Wysokie ceny prądu w Wielkiej Brytanii

0 /5
(Ocen: 0)

Brytyjczycy rocznie przepłacają za prąd i gaz nawet 160 funtów! I nie jest to wynik tylko wysokich cen prądu, ale również niewiedzy odbiorców.

Według analityków, intensywne zużycie prądu przez Brytyjczyków może spowodować kolejne wzrosty cen – w tym miejscu warto zaznaczyć, że w ciągu ostatnich 10 lat taryfy energetyczne podrożały na Wyspach ponad dwukrotnie. Brytyjczycy rok rocznie przepłacają za prąd – tylko w latach 2009-2013 mogli zaoszczędzić 1,2 mln funtów. Z czego to wynika?

Brytyjczycy, według prezesa Competition and Markets Authority (CMA), po prostu nie interesują się możliwością zmiany sprzedawcy prądu na lepszego – badania rynkowe CMA wykazały, że aż 56 proc. odbiorców nigdy nie zmieniło firmy energetycznej i nie wiedziało, że jest taka możliwość. Rezultat jest taki, że wielu klientów korzysta z bardzo wysokich taryf i nie szuka korzystniejszych ofert – rocznie gospodarstwa domowe tracą nawet 160 funtów na prądzie i gazie!

W Wielkiej Brytanii, zresztą podobnie jak i u nas, przydałoby się nie tylko uproszczenie rachunków, ale także kampanie informacyjne. Jeśli już teraz chcecie poszukać najlepszej oferty dla siebie to zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments