Wielka Brytania bez elektrowni węglowych już w 2025 roku?

5 /5
(Ocen: 1)

Wielka Brytania postawiła przed sobą ambitny cel – do 2025 roku w kraju mają zostać zamknięte wszystkie elektrownie węglowe. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ aż 1/3 energii elektrycznej produkowana jest właśnie z węgla.

Brytyjczycy w ciągu dekady chcą zamknąć wszystkie węglowe elektrownie i postawić na elektrownie gazowe oraz odnawialne źródła energii. Takie działanie nie tylko wpłynie pozytywnie na środowisko, bo zredukowana zostanie ilość emitowanych gazów cieplarnianych, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w dzisiejszych niespokojnych czasach jest to bardzo ważne.

Przed krajem stoi wielkie wyzwanie, gdyż aż 1/3 produkowanego prądu pochodzi z węgla, ale jak zaznaczyła minister energii i zmian klimatycznych, Amber Rudd, Wielka Brytania będzie pierwszym rozwiniętym państwem, które nie bało się podjąć takiego wyzwania. Ponadto, rząd chce ograniczyć import gazu łupkowego z zagranicy i zachęca inwestorów do poszukiwań surowców na terenie kraju – szkoda, że u nas entuzjazm łupkowy spada z każdym miesiącem, więcej: Coraz mniej chętnych na wydobycie gazu łupkowego w Polsce?.

Niekorzystnych zmian nie powinni odczuć również odbiorcy energii elektrycznej – według pani minister, rezygnacja z węgla może być opłacalna również dla konsumentów.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments