Woltair opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Woltair to jedna z największych w Czechach firm dostarczających produkty i usługi OZE. Od 2022 roku swoje usługi świadczy również w Polsce. Ten innowacyjny start-up działa na zasadzie łączenia techników z klientami. W tym celu Woltair wykorzystuje autorską platformę, która pozwala na automatyzację procesów. Zapewnia również inwestorom możliwość porównania rozwiązań technologicznych i śledzenia przez internet postępów zamówienia. W ramach usług oferowanych przez Woltair klienci mogą skorzystać m.in. z fotowoltaiki i pomp ciepła. Jakie są warunki współpracy?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Woltair Fotowoltaika – cena, warunki

Co w zakresie fotowoltaiki Woltair może zaproponować swoim klientom? Przyjrzyjmy się ofercie tej firmy fotowoltaicznej.

Woltair Fotowoltaika – warunki

Fotowoltaika Woltair jest realizowana we współpracy z podwykonawcami – m.in. lokalnymi firmami instalacyjnymi. Klient, by otrzymać ofertę na instalację PV od Woltair musi wypełnić internetowy formularz, w którym poda najważniejsze informacje dotyczące potencjalnej inwestycji. W odpowiedzi otrzyma kilka wariantów oferty do wyboru, różniących się m.in. typem zastosowanych komponentów czy stopniem zaawansowania.

Decydując się na montaż fotowoltaiki Woltair otrzymujemy:

 • kompleksową obsługę inwestycji – od projektu instalacji, poprzez montaż i niezbędne pomiary, po wsparcie w zgłoszeniu systemu do OSD i pozyskaniu dotacji.
 • wysokiej jakości, sprawdzone podzespoły –  od wiodących producentów. W zakresie modułów fotowoltaicznych mogą to być np. panele Phonosolar. Z kolei, jeśli chodzi o inwertery, to do wyboru dostępne są m.in. falowniki GoodWe czy FoxESS.
 • aż 5-letnia gwarancję na usługi montażowe,
 • wykonanie instalacji fotowoltaicznej w ciągu 30 dni – sam montaż nie powinien jednak zająć więcej niż 2-3 dni,
 • przejrzyste warunki współpracy – dokumenty, takie jak np. Ogólne Warunki Umowy czy wzór formularza odstąpienia od umowy fotowoltaiki znajdziemy na stronie Woltair.

Tym, co wyróżnia Woltair na tle pozostałych firm fotowoltaicznych to fakt, że już na etapie pierwszego kontaktu możemy otrzymać wstępną, ale szczegółową ofertę, zawierającą wszystkie najważniejsze dla inwestora informacje, takie jak:

 • rodzaj i charakterystykę podzespołów w systemie – m.in. markę i model paneli PV, falownika, typ konstrukcji wsporczej,
 • prognozowaną produkcję z instalacji,
 • okres gwarancji na podzespoły i montaż,
 • harmonogram prac,
 • wykaz prac objętych umową,
 • warunki cenowe.

Ile zatem kosztuje instalacja fotowoltaiczna od Woltair?

Woltair Fotowoltaika – cena

Koszt fotowoltaiki Woltair, o mocy 3,68 kW, w wariancie “optymalnym” (bez magazynu energii) może wynieść +/- 19.000 – 21.000 zł. Z kolei instalacja o mocy ok. 5 kW to wydatek rzędu +/- 25.000 zł.

Warto pamiętać, że chociaż na stronie Woltair można uzyskać wstępną wycenę, nie koniecznie będzie ona zawierała kwotę, którą przyjdzie nam ostatecznie zapłacić. Wiele zależy bowiem od indywidualnych kwestii dla każdego zlecenia, m.in. od wykorzystanych podzespołów, lokalizacji miejsca inwestycji, warunków montażowych czy stopnia skomplikowania projektu.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Pompy ciepła od Woltair – cena, warunki

Z roku na rok coraz większą popularność zyskują ekologiczne rozwiązania, dzięki którym można również znacznie obniżyć rachunki związane z eksploatacją domu. Firma Woltair w swojej ofercie posiada nie tylko fotowoltaikę, ale i energooszczędne pompy ciepła, stanowiące ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków. Misją tej czeskiej firmy jest zapewnienie, aby nowa generacja urządzeń energetycznych była łatwo dostępna dla każdego. Proponuje ona zatem swoim klientom powietrzne i gruntowe pompy ciepła, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowym, jak i modernizowanym budownictwie. Są to urządzenia cenionych na całym świecie producentów, takich jak m.in. Vaillant, Buderus, Viessmann, Dimplex, Alpha Innotec, czy Nibe. Pompy ciepła tych marek wyróżniają się doskonałymi parametrami, wysoką jakością wykonania i długą żywotnością.

Firma Woltair swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, którzy mogą wybierać spośród szerokiej oferty dostępnych modeli, różniących się możliwościami i ceną. Co ważne, koszt tych urządzeń grzewczych można sobie porównać w dostępnym na stronie kalkulatorze pomp ciepła, znacznie ułatwiającym wybór. Tak więc ogromną zaletą firmy Woltair jest to, że nie ogranicza się ona wyłącznie do jednego producenta, posiada bowiem szeroki wachlarz pomp ciepła. Ponadto klienci liczyć mogą na kompleksową ofertę – począwszy od fachowego doradztwa i doboru pompy ciepła do indywidualnych potrzeb, poprzez szybki i profesjonalny montaż (w terminie do 30 dni), a na niezawodnym serwisie kończąc.

Koszt takiej inwestycji to indywidualna sprawa, albowiem to, jaka będzie ostateczna cena pompy ciepła i jej montażu w dużej mierze zależeć będzie od m.in. zapotrzebowania na ogrzewanie, funkcji urządzenia i jej parametrów, czy hydrauliki. Wpływ na jej koszt ma również rodzaj dolnego źródła, droższe ze względu na konieczność montażu kolektora (pionowego lub poziomego) są gruntowe pompy ciepła, tańsze natomiast, nie wymagające dodatkowych ziemnych robót – pompy ciepła powietrzne. Należy tu jednak zaznaczyć, że wydatek związany z tym ekologicznym przedsięwzięciem można obniżyć pozyskując dofinansowanie do pompy ciepła. Od kilku lat działa program Czyste Powietrze, który można łączyć z ulgą termomodernizacyjną. Ponadto można również składać wnioski w ramach programu Moje Ciepło.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Woltair – zalety i wady

W przypadku Woltair opinie, które można znaleźć w sieci budują pozytywny wizerunek firmy. Co wpływa na taki stan rzeczy?

Woltair – zalety

Jasne warunki współpracy
Możliwość wstępnego oszacowania ceny
Realizacja zleceń “pod klucz”
Możliwość śledzenia postępów zamówienia
Wysokiej klasy podzespoły fotowoltaiczne oraz pompy ciepła
Pomoc w uzyskaniu środków, np. z kredytu czy dotacji

Woltair – wady

Firma jest jedynie pośrednikiem

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Woltair to czeska firma, która przyniosła do Polski innowacyjne podejście do tematu montażu fotowoltaiki i pomp ciepła. Jej usługi wyróżnia przejrzystość zasad współpracy i możliwość kontrolowania przebiegu realizacji inwestycji. Na plus należy również zaliczyć bardzo dobre podzespoły oraz wsparcie klienta m.in. w zakresie pozyskania środków. Warto jednak pamiętać, że firma nie posiada własnych ekip, gdyż działa na zasadzie pośrednictwa.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments