Vertigo Green Energy Fotowoltaika – opinie i recenzja

Vertigo Green Energy to poznańska firma fotowoltaiczna, posiadająca spore doświadczenie w realizowaniu różnych typów instalacji – nie tylko tych mniejszych dla domu czy rolnika, ale również większych dla profesjonalnych inwestorów. Firma może poszczycić się ponad 1000 zrealizowanych inwestycji. Co sprawia, że fotowoltaika Vertigo Green Energy jest wybierana przez inwestorów?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Vertigo Green Energy – fotowoltaika dla większych i mniejszych klientów

Przez lata swojego funkcjonowania, Vertigo Green Energy zbierało doświadczenie, którym poszczycić się może mało który wykonawca instalacji fotowoltaicznych. Większość z obecnie działających instalatorów skupia się bowiem głównie na mikroinstalacjach, czyli fotowoltaice o mocy do 50 kW.

Tymczasem Vertigo Green Energy na swoim koncie, oprócz takich instalacji, ma również farmy fotowoltaiczne – w tym m.in.:

 • elektrownię fotowoltaiczną o mocy 500 kW, usytuowaną w Żędowicach,
 • instalację fotowoltaiczną o mocy 900 kW wykonaną na dachu placówki medycznej Grupa Zdrowie,
 • elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW, osadzoną w miejscowości Jadowniki.

Tego rodzaju praktyka zdobyta w szeroko zakrojonych przedsięwzięciach sprawiła, że po usługi firmy chętnie sięga pełen profil klientów, a zatem:

 • osoby fizyczne, które ze względu na największy zakres dostępnego wsparcia (m.in. ze strony programów takich jak “Mój prąd”) najczęściej decydują się na montaż fotowoltaiki dla domu;
 • mniejsze i większe przedsiębiorstwa, które dzięki fotowoltaice dla firm chcą optymalizować wydatki na prowadzenie działalności i budować przewagę konkurencyjną;
 • przedstawiciele sektora publicznego (jednostki samorządu terytorialnego) – które w zakresie swoich obowiązków mają zaopatrywanie mieszkańców w energię elektryczną. Przez to fotowoltaika dla gmin jest dość popularnym rozwiązaniem, podobnie jak np. fotowoltaika dla szkół.
 • wspominani już inwestorzy, dla których inwestycja w fotowoltaikę jest sposobem na prowadzenie biznesu,
 • osoby prowadzące gospodarstwo rolne – do tej grupy klienckiej, podobnie jak do konsumentów, państwo kieruje narzędzia zachęcające do montażu fotowoltaiki – dla rolnika przewidziano m.in. ulgę podatkową, a także dotację z programu Agroenergia.

Na czym opiera się oferta?

Vertigo Green Energy – szczegóły oferty

Tym, co z pewnością doceniają klienci jest fakt, że firma działa kompleksowo, oferując instalację fotowoltaiczną “pod klucz”. W pojęciu tym zawiera się:

 • opracowanie koncepcji instalacji – na podstawie m.in. rocznego zużycia energii, specjaliści z Vertigo Green Energy opracowują wstępny zarys fotowoltaiki, dopasowany do potrzeb inwestora,
 • przygotowanie projektu – uwzględniającego warunki lokalne i możliwości montażowe,
 • dobór i zamówienie odpowiedniego sprzętu – firma pracuje na urządzeniach takich jak np. Solar Edge, ABB (producenci falowników) czy jinko Solar czy Phono Solar (producenci paneli fotowoltaicznych).
 • montaż instalacji,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania z rządowych programów;
 • wsparcie w procedurach związanych z podłączeniem fotowoltaiki do sieci.

Zakres działalności nie różni się zatem specjalnie od tego, co oferuje konkurencja. Co warto jednak podkreślić, z usług nie może skorzystać każdy zainteresowany – firma realizuje przedsięwzięcia jedynie na obszarze Wielkopolski.

Cena i finansowanie fotowoltaiki Vertigo Green Energy

Wiadomo, już co konkretnego znajduje się w ofercie fotowoltaiki Vertigo Green Energy. Czas odpowiedzieć na pytanie, jak w tej firmie wygląda kwestia kosztów.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu firm fotowoltaicznych, przybliżone ceny fotowoltaiki w Vertigo Green Energy będziemy mogli poznać dopiero po kontakcie z przedstawicielem firmy. Jest tak, gdyż koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu indywidualnych czynników, takich jak:

 • wielkość i moc instalacji,
 • rodzaju użytych podzespołów;
 • stopnia skomplikowania przedsięwzięcia.

Wiemy jednak, ile szacunkowo może kosztować instalacja fotowoltaiczna od Vertigo Green Energy. W przypadku zestawu o mocy ok. 3,84 kW, łączny koszt instalacji to ok. 18.000 zł. W przeliczeniu na 1 kW, daje to ok. 4.680 zł, czyli stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę ceny fotowoltaiki w 2023 roku.

Jak można sfinansować takie przedsięwzięcie? Jeśli chodzi o konsumentów, to w Vertigo Green Energy raczej nie znajdą oni obecnie żadnej dedykowanej oferty kredytu na fotowoltaikę czy innych tego typu rozwiązań finansowych. Firma wspiera jednak osoby fizyczne, w pozyskaniu dodatkowych środków ze źródeł publicznych.

Nieco inaczej jest w przypadku firm, które na etapie projektowania instalacji mogą liczyć na przygotowanie przez doradcę Vertigo Green Energy oferty leasingu na fotowoltaikę.

Vertigo Green Energy – Twoja energia ze słońca krok po kroku

Fotowoltaika to sposób na realnie obniżenie swoich wydatków na prąd i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Jak zatem skorzystać z tego rozwiązania w Vertigo Green Energy?

Pierwszym etapem jest kontakt z doradcą, który podczas darmowej konsultacji ustali wstępny wygląd i moc instalacji fotowoltaicznej. Zasugeruje też jakie podzespoły będą najlepsze w danym przypadku.

Kolejny krok to uszczegółowienie projektu – podczas wizyty na miejscu montażu, pracownicy firmy oceniają możliwości montażu i uwzględniają je w projekcie instalacji. Dzięki czemu jest ona zoptymalizowana do warunków lokalnych, które mają ogromny wpływ na wydajność fotowoltaiki w ciągu roku.

Następnie ostateczny wygląd i koszt instalacji jest przedstawiany klientowi. Jeśli wszystkie ustalenia mu odpowiadają, następuje podpisanie umowy.

Wreszcie przychodzi czas na montaż instalacji. W zależności od jej wielkości i stopnia skomplikowania trwa to od jednego do kilku dni roboczych.

Ostatni etap do podpięcie instalacji do sieci i wypełnienie formalności z zakładem energetycznym. Dobra wiadomość jest taka, że Vertigo Green Energy pomaga swoim klientom w związanych z tym obowiązkach.

I gotowe! Fotowoltaika może teraz produkować czysty prąd ze słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Vertigo Green Energy Fotowoltaika – zalety i wady

W przypadku Vertigo Green Energy opinie raczej bywają pozytywne. Czy słusznie? Jakie są plusy i minusy oferty?

Zalety fotowoltaiki Vertigo Green Energy

Spore doświadczenie – firma ma na koncie zrealizowanych ponad 1000 instalacji, przeznaczonych dla różnych typów klientów.
Kompleksowa realizacja – instalator przygotowuje całość instalacji od A do Z.
Sprawdzone podzespoły – Vertigo Green Energy wykorzystuje m.in. panele Jinko Solar, które znalazły się w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych.
Wsparcie w uzyskaniu dofinansowania – przedstawiciele firmy pomagają klientom w doborze i uzyskaniu optymalnej formy finansowania

Wady fotowoltaiki Vertigo Green Energy

Minimalna ilość informacji o ofercie
Obsługa zleceń tylko na terenie Wielkopolski
Brak szacunkowych informacji o kosztach

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
To, co wyróżnia Vertigo Green Energy, to z pewnością doświadczenie w realizowaniu różnych instalacji - również takich o mocy ponad 500 kW. Nie wszyscy instalatorzy mogą poszczycić taką praktyką w montażu farm i dużych instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie firma, stara się odpowiadać na potrzeby wszystkich grup klienckich - zarówno tych mniejszych (konsumentów), jak większych (firm czy jednostek samorządu terytorialnego). Na plus fotowoltaiki Vertigo Green Energy z całą pewnością należy zaliczyć podzespoły - Jinko Solar czy Solar Edge to liderzy branży. Szkoda, jednak że warunki współpracy nie zostały przedstawione pełniej - to z pewnością pomogłoby w podjęciu decyzji wielu osobom. Brakuje też orientacyjnych danych na temat kosztów. Nie mniej jednak osoby z obszaru Wielkopolski, powinny rozważyć skorzystanie z usług firmy.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments