Wstrzymano przyjmowanie wniosków o MdM w 2016 roku

0 /5
(Ocen: 0)

Od początku bieżącego roku informowaliśmy Was, że środki przeznaczone na MdM topnieją w ekspresowym tempie. W dniu 15 marca 2016 roku, stało się to, czego wszyscy się spodziewali – Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wstrzymanie przyjmowania wniosków z limitu 2016 r.

Na rok 2016 w rządowym programie przeznaczono 730 mln złotych – wszystkie znaki na niebie wskazywały, że pieniądze na dofinansowanie skończą się już w I połowie roku, ale takiego tempa chyba nikt się nie spodziewał. Dnia 15 marca zarezerwowano już 95 proc. środków – niewykorzystane 5 proc. zostało przeznaczone na dopłatę do wniosków, które wpłyną w dniu ogłoszenia komunikatu oraz dla beneficjentów biorących udział w programie, którym urodziło się trzecie dziecko.
Chociaż w tym roku limit został wykorzystany już w I kwartale, to nadal można składać wnioski na kolejne lata. W 2017 roku pula MdM wynosi 746 mln zł, a na 2018 rok będzie to kwota 762 mln zł.
Jeśli chcecie już dzisiaj zarezerwować swoją dopłatę to zapraszamy Was do naszego Kalkulatora MdM lub formularza, dzięki któremu zapiszecie się na MdM.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
szybki
szybki
14 września 2016 08:46

chyba w nocy stanę przed bankiem, żeby mieć sto porcent pewności, ze nikt mi kasy nie zwinie przed nosa