W Jaśle w kilka miesięcy zaoszczędzono 300 tys. zł na oświetleniu ulicznym

0 /5
(Ocen: 0)

światło uliczneModernizacja energochłonnych rozwiązań, gdy jest przeprowadzona z głową, może przynieść bardzo wysokie oszczędności. Całkiem niedawno przekonali się o tym samorządowcy Jasła, w którym to wymieniono oświetlenie uliczne i dzięki temu w ciągu pięciu miesięcy zaoszczędzono ok. 300 tys. zł.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Jaśle została zrealizowana w zeszłym roku i kosztowała 2,8 mln zł, działanie było dofinansowane m.in. z programu System Zielonych Inwestycji SOWA. W mieście wymieniono 1,5 tys. opraw oświetleniowych – w większości 250-Watowe oprawy zostały zastąpione oprawami o mocy 70 W, 100 W i 150 W. Wymieniono również żarówki na energooszczędne.

Ponadto, samorząd postawił na inteligentny system sterowania oświetleniem. Zmodernizowano 112 obwodów oświetleniowych – każdy posiada szafę z zainstalowanymi reduktorami mocy i układy inteligentnego automatycznego sterowania i monitoringu. Jak zaznacza rzeczniczka prasowa jasielskiego magistratu, Agata Koba, taki monitoring informuje o wszystkich awariach, czy wyłączeniach.

Modernizacja jasielskiego oświetlenia ulicznego była bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż w ciągu pięciu miesięcy udało się zredukować koszty o 300 tys. zł. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku na podobny krok zdecydował się samorząd Sanoka – w ciągu roku miasto zaoszczędziło 1 mln zł.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments