Wysokie ceny prądu w Wielkiej Brytanii

funtBrytyjczycy rocznie przepłacają za prąd i gaz nawet 160 funtów! I nie jest to wynik tylko wysokich cen prądu, ale również niewiedzy odbiorców.

Według analityków, intensywne zużycie prądu przez Brytyjczyków może spowodować kolejne wzrosty cen – w tym miejscu warto zaznaczyć, że w ciągu ostatnich 10 lat taryfy energetyczne podrożały na Wyspach ponad dwukrotnie. Brytyjczycy rok rocznie przepłacają za prąd – tylko w latach 2009-2013 mogli zaoszczędzić 1,2 mln funtów. Z czego to wynika?

Brytyjczycy, według prezesa Competition and Markets Authority (CMA), po prostu nie interesują się możliwością zmiany sprzedawcy prądu na lepszego – badania rynkowe CMA wykazały, że aż 56 proc. odbiorców nigdy nie zmieniło firmy energetycznej i nie wiedziało, że jest taka możliwość. Rezultat jest taki, że wielu klientów korzysta z bardzo wysokich taryf i nie szuka korzystniejszych ofert – rocznie gospodarstwa domowe tracą nawet 160 funtów na prądzie i gazie!

W Wielkiej Brytanii, zresztą podobnie jak i u nas, przydałoby się nie tylko uproszczenie rachunków, ale także kampanie informacyjne. Jeśli już teraz chcecie poszukać najlepszej oferty dla siebie to zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu.

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie i rankingi z branży finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *