Wojtmar Fotowoltaika – opinie i recenzja

Wojtmar to kolejna firma fotowoltaiczna, która z lokalnego wykonawcy wyrosła na instalatora obejmującego swoim działaniem całą Polskę. Czy w przypadku “Wojtmar Fotowoltaika” opinie klientów (które w większości są pozytywne) mogą być przydatne przy podejmowaniu decyzji? Prześwietlamy warunki współpracy z tym wykonawcą!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu, warto dokonać pewnego uściślenia. Omawiana przez nas firma Wojtmar, to podmiot, którego pełna nazwa brzmi “Wojtmar Wojciech Krawczyk”, i która działa pod numerem NIP: 7991951532.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 2013 roku. Jak wynika z informacji firmowych, do chwili obecnej, wykonawcy udało się zrealizować ponad 4.500 instalacji o łącznej mocy ponad 22 MWp. Co warto podkreślić, Wojtmar przeprowadza instalacje na terenie całego kraju – posiada bowiem 12 własnych ekip montażowych oraz współpracuje w lokalnymi wykonawcami.

Dla kogo jest Fotowoltaika Wojtmar?

Oferta Wojtmar została skrojona pod potrzeby trzech podstawowych grup potencjalnych inwestorów, do których zaliczyć można:

  • osoby fizycznefotowoltaika dla domu jednorodzinnego to obecnie najliczniejsza grupa instalacji w polskim sektorze fotowoltaiki. Właścicieli gospodarstw domowych kuszą niższe o nawet 90% rachunki oraz wysoka opłacalność przedsięwzięcia – dzięki dotacjom takim jak Mój Prąd, inwestycja zwraca się już po kilku latach.
  • rolników – Wojtmar Fotowoltaika to również dedykowane warunki współpracy dla właścicieli gospodarstw rolnych. Oferowana przez firmę fotowoltaika dla rolnika pozwala uniezależnić się inwestorom od podwyżek cen prądu, które w produkcji rolnej stanowią niemałe obciążenie.
  • przedsiębiorstw – w portfolio wykonawcy nie mogło też zabraknąć instalacji fotowoltaicznych dla firm, które chcą ograniczyć koszty prowadzenia działalności, dokładając jednocześnie swoją “cegiełkę” do poprawy środowiska naturalnego w Polsce.

Oczywiście tak określona grupa docelowa nie wyklucza wyboru oferty przez innych inwestorów. Wojtmar realizował m.in. budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW.

Wojtmar Fotowoltaika – produkty, warunki współpracy

Główną osią działalności firmy są instalacje fotowoltaiczne. Ofertę firmy mają również uzupełniać pompy ciepła czy kotły na pellet.

Oferta Wojtmar: fotowoltaika, pompy ciepła.

Źródło: wojtmar.com.pl

A co wiadomo na temat systemów fotowoltaicznych instalowanych przez Wojtmar?

Dla wszystkich powyższych klientów, instalator przygotował dwie opcje zestawów fotowoltaicznych: STANDARD oraz SMART, różniące się wydajnością oraz skutecznością radzenia sobie m.in. z zacienieniem.

W temacie paneli fotowoltaicznych firma postawiła na marki znane i cenione – część z nich znajdziecie nawet w opracowanym przez nas rankingu paneli fotowoltaicznych 2023. Mowa o modułach monokrystalicznych i polikrystalicznych od LG, Sharp, Q. Cells, Bruk-Bet, Boviet, Aleo czy Seraphim. Oferują one różne czasy gwarancji, jednak Wojtmar zapewnia, że ochrona nie będzie krótsza niż 12 lat (jeśli chodzi o wady produktowe) oraz 25 lat (na wydajność). Dostępność różnych rodzajów i marek paneli to pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chodzi o falowniki, to dostępne są urządzenia marki m.in. SMA, Fronius, SolarEdge, ABB, Zeversolar, Goodwe czy Steca. Jest zatem w czym wybierać.

Fotowoltaika Wojtmar: ile to kosztuje? Ceny i finansowanie

Przyjrzyjmy się teraz kwestii, która dla wielu stanowi jedno z ważniejszych kryteriów doboru firmy fotowoltaicznej, a mianowicie kosztom. Jak w przypadku Wojtmar Fotowoltaika wyglądają ceny instalacji?

Niestety, bez konsultacji z doradcą, ustalenie kosztów fotowoltaiki Wojtmar będzie bardzo trudne – firma nie udostępnia bowiem żadnego narzędzia służącego do oszacowania kosztów przedsięwzięcia.

Takie podejście to akurat dość częsta praktyka wykonawców. Ostatecznie, cena fotowoltaika to kwestia w dużej mierze zależna od indywidualnych wymagań inwestora.

Pewne pojęcie o potencjalnych kosztach mogą jednak dać materiały promocyjne dostępne na stronie wykonawcy.

Wojtmar Fotowoltaika - ceny promocyjne.

Źródło: wojtmar.com.pl

Zgodnie z nimi, za instalację o mocy ok. 5 kWp, w cenie promocyjnej zapłacimy ok. 19.000 zł brutto z montażem. Daje to ok. 3.800 zł za 1 kWp, czyli poniżej rynkowych stawek, które wahają się raczej od ok. 4.000 do 6.500 zł za 1 kWp. Cena regularna to ok. 22.000 zł, co przekłada się na ok. 4.400 zł za 1 kWp.

Instalacja o mocy 10 kWp, w cenie promocyjnej kosztuje 35.000 zł, co jak łatwo policzyć oznacza 3.500 zł w przeliczeniu na 1 kWp. Standardowa cena to natomiast ok. 39.500 zł.

Jeśli chodzi o finansowanie, to wykonawca przygotował kilka rozwiązań:

  • kredyt na fotowoltaikę – oferowany się do kwoty 80.000 zł, na okres maksymalnie 10 lat. Dużą zaletą jest decyzja w ciągu 24h i koszt finansowania kredytu 3% w skali roku. W temacie kredytowania, Wojtmar współpracuje m.in. z Credit Agricole Bank Polska, Santander Consumer Bank czy Alior Bank.
  • leasing fotowoltaiki – rozwiązaniem finansowym korzystnym z punktu widzenia firm jest natomiast leasing. Pozwala on czerpać korzyści z zielonej energii, zmniejszając jednocześnie obciążenia podatkowe, bez lokowania większego kapitału.

Co więcej, Wojtmar, podobnie jak wielu innych wykonawców (np. z naszego rankingu firm fotowoltaicznych) pomaga swoim uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z różnych źródeł publicznych.

Wojtmar Fotowoltaika – 5 kroków to Twojej własnej elektrowni

Zainteresowała Was oferta tej firmy? Oto w jaki sposób możecie z niej skorzystać. Bez obaw! Cała procedura jest prosta i zawiera się w 4 krokach.

Pierwszy etap – polega na nawiązaniu kontaktu z firmą, telefonicznie lub za pomocą formularza dostępnego na stronie. Następnie, w dogodnym terminie, Doradcy Techniczno-Handlowi Wojtmar, podczas tzw. audytu fotowoltaicznego, opracują optymalne dla Was rozwiązanie w zakresie wielkości czy typu instalacji. Na tym etapie dobrana też zostanie metoda finansowania.

Etap drugi – na podstawie zebranych wcześniej informacji, zostanie opracowany projekt instalacji fotowoltaicznej – dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora.

Etap trzeci – po zaakceptowaniu warunków, specjaliści z firmy mogą przystąpić do montażu. Prace zwykle trwają od kilku do kilkunastu dni – w zależności od wielkości instalacji czy poziomu trudności.

Etap czwarty – ostatni krok to uruchomienie instalacji. Jednak zanim zacznie dostarczać nam energię do domu czy firmy, musi zostać podłączona do sieci. To wiąże się m.in. z wymianą licznika na dwukierunkowy.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Wojtmar Fotowoltaika – zalety i wady

Jak już wspominaliśmy, jeśli chodzi o Wojtmar Fotowoltaikę, opinie są w większości pozytywne. Co wpływa na taki stan rzeczy?

Wojtmar Fotowoltaika – zalety

Atrakcyjna cena zestawów i obecność promocji
Szeroka gama urządzeń pochodzących od cenionych producentów
Spore doświadczenie w branży
Możliwość dokupienia pompy ciepła
Pomoc w uzyskaniu środków – dofinansowanie lub kredyt
Własne ekipy montażowe

Wojtmar Fotowoltaika – wady

Brak szerszych informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Wojtmar Fotowoltaika to wykonawca, który może zwracać uwagę inwestorów. Kusząca przede wszystkim może być cena, która jest wyraźnie niższa niż w przypadku konkurencji - przy czym przestrzegamy przed kierowaniem się głównie tym argumentem. Znaczenie mają bowiem również m.in. podzespoły (Wojtmar korzysta z urządzeń m.in. od Jinko, Q.Cells, Bauer, SolarEdge czy Fronius) czy ekipy montażowe (firma posiada kilkanaście własnych zespołów, jak i korzysta z pomocy podwykonawców). Na plus warto zaliczyć dostępność pomp ciepła w ofercie (niestety na stronie brak szczegółów) oraz wsparcie w uzyskaniu środków.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments