W Jarocinie przyznano lokale w ramach Mieszkania Plus

0 /5
(Ocen: 0)

Jarocin, jako pierwsze miasto w Polsce, przyznał wybudowane lokale w ramach Mieszkania Plus. Wszyscy szczęśliwcy będą mogli wprowadzić się do swoich nowych mieszkań już na początku marca 2018 roku.

Kryterium najmu w Jarocinie

zostało określone przez samorząd. Władze przyznały mieszkania rodzinom z dziećmi w wieku do 15 lat. Również istotne było, aby rodziny nie miały tytułu prawnego do innego lokalu, a także ich minimum dochodowe wynosiło:

  • 3 tys. zł na rodzinę w przypadku lokalu 55 m²,
  • 2 tys. zł dla wszystkich zainteresowanych mieszkaniem o powierzchni 35 m².

Wszystkie osoby spoza gminy, które uzyskały pozytywną decyzję, muszą zobowiązać się do meldunku w gminie, a także do odprowadzenia podatku w Jarocińskim Urzędzie Skarbowym.

Jakie koszty wynajmu w Jarocinie?

W przypadku mieszkania o powierzchni 55 m², całkowity koszt wynajmu wyniesie 1,3 tys. zł miesięcznie (łącznie z mediami i ogrzewaniem). Natomiast jeżeli chodzi o mniejszy metraż, będzie to 800 zł.

Przyszli lokatorzy, 9 grudnia 2017 r., otrzymają decyzję o przyznaniu mieszkania wraz z dokładnym adresem. Od tego momentu będą mieć dwa tygodnie na wpłacenie kaucji, wynoszącej od 7,2 tys. zł. do 7,5 tys. zł., zależnie od lokalizacji. Cała inwestycja mieszkaniowa realizowana jest w trzech miejscach, przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce, a także w Siedleminie.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że inwestycja w Jarocinie ma charakter komercyjny, finansowany przez BGK Nieruchomości, co oznacza, że nie jest objęta kryteriami określonymi w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Na jakim etapie są prace wykończeniowe?

Obecnie w lokalach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus, wykonywane są ostatnie prace wykończeniowe. Pierwsze mieszkania z puli 258 mieszkań zostaną oddane do użytku na początku marca, a ostatnie pod koniec czerwca 2018 roku. Uroczyste wręczenie decyzji zaplanowane jest na 9 grudnia.

Mieszkanie Plus cieszyło się w Jarocinie wielkim zainteresowaniem. Prezes jarocińskiego TBS Jerzy Wolski, w wywiadzie dla PAP, powiedział, że do 15 września zgłosiło się aż 730 chętnych rodzin. Dla tych, które nie znalazły się na pierwszych listach, jest dobra wiadomość, w przyszłym roku zostanie oddanych do użytku 108 następnych mieszkań.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments