W Japonii powstanie największa pływająca elektrownia słoneczna na świecie

0 /5
(Ocen: 0)

Japonia to państwo, które zawsze stawiało na nowoczesne technologie, ale ekologiczne pozyskiwanie energii było tam traktowane trochę po macoszemu. Dopiero katastrofa w Fukishimie wprowadziła zwrot w polityce energetycznej kraju.. Aktualnie Japonia przymierza się do budowy największej pływającej elektrowni słonecznej na świecie.

farma sloneczna w Japonii

źródło: ubergizmo.com

Największa pływająca farma słoneczna zlokalizowana będzie w zbiorniku tamy Yamakura. Instalacja będzie składać się z 51 tysięcy modułów marki Kyocera, które zajmą powierzchnie 180 tys. m kwadratowych. Według danych szacunkowych farma rocznie będzie produkować około 16,170 MWh, co zaspokoi zapotrzebowanie ok. 5 tys. gospodarstw domowych.

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu będzie nowo utworzona spółka Kyocera TCL Solar – firma została założona przez Kyocera Corporation oraz Century Tokyo Leasing Corporation. Uruchomienie farmy planowane jest na rok 2018.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments