Wysokie rachunki za prąd w firmie? Polscy przedsiębiorcy przepłacają za energię elektryczną!

0 /5
(Ocen: 0)

ekspert energetyczny w firmieMacie dosyć wysokich rachunków za prąd? Możliwe, że jesteście w gronie 75 proc. małych i średnich firm, które przepłacają za energię elektryczną. Według danych zebranych na podstawie przeprowadzonych audytów przez firmę Polski Prąd, przedsiębiorcy płacą średnio o 10-15 proc. wyższe rachunki za prąd.

Firma Polski Prąd na podstawie audytu ponad 200 firm z sektora MŚP ustaliła, że aż 75 proc. przedsiębiorców przepłaca za prąd – firmy zużywające 50-300 MWh rocznie ponoszą o 10-15 proc. wyższe koszty związane z energią elektryczną. Jak zaznacza prezes firmy Paweł Owczarski, zdarzały się przypadki, w których redukowano koszty nawet o 30 proc!

Według firmy Polski Prąd, najczęściej wyższe koszty związane są z oświetleniem – przedsiębiorcy korzystają z przestarzałego, a tym samym energochłonnego oświetlenia. Ponadto, oświetlenie jest niedostosowane do pracy, czy warunków – typowe błędy to: prześwietlenia pomieszczeń, czy niestosowanie wyłączników czasowych. Kolejną bolączką jest jałowa praca urządzeń – bardzo często włączone są niepotrzebne urządzenia, które generują wysokie koszty. Duży wpływ na rachunki za prąd ma również zła termoizolacja budynków przemysłowych.

Jak zaznacza prezes, przedsiębiorcy rzadko szukają oszczędnych rozwiązań, a obniżenie kosztów możliwe jest w każdej branży. Warto zaznaczyć, że inwestycje związane z modernizacją zwracają się bardzo szybko i pozwalają skutecznie zredukować wydatki na prąd.

Jeśli Wy zastanawiacie się, czy przypadkiem nie przepłacacie za prąd w firmie to razem z naszym partnerem technologicznym, firmą Axpo, przygotowaliśmy szereg usług z zakresu doradztwa energetycznego. Nasi eksperci przeprowadzą m.in.:

Więcej info znajdziecie na stronie: Doradztwo energetyczne dla firm.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments