Vosti Fotowoltaika – opinie i recenzja

Vosti to kolejny lokalny wykonawca, zajmujący się montażem fotowoltaiki, który ma ambicje podbić całą Polskę. Dowodem na to ma być rosnąca liczba klientów i nowych oddziałów. Jednak, czy faktycznie fotowoltaika Vosti wyróżnia się na rynku? Jakie są opinie o instalacjach fotowoltaicznych od Vosti? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Vosti Fotowoltaika i nie tylko – co warto wiedzieć o firmie?

Vosti Energy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. specjalizuje się w sprzedaży ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań dla domu i biznesu. Wśród produktów, klienci znajdą instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii, smart metery, klimatyzacje i ładowarki elektryczne.

Jako że branża OZE dynamicznie się zmienia, oferta firmy wciąż się powiększa. Wszystko po to, aby dostarczać klientom produkty, które sprawią, że ich domy staną się niezależnie energetyczne i gotowe na przyszłość.

Vosti na rynku OZE działa od 2017 roku (w istocie, wcześniej funkcjonowała pod inną nazwą od 2014 roku). Ma na swoim koncie ponad 10 000 zakończonych realizacji, o łącznej mocy ponad 60,5 MW, lokalizowanych na terenie całej Polski. Obecnie realizuje ok. 200 zleceń miesięcznie (fotowoltaika, magazyny energii, pompy ciepła, klimatyzacje).

Według danych Instytutu Energetyki Odnawialnej, firma należy do TOP 5 branży OZE w Polsce, pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Wyróżnienie przyznawane przez IEO firma otrzymała aż dwa lata z rzędu, w 2020 r. i w 2021 roku. Oprócz tego firma posiada wiele innych wyróżnień:

 • Solidny Pracodawca roku 2020,
 • Solidny Pracodawca roku 2021,
 • Nagroda Top Manager Roku 2020 Województwa Lubelskiego dla Przemysława Smolińskiego – Prezesa Zarządu Spółki,
 • Złota Setka – Ranking Najlepszych Firm Lubelszczyzny 2020,
 • Nominacja w konkursie ICAN Management Review: Liderzy Jutra dla Przemysława Smolińskiego – Prezesa Zarządu Spółki.

Marka udziela komentarzy eksperckich do mediów, dba o innych i środowisko. Firma ufundowała instalację fotowoltaiczną dla dzieci z domu dziecka oraz zasadziła las – 8 tysięcy drzew, aby świętować 8 tysięcy zadowolonych klientów. Wśród nich jest także Andrzej Krzywy z zespołu DeMono.

Na chwilę obecną, firma posiada 350 pracowników pracujących na terenie całej Polski.

Vosti – szczegóły oferty

Jak wspominaliśmy, oferta jest stale udoskonalana. Potencjalni klienci mogą łatwo zapoznać się z jej szczegółami, m.in. na stronie internetowej.

Fotowoltaika Vosti – podzespoły

Jeśli chodzi o zestawy fotowoltaiczne, to wiadomo jedynie, że fotowoltaika Vosti opiera się m.in.

 • na panelach fotowoltaicznych Jinko Solar – co jest akurat dobrą wiadomością. Jinko Solar to obecnie jeden z największych producentów modułów słonecznych na świecie, oferujący jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Najlepszym potwierdzeniem jest miejsce w rankingu Bloomberg TIER1, w którym Jinko pojawia się regularnie od 2016 r. Jest to też firma, która zdobyła wysokie miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych. Jakie konkretnie modele modułów Jinko Solar są dostępne? Przede wszystkim seria TIGER (Jinko 400 TIGER JKM400M-6RL3-V; Jinko 385 BLACK TIGER JKM385M-6RL3-B; Jinko 405 TIGER N-Type JKM405N-6RL3-B; Jinko 455 TIGER PRO JKM455M-60HL4). Moduły Jinko Tiger wyróżnia zastosowanie najnowszych technologii, takich jak Tiling Ribbon (innowacyjna konstrukcja, która eliminuje luki międzykomórkowe, co z kolei powoduje zwiększenie wydajności modułu, większą elastyczność, stabilność oraz jego odporność na mikrouszkodzenia) oraz half-cut (mają większa moc wyjściową, są wydajniejsze przy częściowym zacienieniu lub zabrudzeniu ogniwa).
 • na falownikach (inwerterach) Huawei, GoodWe, Solar Edge czy Solis. W ofercie Vosti znajdują się inwertery, należące do czołówki pod względem udziałów na rynku. To m.in. Goodwe, który ma bardzo niski promil zwrotów oraz inwerter Huawei – estetyczny falownik z wieloma przewagami technicznymi (można do niego podłączyć akumulatory, posiada zabezpieczenia przed łukiem elektrycznym). Brak wyświetlacza w Huawei pozwala na minimalną optymalizację kosztów, przez co w dobrej cenie producent może zwiększyć niezawodność produktu. Z kolei GoodWe to opcja idealna dla starszych klientów, ponieważ ma wyświetlacz, na którym użytkownik może podejrzeć najważniejsze dane dotyczące wyprodukowanej energii. Wszystkie urządzenia znajdziecie w naszym rankingu falowników fotowoltaicznych.

Vosti – wysokotemperaturowe pompy ciepła marki LG i Galmet

Vosti stawia na wysokotemperaturowe pompy ciepła marek, które mają swoją polską sieć serwisową. Obecnie w ofercie marki znajdują się pompy ciepła LG oraz pompy ciepła Galmet.

Jeśli chodzi o modele to w ofercie Vosti znajduje się m.in. pompa ciepła Therma V od LG. Jest ona cztery razy bardziej efektywna od kotła, dzięki czemu możemy zredukować koszty ogrzewania. LG Therma V to pompa ciepła typu powietrze-woda zapewnia nie tylko grzanie, ale również chłodzenie i ciepłą wodę użytkową.

Z kolei polska marka Galmet to prawie 40 lat doświadczenia w produkcji najwyższej jakości urządzeń grzewczych oraz zapewniających ciepłą wodę użytkową. Oferuje produkty gwarantujące wysoką wydajność i trwałość, a jednocześnie rozwiązania innowacyjne i ekologiczne. Galmet jest liderem w produkcji i sprzedaży ogrzewaczy wody i czołowym producentem pomp ciepła w kraju.

Oferta pomp ciepła w Vosti to PREMIUM W CENIE STANDARD, wyróżnia się elementami, za które u konkurencji trzeba zapłacić. I tak, w standardzie otrzymujemy m.in. automatyczne odpowietrzniki, separator magnetyczny, bufor do instalacji CO. Co więcej, na każdą pompę ciepła od Vosti jest 5 lat gwarancji, dodatkowo odbioru dokonuje inżynier ze strony producenta, dzięki czemu klienci otrzymują potwierdzenie, że instalacja została przeprowadzona na najwyższym poziomie, zgodnie z wytycznymi producenta.

Magazyny energii Huawei Luna 2000 od Vosti

To innowacyjny system, który pozwala lepiej wykorzystać energię wytworzoną przez moduły fotowoltaiczne, a w sytuacjach awaryjnych korzystać z energii zgromadzonej przez baterie. To rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, które w ten sposób mogą zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami na skutek braku prądu.

Smart metery Huawei

Smart meter daje nam ogromną wiedzę o tym, ile prądu zużywamy na co dzień i jak możemy to zużycie zoptymalizować. W swojej ofercie Vosti posiada inteligentne mierniki mocy marki Huawei, które zapewniają dokładny pomiar i odczyt, są energooszczędne i proste w obsłudze.

Klimatyzatory marki LG

Bogactwo funkcjonalności, w które LG wyposażyło swoje urządzenia sprawia, że łatwo możesz kontrolować temperaturę swojego pomieszczenia, ciesząc się czystym powietrzem. Dodatkowo sprzętem możesz sterować zdalnie za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki klimatyzacji ustawisz optymalną temperaturę w swoim domu, o każdej porze dnia i nocy. Klimatyzacja będzie również świetnym sposobem na zwiększenie autokonsumpcji z fotowoltaiki – dzięki niej nie musisz oddawać nadwyżki energii do sieci, bo wykorzystasz ją na bieżąco.

Fotowoltaika Vosti – dla kogo oferta?

Do kogo skierowana jest oferta fotowoltaiki Vosti? Skorzystać może każdy – klient indywidualny, biznesowy, a także właściciele gospodarstw rolnych.

Fotowoltaika dla domu od Vosti – jak wygląda proces?

 • przeprowadzenie konsultacji i wizji lokalnej, czyli tzw. audytu technicznego, podczas którego specjaliści z firmy sprawdzą m.in. docelowe miejsce montażu czy stan instalacji elektrycznej, pod kątem możliwości instalacji,
 • złożenie wniosku o dofinansowanie lub finansowanie,
 • projekt instalacji, uwzględniający warunki montażowe, preferencje inwestora, a także kwestie związane z nasłonecznieniem, zacienieniem,
 • montaż – instalacje są wykonywane przez lokalnych podwykonawców. Firma stawia jednak na szybką i dokładną realizację każdego projektu,
 • wsparcie w podłączeniu instalacji do sieci – Vosti pomaga inwestorom na każdym etapie formalności związanych z uruchomieniem instalacji.

Rozwiązania dla biznesu od Vosti

Oddział B2B Vosti specjalizuje się w budowaniu farm fotowoltaicznych, instalacjach z projektem budowlanym – powyżej 50 kWp oraz mikroinstalacjach do 50 kWp. Oprócz fotowoltaiki, w ofercie dostępne są również inne rozwiązania z zakresu specjalistycznej energetyki, np. stacje transformatorowe czy kompensacja mocy biernej. Tak szeroki zakres usług jest możliwy dzięki współpracy z biurem projektów i automatyki przemysłowej Salwis.

Rozwiązania dla rolnika od Vosti

Dla rolników, oprócz instalacji fotowoltaicznych, w dodatkowych produktach energetycznych Vosti posiada także stacje transformatorowe czy kompensację mocy biernej. Świadczy również usługi projektowe instalacji powyżej 50 kWp.

A jak Vosti fotowoltaika wypada pod względem kosztów? Czy wykonawca ułatwia klientom pozyskanie finansowania zewnętrznego?

Vosti Fotowoltaika – ile kosztuje? Ceny i finansowanie

Vosti wspiera swoich Klientów w złożeniu wniosków w takich programach jak:

 • Mój Prąd 4.0,
 • Agroenergia,
 • Czyste Powietrze,
 • Moje Ciepło.

Finansowanie

Proces finansowania jest przystępny dla Klienta. Doradca w trakcie spotkania wypełnia z Klientem niezbędne zgłoszenie kredytowe, a w razie konieczności pomaga mu przygotować dla banku odpowiednie dokumenty potwierdzające jego dochód. W kolejnym etapie sprawę przejmuje Specjalista ds. Finansowania, który po wybraniu optymalnej oferty dla Klienta wnioskuje o kredyt na fotowoltaikę (lub inne rozwiązanie) do jednego z czterech banków, z którym firma współpracuje. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pozostaje tylko podpisanie umowy kredytowej

Leasing

Fotowoltaika dla klienta biznesowego jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie przy wyborze finansowania poprzez leasing na fotowoltaikę. Vosti oferuje pomoc przy procesie leasingowym. Dzięki współpracy z wieloma bankami, Klienci mają możliwość wyboru najkorzystniejszych opcji finansowania inwestycji. Przy obecnych cenach energii czy stopach procentowych leasingu, zazwyczaj kalkuluje się to 1:1 – kwotę, którą oszczędzamy na prądzie, wyprodukowanym przez instalację, płacimy na poczet leasingu.

A co z kosztami instalacji fotowoltaicznej od Vosti? Na stronie nie znajdziemy żadnego cennika czy kalkulatora fotowoltaiki, co akurat nie jest niczym wyjątkowym w branży PV.

Cena fotowoltaiki uzależniona jest od różnych czynników – m.in. konfiguracji i rodzaju sprzętu, miejsca montażu czy stopnia skomplikowania przedsięwzięcia. Są to kwestie dość indywidualne dla każdego inwestora i projektu. Przy czym, przeciętna cena instalacji, według stawek rynkowych, zwykle waha się od 4.000 do 6.500 zł/kWp.

Jak skorzystać z oferty Vosti?

Jeśli zastanawiacie się, jak można skorzystać z oferty tego instalatora, to spieszymy z wyjaśnieniami. Cały proces składa się z kilku kroków i właściwie niczym nie różni się od procedur stosowanych przez innych wykonawców.

Fotowoltaika Vosti – krok po kroku

Pierwszy etap to nawiązanie kontaktu z firmą Vosti – możecie tego dokonać wysyłając specjalny formularz dostępny na stronie firmy lub dzwoniąc pod infolinię. Podczas rozmowy, przedstawiciel zrobi wstępne rozeznanie potrzeb i ustali, jaka instalacja będzie najodpowiedniejsza.

Po tych wstępnych ustaleniach nadejdzie czas na wizję lokalną. Wtedy zostanie przygotowana kompleksowa oferta, dopasowana do zapotrzebowania energetycznego inwestora oraz warunków montażowych. To również na tym etapie otrzymacie wycenę instalacji.

Jeśli przygotowana oferta Wam się spodoba, następuje podpisanie umowy. Pod jej finalizacji, zostanie przygotowany ostateczny projekt instalacji, zawierający szczegółowe dane na temat samego zestawu oraz jego pracy.

Prace instalacyjne w przypadku Vosti zwykle trwają 1-2 dni – tyle potrzeba czasu na montaż mniejszych instalacji prosumenckich dla domu czy firmy. Jak już wspominaliśmy, za realizacjami w poszczególnych województwach stoją lokalni podwykonawcy.

Ostatni krok to podpięcie instalacji do sieci. Vosti, wspiera w tym temacie klientów i koordynuje związane z tym formalności.

Pompy ciepła Vosti – krok po kroku

Podobnie jak przy fotowoltaice pierwszy etap to nawiązanie kontaktu z firmą Vosti przez specjalny formularz dostępny na stronie firmy lub przez infolinię. Podczas rozmowy, przedstawiciel zrobi wstępne rozeznanie potrzeb i ustali, jaka instalacja będzie najodpowiedniejsza.

Po tym nadejdzie czas na konsultację na miejscu montażu. Wtedy zostanie przygotowana kompleksowa oferta, dopasowana do potrzeb energetycznych inwestora oraz warunków montażowych. Dzięki temu będzie mogli otrzymać wycenę instalacji pompy ciepła.

Po akceptacji oferty, następuje podpisanie umowy. Montaż instalacji trwa około 2-3 dni. W Vosti wszystko zaczyna się od przeglądu instalacji, który wykonuje ekipa monterska. Instalatorzy wraz z klientem uwzględniają niezbędne kwestie techniczne.

Kolejnym krokiem jest ustawienie jednostki zewnętrznej i wykonanie wytrzymałej podstawy oraz odpowiedniego drenażu pod pompę ciepła.

Kolejność wykonywanych prac zależy od pory roku. Zimą źródło ciepła usuwane jest na ostatnim etapie, tak aby jak najmniej wychłodzić dom w sezonie grzewczym.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Vosti – zalety, wady

Jeśli sprawdzicie opinie o firmie Vosti w Internecie, natraficie na sporo pozytywnych głosów. Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zalety Vosti

Obsługa zleceń na terenie całej Polski
Sprawny montaż
Pomocny zespół
Podzespoły od cenionych producentów
Pomoc w uzyskaniu środków na inwestycję
Wsparcie w formalnościach

Wady Vosti

Brak informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Vosti to firma zbierająca pozytywne recenzje wśród klientów. Ci cenią ją za pomocną obsługę oraz sprawną realizację inwestycji. Wykonawca nieźle wypada też w kwestii wykorzystywanych podzespołów - Jinko Solar oraz Huawei to urządzenia cenione i chętnie wykorzystywane w branży fotowoltaicznej. Wszystko to przekłada się na dynamiczny przyrost liczby klientów. Szkoda jedynie, że firma nie postawiła na pełniejsze przedstawienie oferty. Większa transparentność, dotycząca kosztów czy też zasad współpracy, z pewnością zostałaby doceniona.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
18 maja 2023 12:07

NIE POLECAM

w sytuacji nagłej brak możliwości kontaktu z serwisem/działem naprawczym. Jedynie średnio uprzejma pani na infolinii informuje że przekazała reklamację i brak odzewu (wadliwe założenie okablowania [wsadzenie kabli do komina grzejącego], wedle kominiarza grozi zapaleniem się budynku)

INWESTOR
INWESTOR
27 marca 2023 11:42

Nie polecam. Firma mało profesjonalna. Aby podpisać umowę i otrzymać zapłatę- potem kontakt jest utrudniony. TYSIĄCE TELEFONÓW I ŻADNEJ KONKRETNEJ ODPOWIEDZI, handlowiec przestał odbierać tel mówiąc że nie potrafi już pomóc! ????Montaż od początku był tak wykonany że nic nie działało, a żądali opłaty za coś co po uruchomieniu kompletnie nie działało!!!! serwis nie potrafił przez rok naszykować lub w sumie poprawić montażu!!!!! STANOWCZO ODRADZAM!!! Poza tym widzę że negatywne opinie o tej firmie są skrupulatnie usuwane…NIE POLECAM

enerad.pl
enerad.pl
27 marca 2023 16:15
Odpowiedz do:  INWESTOR

Dzień dobry,

Szanowny Panie, pod profilem Vosti opinie nie były usuwane – publikujemy wszystkie opinie, które spełniają nasze wytyczne (są one dostępne na stronie: Komentarze w enerad.pl – Zasady dla Użytkowników).

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

Krzysztof
Krzysztof
1 grudnia 2022 19:10

W listopadzie firma Vosti założyła mi instalację fotowoltaiczną.
Chcę ze swojej strony polecić tą firmę.
W szczególności doradcę techniczno-handlowy Pana Jakuba, który jest profesjonalistą w swej dziedzinie.
Polecam także Pana Mirosław który ze swoją ekipą wykonali pracę szybko,solidnie i sprawnie.
Polecam firmę Vosti

Vosti
Vosti
5 grudnia 2022 15:28
Odpowiedz do:  Krzysztof

Panie Krzysztofie, dziękujemy za miłe słowa na temat doradcy Vosti oraz naszej ekipy monterów 🙂

Polecam
Polecam
25 listopada 2022 18:42

Mogę powiedzieć jedno jak mi przestało dzialac ogrzewanie nie zostawili mnie na lodzie i o 22 konsultant Krzysztof z którym podpisaliśmy umowę załatwiał serwis. na prawdę wyrazy uznania.

Vosti
Vosti
30 listopada 2022 15:52
Odpowiedz do:  Polecam

Bardzo dziękujemy za miłe słowa!

Baranowski
Baranowski
24 października 2022 17:16

Jestem czlowiekiem ktory lubi duzo wiedziec a montaz tani nie jest wiec chcialem miec pewnosc ze dobrze wybiore. moge polecic i podziekować panu Krzysztofowi za fachowe doradztwo i pomoc z dokumentami w elektrowni. Dobry kontakt rowniez po montazu gdy mialem dodatkowe pytania. Tak powinna dzialac kazda firma. Dziekuje i pozdrawiam

Vosti
Vosti
7 listopada 2022 11:41
Odpowiedz do:  Baranowski

Dziękujemy za opinie, cieszymy się, że jest Pan zadowolony! 🙂 Życzymy wysokich uzysków

Marcin
Marcin
5 października 2022 18:21

Witam Falownik był i jest podpięty do sieci domowej bo w ten sposób zauważyłem na aplikacji ze nie działa instalacja i ,że falownik nie ma połączenia z panelami o tym poinformowałem waszych przedstawicieli a ta rękojma to dobry pomysł jak po 2 latach szlak strzela przewody widział pan zdjęcia które zrobił wasz serwisant, tak powinno wyglądać prawidłowe zamontowanie i zabezpieczenie instalacji to szacunek za takich monterów z łapanki, bo wasz serwisant twierdził, że to ewidentna wina tych partaczy a wy zasłaniacie się jakoś renkojmą.

Krzysztof
Krzysztof
3 października 2022 20:07

W sierpniu firma Vosti założyła mi drugą instalację fotowoltaiczną.
Chcę ze swojej strony polecić tą firmę.
W szczególności Pana Bartłomieja, który jest profesjonalistą w swej dziedzinie.
Monterzy wykonali pracę szybko i sprawnie.
Polecam firmę Vosti

Vosti
Vosti
24 października 2022 14:42
Odpowiedz do:  Krzysztof

Panie Krzysztofie dziękujemy za pozytywny komentarz! 🙂

Marcin
Marcin
2 października 2022 22:52

Witam czytających. 2 lata temu zaryzykowałem i założyłem instalacje solarną w FIRMIE VOSTI. Po zamontowaniu 1 problem – zaginęły kwity na dofinansowanie, po kilkudziesięciu telefonach i 6 miesiącach okazało się ze przedstawiciel olał temat i nie złożył kwitów, ale wypłacili. Po 2 latach i 3 miesiącach spaliły się przewody na dachu. Z opowieści przedstawiciela instalacja jest monitorowana przez firmę, nikt tego nie zauważył. Wszedłem w aplikację i okazało się ze nie działa, zgłaszam problem do przedstawiciela i firmy na reklamacje, ktoś przyjedzie. Przyjechał, znalazł popalone przewody pomiędzy panelami informując mnie, że to wina instalatorów. Nie pozabezpieczali przewodów i nie poodciskali styków. Informuje mnie bym to zareklamował. Instalacja nie produkowała w najlepszym okresie od połowy Maja do połowy Sierpnia (jeszcze w czasie trwania gwarancji, która skończyła mi się pod koniec lipca) czyli jestem stratny około 1500kwh. Oni przysyłają mi fakturę na około 650zł. Dzwoniąc do nich na początku sierpnia na dział reklamacji poinformowała mnie pani, że okres gwarancji na kable minął i że musze płacić. Z płatnością za usługę się wstrzymałem, doradźcie jak z tego wybrnąć, bo do sądu mi się nie chce z tym iść, a płacić za to co ich instalatorzy zrobili żle. Omijajcie z daleka. NIE POLECAM !!! Chyba ze poszukujecie emocji.

Vosti
Vosti
3 października 2022 15:46
Odpowiedz do:  Marcin

Szanowny Kliencie, nawiązując do zgłoszenia serwisowego i do Pana powyższej wypowiedzi, falownik w momencie niedziałania instalacji był w trybie offline. Uniemożliwiło nam to zauważenie, że instalacja nie produkuje energii. Nasi Klienci również w każdej chwili mogą zgłosić problem dotyczący instalacji, sugerując się na przykład diodami na falowniku (w tym przypadku falownik Huawei). Dopiero na miejscu instalator wykonał konfigurację (czyli połączył falownik ponownie z siecią domową Wi-Fi). Faktura serwisowa została wystawiona ze względu na to, że instalacja jest już po okresie 2-letniej rękojmi. W momencie kiedy zgłosił Pan usterkę zostały podjęte niezbędne działania, aby jak najszybciej instalacja podjęła pracę. Jest nam przykro i rozumiemy całą sytuację, co za tym idzie straty związane z produkcją energii, ale firma Vosti nie była w stanie zweryfikować tej sytuacji zdalnie.

Tomek
Tomek
30 września 2022 12:03

Witam
Instalacja działa już dwa lata bez żadnych problemów. Miły kontakt. Moim zdaniem profesjonalna firma, ktorą można spkojnie polecić kazdemu.

Vosti
Vosti
3 października 2022 11:39
Odpowiedz do:  Tomek

Dziękujemy za pozytywną opinię! 🙂

Wiesław
Wiesław
9 sierpnia 2022 12:48

Szanowni Państwo!
Zdecydowałem się na montaż systemu fotowoltaicznego powiem szczerze całkiem przypadkowo,kiedy spotkałem przed domem,który odziedziczyłem po moich rodzicach,Pana Dominika z tarnowskiej grupy Vosti.Jego pełny profesjonalizm,inteligencja i doskonała znajomość spraw związanych z wykonywaną pracą sprawiły,że podjąłem pozytywną decyzję.
Dalsze procedury administracyjne przebiegały również bezproblemowo,a kontakty telefoniczne z Panią Aleksandrą były wręcz przyjemnością.Żadne moje pytanie nie zostało bez odpowiedzi,a było ich wiele.Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość.
Dla mnie bardzo ważną sprawą było to,że wszystkie sprawy,łącznie z wystąpieniem o dofinansowanie załatwia Firma.
Ekipa monterska w składzie trzech fantastycznych Panów szybko i fachowo zainstalowała system.
Niczego więcej nie oczekiwałem!
Dziękuję wszystkim,którzy byli zaangażowani w tą pracę.Jesteście fantastyczni!!!
Jeżeli tylko będę miał okazję,z największą przyjemnością polecę innym Wasza Firmę.
Oczywiście pozostaję z Państwem w stałym kontakcie!
Serdecznie pozdrawiam!

Vosti
Vosti
16 sierpnia 2022 09:55
Odpowiedz do:  Wiesław

Panie Wiesławie, niezmiernie miło nam czytać Pańską opinię! Przede wszystkim dziękujemy za zaufanie jakim obdarzył Pan Vosti wybierając nas na wykonawcę swojej instalacji. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony i że nasz Doradca oraz cała ekipa sprostała Pana wymaganiom 🙂 Pozdrawiamy! 🙂

Michał
Michał
27 lipca 2022 08:51

Hm widzę,że z firmą jak z każdą inną. Duża więc w wielu miejscach realizację są robione, a w komentarzach łatwiej znaleźć tych niezadowolonych niż zadowolonych. U mnie (oddział Gdańsk p. Jacek prowadził temat) wszystko było ok. Powiedział plusy i minusy rozwiązań, na co i ile się czeka, ogarnął formalności i generalnie służył pomocą. Ostatnio jak miałem problem podpowiedział co zrobić i zadzwonił po 2 h czy problem ustąpił. Ekipa monterska Pana Sławka z mojego punktu widzenia też w porządku. Przyjechali sprawdzili nadesłany towar pracę rozłożyli na 2 dni (akurat były silne wiatry) czegoś brakowało w paczce to wyjęli z auta i jak stwierdzili trzeba spodziewać się niespodziewanego 😉. Zamontowali uruchomili pogadali i pojechali wszystko ok. Tak więc moja rada najpierw sprawdzić oddział jak ma + to można śmiało brać.

Vosti
Vosti
1 sierpnia 2022 10:54
Odpowiedz do:  Michał

Panie Michale, dziękujemy za komentarz. Na szczęście w sieci można znaleźć więcej opinii pozytywnych niż negatywnych na temat naszej firmy – wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zajrzenia na wizytówki Google, gdzie jest ponad 400 pozytywnych komentarzy 🙂

Jerzy
Jerzy
26 lipca 2022 23:59

W maju 2021 r. firma Vosti założyła mi instalację fotowoltaiczną. Pan Krzysztof C z oddziału Poznan profesjonalnie przygotował projekt i kosztorys instalacji dostosowany do moich potrzeb. Montaż instalacji fotowoltaicznej odbył się w uzgodnionym terminie. Udzielono mi szeroką pomoc w uzyskaniu dotacji na przeprowadzenie modernizacji. Jestem nadal w stałym kontakcie z doradcą.

Vosti
Vosti
1 sierpnia 2022 10:49
Odpowiedz do:  Jerzy

Panie Jerzy, bardzo dziękujemy za opinię! 🙂

Piotr
Piotr
19 lipca 2022 12:34

Firma na początku zrobiła na mnie wrażenie, do czasu zakończenia prac (jak się okazało nie wszystko zostało zrobione – po 2 tygodniach przyszły do domu jakieś elementy do montażu ) strasznie się spieszyli bo chodziło o zapłatę. Jeżeli chodzi o pomoc w uzyskaniu dofinansowania temat kolokwialnie mówiąc olali, ale przedstawiciel składał się jak scyzoryk ze wszystko załatwiają […]

podsumowując zrobić (byle jak) , wziąć kasę i zapomnieć.

Niezadowolony klient, NIE POLECAM

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Vosti
Vosti
1 sierpnia 2022 10:52
Odpowiedz do:  Piotr

Panie Piotrze! Zachęcamy do kontaktu mailowego na reklamacje@vosti.pl w celu wyjaśnienia sprawy – nie możemy się odnieść do Pana przypadku bez poznania szczegółów instalacji. Postaramy się pomóc i chętnie poznamy głębiej szczegóły Pana niezadowolenia. Jeśli ma Pan obiekcję odnośnie montażu, warto to zgłosić bezpośrednio do nas 🙂

Tomasz
Tomasz
14 lipca 2022 18:15

Witam
Ja jestem zadowolony ze wspolpracy z firmą Vosti.Terminowi, wysoka jakość wykonania, pełna obsługa dokumentacji z Zakładem Energa oraz dofinansowaniami to elementy, o które nie musiałem się martwić. Wszystko zostało zrealizowane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Z przedstawicielem […] był dobry kontakt, wszelkie wątpliwości zistały rozwiązywane na bieżąco . Dzięki tej inwestycji otrzymywanie rachunków za prąd w dzisiejszych czasach to czysta przyjemność .

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Vosti
Vosti
18 lipca 2022 10:33
Odpowiedz do:  Tomasz

Panie Tomaszu, dziękujemy za komentarz, życzymy wysokich uzysków! 🙂

Ewelina
Ewelina
4 lipca 2022 16:57

Witam.ja niestety nie mogę polecić firmy vosti. Ich informacje na temat dofinansowań i montażu odbiegają od realiów, dlatego nie mogę polecić firmy która podaje inne informacje niż monterzy oraz kwota z dofinansowania jest niższa niż obiecywali.

Vosti
Vosti
5 lipca 2022 09:40
Odpowiedz do:  Ewelina

Dzień dobry, firma Vosti, ani żadna inna firma z branży fotowoltaicznej nie ma wpływu na wysokość dofinansowań w ramach programów rządowych. Jeśli ma Pani uwagi co do naszych usług lub procesu instalacji zachęcamy do kontaktu na reklamacje@vosti.pl. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania – niestety ciężko zidentyfikować Pani instalację po samym imieniu.

Katarzyna
Katarzyna
20 kwietnia 2022 09:39

Niestety, chyba firma Vosti do sprawnego montazu i obslugi fomalnosci w moim przypadku nie przylozyla sie nalezycie.
Po pierwsze zaczelo sie od blednego montazu na dachu z dachowki ceramicznej. Przed podpisaniem umowy mowa byla o innym sposobie.
Obietnice handlowca Vosti co do wykonania i montazu instalacji mialy sie nijak w stosunku do prac wykonywanych przez firme podwykonawcza, wynajeta przez Vosti.
Po licznych telefonach i dlugim oczekiwaniu firma poprawila te niedociagniecia. Oczywiscie do czasu poprawy nie oplacalismy firmie Vosti koncowej faktury (w kwocie kilkuset zlotych), poniewaz, co wg mnie jest oczywiste, nie bede placic za cos, co nie jest wykonane zgodnie z wczesiejszymi ustaleniami.

Fakt nieoplacenia faktury firma Vosti wykorzystuje obecnie jako powod niezlozenia potrzebnych dokumentow do dofinansowania, zapominajac o jedynym powodzie nieoplacenia, czyli o czekaniu na poprawe montazu w sposob jaki byl omowiony przed podpisaniem umowy! Dofinansowanie przepadlo, skonczyly sie srodki… Dodatkowo ponoc mielismy dostarczyc firmie Vosti oswiadczenie z Energii, PONOC wyslali nam maila z wszystkimi potrzebnymi dokumentami, ktore mamy im dostarczyc. Ostatecznie okazalo sie, ze takiego maila w ogole nie wyslali. Nikt w tej firmie nie interesowal sie sprawnym zalatwieniem formalnosci. Przed podpisaniem umowy sprawiaja wrazenie mega profesjonalnych, po podpisaniu przyjezdza ekipa (ponoc specjalisci w montazu paneli na dachowkach ceramicznych), ktora okazuje sie, ze jest jedynie ekipa wynajeta, ktora nic wie o naszych wczesniejszych ustaleniach z firma Vosti. Handlowiec mowil, ze przed wyjazdem ekipy wszystko jest dokladnie omawiane (tak pieknie handlowiec przedstawial sposob pracy PRZED podpisaniem umowy), Panowie natomiast twierdzili, ze nikt nic im nie przekazywal. Juz na tym etapie zglaszalismy, ze sposob montazu mial byc inny, ale Panowie od razu powiedzieli, ze oni montuja tak, a wszelkie zastrzezenia mamy zglaszac do Vosti. W czasie montazu probowalismy sie skontaktowac z opiekunem z firmy Vosti w celu zweryfikowania ustalen, niestety telefonu juz nie odbieral. Kontakt z ta firma byl utrudniony, poniewaz osoby, z ktorymi wczesniej sie kontaktowalismy (handlowcy) ciagle sie zmieniali. W centrali mowili, ze Pani X jest na zwolnieniu, potem Pani Y jest na zwolnieniu. Po przeczytaniu opinii w internecie, az nie chce mi sie wierzyc, ze mielismy takiego pecha! I niestety firma ta nie ma sobie nic do zarzucenia… Przykry jest fakt, ze przed podpisaniem umowy wszystko jest przedstawiane w samych superlatywach, natomiast pozniej…kliet nie jest juz wazny… Priorytetem powinien byc zadowolony klient! Po naszych doswiadczeniach z ta firmy uwazam ze tak nie jest. Nawet jezeli „traflilismy” w tej firmie na czas zwolnien, zmian kadrowych itp, co moglo miec wplyw na mozolne zalatwianie naszych formalnosci, uwazam ze nalezalo sie nam wyjasnienie, rzetelne! Przeprosiny, jakis kontakt ze strony tej firmy i polubowne zalatwienie sprawy. Jestemy jedynie kolejnym „zlowionym” klientem, nie wazne czy zadowolonym, wazne ze cyferki sie zgadzaja…

Firma Vosti obiecala, ze jezeli ruszy kolejne dofinansowanie, to niezwlocznie zloza wniosek. Dofinansowanie aktualnie ruszylo, dzwonie do Vosti i dowiaduje sie, ze niestety, ale dofinansowanie dziala obecnie na innych warunkach i jezeli chcemy sie ubiegac o nie, to musimy zakupic magazyn energii. W poprzednich warunkach nie bylo o tym mowy! Czyli ostatecznie przez firme Vosti dofinansowanie nie otrzymamy! NIE POLECAM!!!

Marek
Marek
21 czerwca 2022 12:05
Odpowiedz do:  Katarzyna

„Dofinansowanie aktualnie ruszylo, dzwonie do Vosti i dowiaduje sie, ze niestety, ale dofinansowanie dziala obecnie na innych warunkach i jezeli chcemy sie ubiegac o nie, to musimy zakupic magazyn energii” jakby pani troche poczytała sama w necie to by pani wiedziala ze Mój Prąd mogą dostać tylko osoby, które przejdą na net billing. I że w jego ramach można wziąć kasę i na foto i na magazyny energii. Jak pani przejdzie na nowy system to dostanie pani kasę, prostę – i niezależnie czy ma pani fotowoltaikę od Vosti czy od jakiejkolwiek innej firmy. To nie firmy ustalają warunki dofinansowań tylko Ministerstwo

Vosti
Vosti
5 lipca 2022 10:02
Odpowiedz do:  Katarzyna

Pani Katarzyno! Zachęcamy do kontaktu mailowego na reklamacje@vosti.pl w celu wyjaśnienia sprawy – nie możemy się odnieść do Pani przypadku bez poznania szczegółów instalacji.

Zaznaczymy dodatkowo, że wszczęcie procesu reklamacyjnego nie zwalnia klienta od obowiązku uregulowania płatności, o czym może Pani przeczytać w umowie. Firma Vosti pracuje z klientami w całej Polsce i zgodnie z wewnętrznymi procedurami, nie zostawiamy Klientów w potrzebie.

tomasz
tomasz
14 marca 2022 22:06

Przedstawiciel handlowy wprowadza w błąd […], że mają podpisane umowy ze wszystkimi operatorami jeśli chodzi o za wysokie napięcie w sieci energetycznej. Podobno nie ma wtedy problemu, przyjeżdża pogotowie energetyczne, wszystko „załatwia” i jest OK. I tak właśnie prawie pół roku „bujam” się z firmą vosti a operatorem energetycznym. Sprzęt za 25tys. PLN na dachu nie działa. Energa ma to gdzieś. Firma vosti również. Moc paneli 4.0, a w słoneczny dzień produkują 1.8 kwh. Około godziny 9.00 falownik się wyłącza i czasmi się włączy o14.00 lub 16.00. Nie polecam!!!. Może ktoś chce kupić to […] co mi na dachu zamontowali?

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Vosti
Vosti
5 lipca 2022 09:42
Odpowiedz do:  tomasz

Panie Tomaszu, chętnie pomożemy i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości – jednak w tym celu zachęcamy do kontaktu na reklamacje@vosti.pl. Ciężko jest odpowiedzieć Panu w tej spawie „w ciemno”, nie znając szczegółów instalacji.

wioleta
wioleta
4 lutego 2022 18:53

firma godna polecenia, od rozmowy z doradcą aż po sam montaż.
Super doradca pan Jakub człowiek naprawdę profesionalista w tym co robi,
ogromna wiedza,cierpliwośc,profesionalizm w kontakcie z klientem nawet tym bardzo wymagającym, natychmiast odpowiada na każdy telefon i pytanie, Montaż w umówionym czasie bez żadnych problemów,Ekipa zgrana, każdy wie co ma robić.Wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną,Gorąco polecam

Vosti
Vosti
1 lipca 2022 09:24
Odpowiedz do:  wioleta

Bardzo dziękujemy za pozytywny komentarz! Pozdrawiamy i życzymy dużo słońca

Maria
Maria
21 stycznia 2022 18:00

Serdecznie polecam firme Vosti, nie zgadzam się z opinią Pani Magdy – mamy od nich instalacje juz ponad rok, mieliśmy kilka razy wyzwanie z aplikacja do monitoringu falownika i panowie z serwisu nam bardzo szybko pomogli, nawet nie musieliśmy nic klikać. Takze sam montaż przebiegł bardzo sprawnie, nie mam z mężem żadnych zastrzeżeń.

Vosti
Vosti
1 lipca 2022 09:23
Odpowiedz do:  Maria

Pani Mario, dziękujemy za miłe słowa! Życzymy wysokich uzysków z PV i polecamy nasze inne produkty takie jak magazyny energii i pompy ciepłą:)

Monika
Monika
9 grudnia 2021 16:20

Szczerze polecam firmę VOSTI. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielami firmy na każdym etapie sprawy. Pani Małgorzata to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. wszystkie formalności załatwiła Pani Malgosia , która pomogła także na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie. Posiadamy dwie fotowoltaliki z tej firmy i mieliśmy problem z pierwszym domem bez problemu pomogła nam rozwiązać problem z energetyka. Szczerze polecam współpracować z Panią Małgorzata za każdym razem odbierała telefon i odpisywała na E-mail była pomocna na każdym etapie. Wszyscy mówili ze pewnej sprawy nie będziemy mogli zrobić ze względu na regulacje, ale jednak dało radę to zrobić.
Grazyna i Jan z Sulęcina

Vosti
Vosti
1 lipca 2022 09:22
Odpowiedz do:  Monika

Dziękujemy bardzo za pozytywną opinię! Prosimy pamiętać o naszym systemie poleceń w ramach którego można otrzymać 500 zł za polecenie 🙂 Pozdrawiamy

Magdalena Prus
Magdalena Prus
19 listopada 2021 19:39

Nie polecam. Po założeniu instalacji tylko zbywają jak jest problem. Książkę już można napisać o kontakcie z pracownikami firmy Vosti. Wymówki i odpowiedzi lub brak odzewu to już żenada.

Last edited 1 rok temu by Magdalena Prus
Greg
Greg
14 kwietnia 2022 22:51
Odpowiedz do:  Magdalena Prus

Zgadzam się z Panią Magdaleną, na odpowiedż trzeba czekać nawet ponad miesiąć. Serwis ma to gdzieś.

Vosti
Vosti
5 lipca 2022 09:35
Odpowiedz do:  Greg

Panie Grzegorzu chcielibyśmy wyjaśnić sytuację ale w historii zrealizowanych instalacji ciężko będzie znaleźć Pana bez podania imienia i nazwiska. Prosimy o kontakt mailowy na reklamacje@vosti.pl., dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

Paulina
Paulina
12 lipca 2021 21:52

Pani Małgorzata z Firmy Vosti jest osobą odpowiedzialną, skrupulatną i staranną, mogę ją polecić dla każdego widać że ma doświadczenie w swojej branży.Jestem zadowolona z pracy jaką dla mnie wykonała. Nigdy nie padły słowa że nie mogę teraz bądź nie mam czasu zawsze odpowie na pytania,posiada anielska cierpilwosc. Można by rzec iż pracuje 24h na dobę. Bardzo dziękuję i
Pozdrawiam,
Paulina

Vosti
Vosti
1 lipca 2022 09:21
Odpowiedz do:  Paulina

Pani Paulino, serdecznie dziękujemy za opinię! Życzymy wysokich uzysków 🙂