Wstępne deklaracje w ramach programu “Mieszkania Plus – Nysa”

0 /5
(Ocen: 0)

Miasto Nysa dzięki rządowemu programowi planuje wybudować przy rogu ul. Franciszkańskiej i Grodkowskiej aż 105 mieszkań. Właśnie ruszył nabór wstępnych deklaracji. Co już wiadomo?

Od kiedy możemy składać deklaracje?

Jak poinformował Urząd Gminy, wstępny nabór wniosków został uruchomiony 06.10.2017 roku. Natomiast termin ich składania upływa 31 grudnia 2017 roku. Ma to być pomocne przy stworzeniu bazy potrzeb, osób, które chciałyby przystąpić do programu Mieszkanie Plus. Również umożliwi to określenie konkretnych kryteriów dostępności do mieszkań.

Deklarację taką możemy złożyć zarówno w formie papierowej (przez Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Nysie) jak i elektronicznej https://umnysa.formularze.org/index.php/e-form/1037.html.

Jednocześnie Burmistrz Nysy informuje, że złożenie wstępnej deklaracji nie jest równoznaczne z przystąpieniem do programu osób, które ją dostarczyły. Także nie będzie ona stanowić podstawy do roszczeń w przypadku nie zakwalifikowania się do Mieszkania Plus.

Więcej informacji na ten temat udziela Wydział Rozwoju Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Nysie, pokój 116 (I piętro), lub telefonicznie pod numer 77 40 80 565, 77 40 80 559.

Kto może ubiegać się o Mieszkanie Plus w Nysie?

Pierwszeństwo mają mieć rodziny z dziećmi. Osiedle będzie złożone z trzech, czterokondygnacyjnych budynków z balkonami i windami. Do dyspozycji mieszkańcy mają mieć także plac zabaw, parking i teren zielony. Czynsz najmu orientacyjnie ma wynosić około 12 zł za m² . Jeżeli natomiast chcielibyśmy skorzystać z opcji wykupu na własność to wzrośnie on o 4 zł.

Warto jest wziąć udział w naborze wstępnych deklaracji w ramach programu “Mieszkanie Plus Nysa” gdyż pozwoli to uzyskać informacje o potrzebach przyszłych, potencjalnych lokatorów.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments