zakresie doboru rozwiązań
Aktualna wiedza i wysokie umiejętności instalatorów

Wady Verida Energy:

Brak choćby orientacyjnych cen usług
Brak informacji szczegółowych o stosowanych komponentach instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Klimatyzacja
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Firma Verida Energy to instalator proponujący kompleksową ofertę w zakresie montażu instalacji wspierających ekologiczne rozwiązania energetyczne. Ukierunkowanie na jakość świadczenia usług i profesjonalne wsparcie klienta na każdym etapie realizacji zlecenia to niewątpliwe zalety firmy. Na uwagę zasługuje możliwość zamówienia u instalatora montażu kompleksowego systemu energetycznego składającego się między innymi z fotowoltaiki z magazynem energii, pompy ciepła i klimatyzacji. Warto wspomnieć także o deklaracji wykonania bezpłatnego audytu i wyceny dla klienta. Nieco brakuje choćby szacunkowych cen urządzeń czy usług instalatora, ale w kontekście indywidualnego charakteru zleceń jest to do przyjęcia.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments