VIP Energy Fotowoltaika – opinie i recenzja

VIP Energy to wywodząca się ze Stargardu firma, realizująca usługi montażu fotowoltaiki na terenie całej Polski. Tworzą ją specjaliści działający w branży energetycznej od 2015 roku. VIP Energy posiada ponad 50 doradców handlowych i ma na swoim koncie ponad 650 inwestycji zrealizowanych “pod klucz”. Z usług tego wykonawcy mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i m.in. podmioty biznesowe.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

VIP Energy – recenzja enerad.pl

Firma VIP Energy w swojej działalności stawia na profesjonalny zespół, stale podnoszący swoje kwalifikacje, wysokiej jakości urządzenia oraz kompleksową realizację usługi. Dzięki temu firma systematycznie umacnia pozycję na rynku instalacji fotowoltaicznych oraz skutecznie wspiera swoich klientów w realizowaniu inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii.

VIP Energy fotowoltaika – warunki i ceny

Jedną z największych zalet oferty fotowoltaiki VIP Energy jest całościowe podejście do realizacji inwestycji. Decydując się na współpracę z tym wykonawcą, zyskujemy:

 • bezpłatny dobór systemu PV, w oparciu o audyt fotowoltaiczny,
 • doradztwo w zakresie optymalnego rozwiązania,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej uwzględniający indywidualne potrzeby inwestora, aktualne wymogi techniczne i prawne, a także dobre praktyki montażowe,
 • stały dostęp do informacji na temat postępów w realizacji inwestycji,
 • pomoc w uzyskaniu wygodnego finansowania – również w formie dotacji,
 • montaż instalacji zgodnie z ustaleniami umowy i projektu,
 • uruchomienie systemu,
 • dostęp do monitoringu fotowoltaiki i szkolenie z obsługi całego systemu,
 • wyręczenie w formalnościach związanych np. ze zgłoszeniem fotowoltaiki do sieci czy do Straży Pożarnej (niezbędne dla systemów o mocy powyżej 6,5 kW),
 • pomoc i obsługę techniczną również po realizacji inwestycji.

Podpisując umowę z VIP Energy, klient może zatem liczyć na instalację wykonaną “pod klucz”, przy minimalnym nakładzie czasu i energii z jego strony.

Z czego składa się fotowoltaika VIP Energy?

Systemy fotowoltaiki VIP Energy bazują na wysokiej jakości podzespołach, takich jak np. mikrofalowniki Hoymiles.

Mikrofalowniki (nazywane również mikroinwerterami) to urządzenia montowane bezpośrednio pod modułami fotowoltaicznymi, których zadaniem jest przetworzenie prądu stałego, generowanego przez panele, w prąd zmienny. Zaletą mikroinwerterów jest to, że pozwalają one ograniczyć straty wynikające np. z częściowego zacienienia. Dzięki nim można również łatwo rozbudować system i monitorować pracę każdego z modułów osobno. Same mikrofalowniki Hoymiles należy natomiast docenić za solidną budowę i aż 12-letnią gwarancję produktową (z możliwością przedłużenia do 25 lat).

W odpowiedzi na potrzeby inwestorów, VIP Energy zapewnia moduły fotowoltaiczne w kilku wariantach. Klienci kładący duży nacisk na estetykę mogą np. skorzystać z wersji full black, z czarną ramą i czarną folią EVA. Ci, którzy skupiają się na technologii, mogą natomiast wybierać między modułami z krzemem typu N oraz P.

Jeśli chodzi o marki, to w ofercie VIP Energy znajdziemy panele fotowoltaiczne od wiodących dostawców, takich jak:

 • Trina Solar,
 • Sunlink,
 • Phono Solar,
 • AKCOME,
 • Jinko Solar,
 • LONGi Solar,
 • Bruk-Bet (są to moduły polskiego producenta).

Wiele z wymienionych wyżej marek modułów znajdziecie w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych. Jest to zatem sprzęt wysokiej jakości, z gwarancjami sięgającymi nawet 25 lat.

Fotowoltaika VIP Energy – ceny, finansowanie

To, jaka będzie cena fotowoltaiki od VIP Energy zależy w dużej mierze od indywidualnych kwestii związanych z inwestorem. Na ostateczny koszt instalacji fotowoltaicznej wpływa szereg czynników, takich jak m.in.: zastosowane podzespoły, miejsce montażu, stopień skomplikowania projektu, sposób finansowania czy profil inwestora. W związku z tym, aby poznać cenę fotowoltaiki VIP Energy, należy skontaktować się bezpośrednio z wykonawcą. Bez obaw – wstępna wycena i konsultacja są bezpłatne.

Warto podkreślić, że jednym z elementów oferty fotowoltaiki VIP Energy jest pozyskanie korzystnego finansowania dla klienta. Przykładowo, pracownicy firmy pomagają w formalnościach związanych z otrzymaniem dofinansowania do fotowoltaiki np. w ramach Mój Prąd.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

VIP Energy – zalety i wady

Zalety VIP Energy

Firmę tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej
Kompleksowa realizacja inwestycji
Wsparcie klientów na każdym etapie współpracy
Wysokiej jakości podzespoły fotowoltaiczne
Pomoc w pozyskaniu środków na inwestycję

Wady VIP Energy

Minimalna ilość informacji na temat warunków oferty

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
VIP Energy to firma, która buduje swoją pozycję, korzystając z wieloletniego doświadczenia swoich pracowników, wysokiej jakości podzespołów oraz kompleksowego podejścia do obsługi klienta. Współpracując z tym wykonawcą, możemy liczyć na systemy fotowoltaiczne i grzewcze szyte na miarę, pomoc w pozyskaniu środków na inwestycję i formalnościach, a także wsparcie na każdym etapie realizacji. Niestety oferta tego wykonawcy jest zaprezentowana w lakoniczny sposób. Jeśli będziemy chcieli poznać szczegółowe zasady współpracy, będziemy musieli skontaktować się bezpośrednio z VIP Energy.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek z Lublina
Krzysiek z Lublina
11 maja 2023 08:52

Bardzo sprawne ogarnięcie całego tematu. Montaż instalacji paneli i falownika przebiegł bez zastrzeżeń. Rachunki za prąd mamy teraz groszowe. Dziękuję!

Katarzyna Majewska
Katarzyna Majewska
12 kwietnia 2023 10:36

Od pierwszego kontaktu z Doradcą firmy VIP ENERGY moje odczucia były bardzo pozytywne. Czego nie mogę powiedzieć o innych firmach. Widać, że firma przykłada dużą uwagę do szkolenia swoich Doradców, dzięki czemu są oni w stanie pomóc klientowi, który jest nawet całkowicie „świeży” w kwestiach instalacji fotowoltaicznych.
Szukając wykonawcy instalacji PV, miałam do czynienia z kilkoma firmami, otrzymałam kilka ofert. Jedna była nawet trochę tańsza od oferty VIP ENERGY, jednak czasami warto kierować się nie tylko ceną a jakością proponowanych komponentów. W moim odczuciu VIP ENERGY traktuje klienta profesjonalnie i jest firmą godną zaufania.
Moja decyzja okazała się trafna. Proces projektowy i montaż instalacji przebiegł bardzo sprawnie. Ekipa uwinęła się ze wszystkim w ciągu jednego dnia (instalacja na dachu skośnym 7kWp na mikroinwerterach) i co dla mnie bardzo ważne zostawili po sobie porządek. Wszystko było zrobione z zachowaniem dużej staranności.
Po dwóch tygodniach od instalacji modułów miałam już wymieniony licznik i instalacja zaczęła produkować prąd. Wszystko działa już od miesiąca i jest całkowicie bezobsługowe. Świetną opcją jest zdalny monitoring parametrów instalacji z poziomu aplikacji na smartfona, działa to z dowolnego miejsca, wystarczy mieć dostęp do Internetu.
Śledzę pracę każdego modułu z osobna.
Podsumowując, polecam współpracę z firmą VIP ENERGY.

Marlena Łaszczak
Marlena Łaszczak
27 marca 2023 16:24

Z czystym sumieniem polecam firmę Vip Energy. Na każdym etapie inwestycji ogromny profesjonalizm i zaangażowanie oraz dynamiczna realizacja. Firma zajęła się wszelkimi sprawami urzędowymi oraz finansowymi. Doradca techniczny z woj. śląskiego idealnie dobrał instalację do naszych potrzeb oraz jest z nami w stałym kontakcie przy kolejnej inwestycji. Aktualnie jesteśmy na etapie montażu fotowoltaiki na drugiej lokalizacji. Pozdrawiam.

Borys Iwaszkiewicz
Borys Iwaszkiewicz
20 marca 2023 11:39

Świetny kontakt z doradcą, montaż zgodnie z ustaleniami, terminowo, pełen profesjonalizm i fachowość – szybko, schludnie i bezproblemowo. Jestem bardzo zadowolony, gorąco polecam Vip Energy.

Damian Orzechowski
Damian Orzechowski
13 marca 2023 17:20

Instalacja 9.7 kWp wykonana na dachówce ceramicznej – bardzo sprawnie, terminowo. Wszystko ogarnięte przez firmę, nie musieliśmy w zasadzie niczego robić. Przedstawiciel i pracownicy biurowi przeprowadzili przez przygotowanie wszystkich formalności, wyjaśnili co i jak i pomogli dobrać instalację. Ekipa montażowa bardzo słowna i pomocna. Zimą w ciągu 4 tygodni od rozpoczęcia rozmów do uruchomionej instalacji, która już produkuje prąd. Polecamy!

Bogusław
Bogusław
7 marca 2023 15:12

Z Vip Energy rozbudowywałem instalację o 3,2 kW, realizację koordynowała Pani Weronika.

Wszystko przebiegło sprawnie. Jestem zadowolony z obsługi i montażu.

Polecam firmę Vip Energy!

Patrick
Patrick
3 marca 2023 12:16

Firma godna polecenia. Bardzo sprawny proces projektowania, dopasowania instalacji do naszych potrzeb i możliwości (biorąc pod uwagę dość skomplikowany dach). Kilka dni temu sprawny montaż paneli, zabezpieczeń i mikroinwerterów . Prace prowadzone w sposób estetyczny. Godne pozytywnej oceny również terminowość i punktualność ekipy montażowej. Dziękuję i liczę na równie udaną współpracę w trakcie korzystania z instalacji.

Magdalena Nadolna
Magdalena Nadolna
16 lutego 2023 18:17

Gorąco polecam! Pełen profesjonalizm, super kontakt z klientem, wszystko wytłumaczone krok po kroku, panele zamontowane sprawnie i szybko. Firma godna zaufania.

WOJCIECH
WOJCIECH
15 lutego 2023 17:04

Usługa montażu na moim dachu i w budynku instalacji fotowoltaicznej została wykonana w sposób bardzo profesjonalny. Panowie poradzili sobie z nawet niestandardowym założeniem paneli ponadto dokładnie posprzątali po sobie, pracowali z pełnym zaangażowaniem i w ustalonym terminie. Polecam korzystanie z usług firmy Vip Energy, kompleksowa obsługa, załatwiają papierkową robotę, montaż i zwroty z dotacji od A do Z. Dziękuje.

Patryk
Patryk
13 lutego 2023 07:18

Prace na moim dachu przebiegły szybko i profesjonalnie. Polecam.

Katarzyna Majewska
Katarzyna Majewska
8 lutego 2023 12:08

Polecam firmę Vip Energy. Przedstawiciel wszystko nam wytłumaczył. Razem z mężem wybraliśmy instalację na mikroinwerterach. Instalacja zamontowana w terminie. Tak jak sama nazwa mówi to firma Vip. Jesteśmy zadowoleni i będziemy dalej polecać znajomym tą firmę.

Radosław
Radosław
6 lutego 2023 20:12

Nie polecam, wycena byle jaka, ale się dałem namówić, niestety od paru miesięcy od założenia nie ma z Firmą kontaktu w sprawie serwisu.

Zespół VIP ENERGY
Zespół VIP ENERGY
7 lutego 2023 17:44
Odpowiedz do:  Radosław

Panie Rodosławie,

Numer Naszej infolinii to 799 361 005 adres e-mail serwis@vipenergy.pl, nie mamy żadnego nie rozwiązanego zgłoszenia. Więc albo Pan pomylił firmę albo to nieuczciwe działanie konkurencji.

Zespół VIP ENERGY

Mateusz
Mateusz
3 lutego 2023 15:57

Wszystko w porządku, instalacja zamontowana w przeciągu trzech tygodni, licznik wymieniony, działa. Bardzo dokładny i rzetelny przedstawiciel, bo konkretnie można było z nim porozmawiać, a nie tylko o zachwalaniu zalet fotowoltaiki czy swojej firmy, a kilku ich było u nas. Wybraliśmy instalację na mikroinwerterach i po sprawdzeniu kilku firm, mieli aktualnie najlepszą cenę na tym sprzęcie. Polecam.

Agnieszka
Agnieszka
1 lutego 2023 23:33

Instalację Fotowoltaiczną firmy VIP ENERGY polecam i oceniam bardzo wysoko. Od samego początku kontakt z przedstawicielem firmy był bardzo dobry a sam doradca posiadał rzetelną i fachową wiedzę na temat instalacji i do tej pory służy pomocą. Moc instalacji została tak dobrana, aby w jak największym stopniu pokryć zapotrzebowanie domu na energię elektryczną. Ekipa posprzątała po montażu. Bardzo polecam!

Magdalena
Magdalena
29 stycznia 2023 21:19

Obsługa od podpisania umowy do realizacji inwestycji na najwyższym poziomie. Sprzęt i doradztwo również super. Polecam.

Dariusz
Dariusz
26 stycznia 2023 18:31

Jestem zadowolony z usług VIP Energy. Realizacja podpisanej umowy zgodnie z harmonogramem.