W Grecji 100 tys. domów i firm zostanie odłączonych od prądu

0 /5
(Ocen: 0)

Na pierwszy rzut oka informacja może szokować, ale zapewniamy Was, że to nie żadna niesprawiedliwość – po prostu, od energii elektrycznej zostaną odcięte gospodarstwa domowe i firmy, które nie regulowały rachunków dłużej niż 8 miesięcy oraz posiadają dług wynoszący przynajmniej tysiąc euro.

Greckie społeczeństwo ostatnio zelektryzowała wiadomość, że Rząd Aleksisa Tspirasa (tak, tego samego Tspirasa, którego hasłem wyborczym było „Nie płacę”) będzie chciał uregulować sprawę niezapłaconych rachunków za prąd. Według planu na liście do odłączeń znajdują się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, którzy nie płacili rachunków od co najmniej 8 miesięcy, a ich dług przekracza tysiąc euro. Łączny dług 100 tys. gospodarstw domowych oraz firm wynosi 400 mln euro.

Według obywateli i opozycji jest to sytuacja nie do zaakceptowania, gdyż Greków po prostu nie stać na opłacanie rachunków. Dyrektor zakładów energetycznych, Jorgos Adamidis, zapewnia, że prąd zostanie odcięty tylko osobom i podmiotom, które uchylają się od płacenia, a ich sytuacja finansowa jest dobra. Warto zaznaczyć, że dług Greków w stosunku do zakładów energetycznych wynosi aż 2,5 mld euro.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments