Votum Energy opinie – Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Votum Energy jest częścią Grupy Kapitałowej Votum, która na rynku działa już od 2005 roku. Firma zapewnia, że dzięki swojej ugruntowanej pozycji i doświadczeniu, zagwarantuje klientowi najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo. Votum Energy posiada w swojej ofercie montaż fotowoltaiki, a także pomp ciepła. Jak dokładnie wygląda oferta? Jakie są ceny instalacji fotowoltaicznej Votum Energy?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Votum Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Nie

Votum Energy – najważniejsze informacje o firmie

Votum Energy zostało założone w 2020 roku. Firma jest częścią grupy kapitałowej Votum S.A, która zrzesza wiele spółek, działających na różnych rynkach, m.in. w obszarze odszkodowań, na którym Votum SA działa już od 2005 roku.

Firma działa na rynku krótko i nie podaje, ile udało jej się wykonać instalacji od początku istnienia. Ciężko zatem stwierdzić, jakie Votum Energy posiada doświadczenie. Jak zaznaczają na swojej stronie, 91% ich klientów jest zadowolona z usług firmy. Grupa kapitałowa Votum weszła jednak we współpracę z Columbus Energy (do której należy 55% akcji spółki Votum Energy). Columbus jest doświadczoną firmą, z tysiącami wykonanych instalacji fotowoltaicznych na koncie. Warto zaznaczyć, że partnerstwo między spółkami, pozwoli wykorzystać w pełni potencjał obu firm w sektorze energii odnawialnej. Columbus Energy wprowadza branżowe doświadczenie i zasoby technologiczne. Votum Energy z kolei posiada rozwiniętą sieć dystrybucyjną oraz bogate doświadczenie w sprzedaży usług konsumentom.

Votum Energy fotowoltaika – jakie są warunki i cena?

Votum Energy, zgodnie z zapisami umowy zawartej z Columbus Energy, jest dystrybutorem całej oferty produktowej firmy partnerskiej. Zatem poprzez Votum Energy możemy pozyskać wszelkie rozwiązania związane z fotowoltaiką, czyli:

Choć farmy fotowoltaiczne nie są zaznaczone na stronie Votum Energy, to jednak znajdują się w ofercie Columbus Energy, zatem firma Votum może obsługiwać klientów zainteresowanych realizacją takiej usługi. Podobnie ma się sprawa z dzierżawą gruntu pod fotowoltaikę.

Oprócz rozwiązań z zakresu energii słonecznej w ramach współpracy Votum Energy możemy skorzystać z usługi sprzedaży i montażu pomp ciepła, stacji ładowania samochodów elektrycznych czy carportów fotowoltaicznych.

Votum Energy mogło przygotować kompleksową, przemyślaną ofertę dzięki wsparciu swojej firmy partnerskiej. Zawiera ona:

  • Darmowy audyt fotowoltaiczny – dzięki niemu specjaliści dobiorą odpowiednią moc zestawu dla nas.
  • Projekt instalacji przygotowany pod warunki montażowe danego klienta.
  • Fachowy montaż wykonany przez doświadczone ekipy monterskie.
  • Pomoc z dokumentacją niezbędną do zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej w zakładzie energetycznym.
  • Monitoring pracy fotowoltaiki.
  • Wsparcie specjalistów na każdym etapie prac.

Ponadto, w pakietach Smart+ i PRO (dostępnych w ramach oferty Columbus Energy), otrzymujemy także usługę Challenge – czyli możliwość wezwania ekipy serwisowej bezpłatnie. W przypadku oferty Smart+ można skorzystać z tego 5 razy w ciągu 5 lat (maksymalnie raz na rok) oraz 10 razy przez 15 lat (maks. 2 razy rok) w przypadku pakietu PRO.

Skoro Votum Energy może w pełni dystrybuować ofertę produktową Columbus Energy, to w ramach współpracy z tą firmą, było możliwe bilansowanie fotowoltaiki 1:1. Oznacza to, że mogliśmy odzyskać 100% energii, którą oddaliśmy do sieci (zazwyczaj można odzyskać jedynie 70%-80%). Niestety system opustów od kwietnia 2022 zastąpi net-biling i opcja ta prawdopodobnie zniknie z oferty przedsiębiorstwa.

Jakie urządzenia znajdziesz w Votum Energy Fotowoltaika?

Podzespoły, jakie stosuje Votum Energy w swoich instalacjach, pochodzą jedynie od dwóch producentów – tych samych, z których korzysta partner firmy, Columbus Energy.

W przypadku paneli fotowoltaicznych jest to firma Sunport Power. Moduły tej firmy są oparte na technologi MWT. Poprzez wyeliminowanie srebrnych pasm (bus barów) z powierzchni panela i zastąpieniu ich tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zwiększona jest wydajność paneli, przy zachowaniu wymiarów. Otrzymujemy je jednak tylko w pakiecie PRO. W ofertach Smart i Smart+ dostajemy moduły Sunport Power mono silver frame. Wszystkie moduły tej firmy posiadają 30-letnią gwarancję na efektywność pracy powyżej 80%.

Sercem instalacji w przypadku projektów Votum Energy są inwertery od producenta Solis. Jest to sprawdzona marka, stosowana w ponad 100 krajach na całym świecie. Falowniki tej firmy posiadają wydajność na poziomie nawet 98,2%. Według testów DNV-GL żywotność tych produktów wynosi ponad 20 lat, a awaryjność nie sięga nawet 0,2%. Na inwertery Solis producent udziela 10-letniej gwarancji.

Fotowoltaika Votum Energy – koszty i finansowanie

Na koszt instalacji fotowoltaicznej, również tej od Votum Energy, ma wpływ wiele czynników. Są to przede wszystkim:

  • wielkość instalacji,
  • jakość zastosowanych podzespołów,
  • warunki montażowe (rodzaj poszycia dachu, kierunek, w którym jest skierowany itp.),
  • indywidualne potrzeby danego klienta.

Ze względu na indywidualną charakterystykę każdej instalacji, wiele firm nie udostępnia kosztów instalacji fotowoltaicznej na swoich stronach – podobnie uczyniło Votum Energy. Na ich stronie nie ma ani ceny instalacji, ani narzędzia, które pozwoliłoby przybliżyć, chociażby ten koszt. Ostateczna cena, prawdopodobnie i tak różniłaby się od tej podanej przez kalkulator fotowoltaiki czy instalatora, a to mogłoby prowadzić do różnego rodzaju sporów.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Votum Energy – zalety i wady

Votum Energy funkcjonuje na rynku fotowoltaiki od niedawna, mimo to zebrało już całkiem sporo, różnych opinii, które można znaleźć w sieci. Jak przedstawiają się mocne i słabe strony tej firmy?

Zalety Votum Energy

Jest częścią Grupy Kapitałowej Votum, która ma ugruntowaną, stabilną pozycję
Dobrze opracowana, kompleksowa oferta
Współpraca z Columbus Energy zapewniająca na start doświadczenie i rozwiązania technologiczne
Stosowanie dobrej jakości podzespołów
Dostępne rozwiązania komplementarne – m.in. pompy ciepła czy magazyny energii

Wady Votum Energy

Brak przybliżonych kosztów instalacji
Większość informacji dotyczących oferty, trzeba szukać na stronie partnera, którego Votum Energy jest dystrybutorem

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Votum Energy jest młodą spółką, za którą jednak stoją grupy i przedsiębiorstwa, o ugruntowanych pozycjach. Współpraca z Columbus Energy zapewniła doświadczenie, dzięki czemu Votum Energy praktycznie od razu mogło realizować inwestycje na najwyższym poziomie. Firma posiada komplementarną ofertę, obejmującą różne gałęzie energii odnawialnej, które mogą ze sobą współpracować. Warto również zwrócić uwagę na stosowanie bardzo dobrej jakości podzespołów, które sprawdzą się w większości warunków panujących w Polsce. Votum Energy powinno jednak jaśniej przedstawić na swojej stronie oferowane produkty, ponieważ bliższych informacji na ich temat, trzeba szukać na stronach partnera.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
30 grudnia 2022 12:34

Nie polecam tej spółki!!! Oni zakładali mi panele ponad 4 miesiące!!! Najpierw ich monter zachorował na covida, później gdy ekipa już przyjechała po 2 msc musiałem czekać kolejne 2 msc bo stwierdzili, że dach na panele się nie nadaje i trzeba by postawić je na ogródku, choc na początku gdy był ich pracownik i oglądał dach to stwierdził że się nadaje. Części pieniędzy za okres w którym panele by chodziły mi zwrócili ale tylko w nie wielkim stopniu, bo nie policzyli okresu od którego przyjechała ekipa i stwierdziła, że dach się nie nadaje, jakby to była moja wina…generalnie wyliczyli coś około miesiąca w którym panele by pracowały i do dziś nie rozumiem tej ich matematyki…Kolejna sprawa to nie zrekompensowali mi kary jaka musiałem zapłacić za odejście z Orange i przejścia do Eney ktora wyniosła mnie 1000 zł. Choć przy podpisywaniu umowy ich pracownik mnie zapewniał, że jeśli takowa kara by wpłyneła to spółka będzie musiała mi to zrekompensować. […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.