Volta Technik Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Na polskim rynku nie brakuje lokalnych firm, które zajmują się montażem instalacji fotowoltaicznych. Jedną z nich jest Volta Technik, które oferuje swoje usługi klientom z Polski i Niemiec. Jakie są szczegóły oferty fotowoltaiki z Volta Technik? Sprawdź!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Volta Technik – lokalna firma z branży OZE

Marka Volta Technik na rynku Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) działa już od kilku lat, zajmując się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. Firma działa na terenie kilku województw:

 • Dolnośląskiego,
 • Mazowieckiego,
 • Wielkopolskiego,
 • Lubuskiego,
 • Łódzkiego,
 • Lubelskiego,
 • Kujawsko-pomorskiego,

a także na terenie Niemiec. Jak twierdzi sam wykonawca, na swoim koncie ma kilkaset wykonanych projektów, dzięki którym klienci firmy zaoszczędzili ponad 85.000 zł.

Na czym polega oferta tego wykonawcy?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Volta Technik – szczegóły oferty na fotowoltaikę

Firma skupia się na dostarczaniu instalacji fotowoltaicznej dla różnych typów odbiorców. Z usług Volta Technik, może skorzystać zatem każdy zainteresowany produkcją czystej energii ze słońca, a szczególnie:

W ramach współpracy, każdy klient może liczyć kompleksową usługę swojej inwestycji. Firma zapewni Wam zatem:

 • bezpłatną wycenę oraz doradztwo w zakresie doboru rozwiązań PV,
 • indywidualny projekt instalacji, oparty o przeprowadzony wcześniej audyt fotowoltaiczny,
 • szybki montaż wykonany przez własną ekipę lub ekipę partnerską,
 • wsparcie w pozyskaniu środków – czy to w formie kredytu czy też dofinansowania ze środków publicznych,
 • zgłoszenie gotowej instalacji do operatora sieci dystrybucyjnej.

Co warto podkreślić, na swoje usługi montażowe firma daje 5 lat gwarancji, co w połączeniu z dobrej jakości urządzeniami powinno Wam zapewnić bezproblemową pracę instalacji.

Gdy już o urządzeniach mowa, warto zauważyć, że Volta Technik w swoich instalacjach korzysta z szerokiej gamy podzespołów, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W temacie paneli fotowoltaicznych wykonawca stawia na marki takie jak chociażby O.Cells, Sharp, LONGi Solar, Jinko (które znajdziecie w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), jak również Risen czy Exe Solar czy Jolywood. Jeśli chodzi zaś o serce instalacji, czyli falownik, do wyboru macie produkty od m.in. Huawei, Sofar Solar, Solis czy SolarEdge.

Volta Technik – ceny. Jak sfinansować inwestycję?

Przejdźmy teraz do kwestii kosztów, która dla każdego inwestora jest jedną z najistotniejszych. Jakie są ceny fotowoltaiki Volta Technik?

Niestety, na stronie wykonawcy nie znajdziecie żadnego cennika czy narzędzia do oszacowania kosztów przedsięwzięcia.

Pod tym względem firma nie jest jednak wyjątkiem. Ostatecznie, cena całej inwestycji uzależniona jest od wielu indywidualnych czynników, takich jak np.

 • konfiguracja instalacji – związana z marką i parametrami urządzeń,
 • rodzaj instalacji – on-grid lub off-grid,
 • stopnia skomplikowania projektu,
 • charakteru inwestora i związanego z nim podatku VAT.

W efekcie, dokładniejsze ustalenie kosztów, bez analizy potrzeb inwestora jest bardzo trudne. Stąd też dokładniejsze informacje możecie uzyskać po wstępnym kontakcie z wykonawcą

Dla ciekawskich mamy jednak informację, że zestaw o mocy 3 kW – kosztował ok. 17.000 zł brutto, zestaw 5 kW – 24.000 zł brutto, zaś zestaw 10 kW ok. 40.000 zł brutto.

Warto podkreślić, że firma dla swoich klientów może przygotować ofertę niskooprocentowanego kredytu, nawet na całość kosztów instalacji.

Oferta Volta Technik – jak skorzystać?

Zastanawiacie się, jak przebiega realizacja inwestycji z Volta Technik? Spieszymy z odpowiedzią.

Wszystko zaczyna się od Waszego kontaktu z firmą. Podczas wstępnej, bezpłatnej wyceny przedstawiciel firmy zapyta Was o zużycie energii, docelowe miejsce montaż oraz preferowany typ instalacji.

Po pierwszych ustaleniach przychodzi czas na audyt w miejscu inwestycji. Możecie więc spodziewać się wizyty specjalisty, który oceni m.in. warunki montażowe, dokona pomiarów i analizy zacienienia. Na podstawie uzyskanych danych powstanie potem projekt instalacji i konkretna oferta, uwzględniająca cenę.

Jeśli warunki będą Wam odpowiadać będziecie mogli podpisać ofertę – również w wersji online, co dla wielu będzie dużym plusem, szczególnie w okresie pandemii.

Po formalnościach przyjdzie czas na prace montażowe, które trwają minimum 1 dzień roboczy. Po instalacji, firma sprawdzi czy wszystko zostało podłączone poprawnie i wypełni za Was procedury związane z podłączeniem fotowoltaiki do sieci.

Po wymianie licznika, będziecie mogli zacząć produkować czystą energię ze Słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Volta Technik Fotowoltaika – zalety i wady

Co wpływa na opinie o Volta Technik? Jakie są plusy i minusy oferty na fotowoltaikę od tego wykonawcy?

Zalety fotowoltaiki Volta Technik

Dobre podzespoły cenione na rynku
Korzystny stosunek jakości do ceny
Gwarancja na montaż 5 lat
Doświadczenie w realizacji instalacji o różnej mocy
Instalacje off-grid w ofercie
Własne ekipy montażowe

Wady fotowoltaiki Volta Technik

Minimalna ilość informacji na temat warunków współpracy
Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Volta Technik to lokalny wykonawca, który swoim klientom zapewnia instalacje oparte na dobrej jakości urządzeniach i rozsądnej cenie. Jako jedna z niewielu firm, Volta Technik realizuje inwestycje off-grid. Na plus należy zaliczyć również 5-letnią gwarancję na prace instalacyjne oraz własne ekipy montażowe. Przydałoby się jednak dokładniejsze przedstawienie oferty. Transparentność w tym zakresie jest ważna, szczególnie gdy mowa o długoterminowej inwestycji, jaką jest fotowoltaika.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
12 maja 2021 16:17

Dzień dobry, przestrzegam przed współpracą z firmą T.I. sp. z o.o., która działa pod nazwą Volta Technik.
Całkowity brak odpowiedzialności oraz profesjonalizmu w zakresie podwykonawstwa montażu instalacji fotowoltaicznych.
Firma podaje się za zespół doświadczonych profesjonalistów, podczas gdy nie potrafi podołać wykonaniu robót na dachu domu jednorodzinnego.
Po ustaleniu warunków płatności oraz terminu wykonania prac zlecone zostało wykonanie montażu, które zawierało wszelkie informacje o budynku, na którym miała być zamontowana instalacja fotowoltaiczna.
Niesłowny właściciel Pan Marcin przez kilka dni wykręcał się od podpisania prostej umowy o zlecenie montażu, tłumacząc się brakiem czasu, włącznie z dniem, w którym planowany był montaż.
W dniu realizacji ekipa po załadunku materiałów montażowych udała się na budowę.
Po dojechaniu na miejsce monterzy stwierdzili, że nie są w stanie zamontować instalacji na dachu o nachyleniu ok. 35 stopni, pokrytym dachówką ceramiczną ( o czym firma posiadała informacje na samym początku rozmów, oraz dysponowała adresem obiektu) ponieważ wymagałoby to przypięcia się linami asekuracyjnymi, co spowolniłoby pracę (oraz zabezpieczyło życie i zdrowie pracowników).
Zażądano, aby zamówić podnośnik koszowy (!) na koszt Zleceniodawcy, ponieważ monterzy nie mieli odpowiedniego sprzętu ani umiejętności aby zamontować instalację w inny sposób (podczas gdy właściciel firmy zapewniał, że jest inaczej).
Nieprofesjonalni pracownicy zaczęli wyliczać, stojąc tuż obok inwestora, ile będzie kosztowało wynajęcie podnośnika, mówiąc, że nie opłaca im się nawet zaczynać montażu.
Po tej sytuacji pracownicy opuścili miejsce montażu, informując, że jadą na kolejny montaż. Właściciel przestał odbierać telefony i odpisywać na wiadomości.
Inwestor i my, jako firma zlecająca pracę zostaliśmy zostawieni w dniu planowanych prac.
Firma Volta Technik wykazała się dziś skrajnym brakiem profesjonalizmu oraz kompetencji, a jej właściciel lekceważącym podejściem do klienta oraz niesłownością.
Zdecydowanie nie polecam współpracy z tą firmą – według mnie jest to strata czasu, nerwów oraz pieniędzy.