Wersja testowa platformy aukcyjnej OZE właśnie ruszyła

0 /5
(Ocen: 0)

green leavesKilka dni temu na stronie URE została udostępniona wersja testowa platformy aukcyjnej OZE, czyli Internetowa Platforma Aukcyjna (IPA). Do czego będzie służyła?

Urząd Regulacji Energetyki od 24 maja do 14 czerwca 2016 roku udostępnia na swojej stronie internetowej wersję testową Internetowej Platfomy Aukcyjnej (IPA). Aplikacja będzie służyć do przeprowadzania aukcji energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Fazy testów przed IPA

Przez trzy tygodnie użytkownicy będą mogli zapoznać się z funkcjonalnością oraz modułami aplikacji. W pierwszym etapie testów będzie możliwość założenia konta, wysłania wniosku o dopuszczenie instalacji do udziału w aukcji, czy przystąpienia do licytacji.

Użytkownicy, którzy poprawnie wykonają zadania z I etapu, zostaną zakwalifikowani do drugiej fazy testów, która przewidziana jest na połowę czerwca.

W II etapie osoby zarejestrowane otrzymają możliwość korzystania z pozostałych funkcji platformy.

Testy zakończą się przeprowadzeniem aukcji – udział w niej wezmą tylko użytkownicy, którzy prawidłowo zarejestrowali się podczas I etapu.

URE podkreśla, że wszystkie działania przeprowadzane w czasie testów, to symulacje i nie będą
prawnie wiążące.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments