Zaciągasz kredyt hipoteczny? Sprawdź jak możesz oszczędzić pieniądze!

0 /5
(Ocen: 0)

widok na nowe bloki mieszkalneWłasne cztery kąty to marzenie większości Polaków, by je zrealizować spory odsetek musi zaciągnąć kredyt hipoteczny. W rezultacie oznacza to comiesięczne raty wysokości od kilkuset złotych w górę. Przy takim obciążeniu domowego portfela warto rozejrzeć się za oszczędnościami 🙂

Może kredyt z MdM?

Decydując się na kredyt hipoteczny warto nie tylko poszukać najlepszej oferty kredytowej na rynku, ale również sprawdzić, czy są dostępne ulgi/dofinansowania dla kredytobiorców. Tak naprawdę nie trzeba długo szukać, gdyż od ponad dwóch lat głośno jest o rządowym programie Mieszkanie dla Młodych.

Program MdM wszedł w życie od 1 stycznia 2014 roku i skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi (do 35 roku życia), którzy chcą zakupić swoją pierwszą nieruchomość. Rządowe dofinansowanie to dopłaty od 10 proc. (bezdzietne single i małżeństwa) do nawet 30 proc. w przypadku singli oraz małżeństw posiadających co najmniej troje dzieci. W rzeczywistości kwoty dofinansowania zaczynają się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, a sięgają nawet do ponad 100 tys. złotych.

Z rządowego dofinansowania mogą skorzystać osoby, które spełnią wymagania zawarte w ustawie. Kryteria cenowe oraz metrażowe muszą spełniać również nieruchomości – można zakupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym lub wtórnym. Istnieje także możliwość wybudowania sposobem gospodarczym domu jednorodzinnego.

Na pewno warto rozważyć wzięcie kredytu hipotecznego z MdM, gdyż na starcie dorosłego życia dopłata na poziomie kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych to bardzo duża oszczędność. Więcej o programie MdM znajdziesz: tutaj.

Jak regularnie oszczędzać? Zmień sprzedawcę prądu i gazu!

Kredyt hipoteczny z MdM to jednorazowe wsparcie finansowe, decydując się na własną nieruchomość należy mieć świadomość, że czeka nas stosunkowo spore obciążenie nie tylko ratami za mieszkanie/dom, ale także będziemy obciążeni kosztami eksploatacyjnymi.

Najprostszym sposobem, jeśli chodzi o oszczędności jest zmiana sprzedawcy prądu i gazu. Warto od razu zrezygnować z usług sprzedawcy urzędowego i poszukać lepszej oferty rynkowej. Gra jest warta świeczki, ponieważ miesięcznie, bez żadnych wyrzeczeń, można sporo zyskać – najczęściej są to oszczędności od kilku, do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, ale wszystko tak naprawdę zależy od naszego indywidualnego zużycia energii.

Gdzie szukać najlepszych ofert oraz rzetelnych sprzedawców? Oczywiście, że w naszej porównywarce cen prądu enerad.pl! Prezentujemy aktualne produkty energetyczne, a jeśli zastanawiacie się nad propozycją konkretnego sprzedawcy, to zajrzyjcie na jego profil, by poznać opinie innych Użytkowników!

W naszym artykule zaprezentowaliśmy tylko kilka sposobów na skuteczne oszczędzanie – należy pomyśleć o innych możliwościach np. zakupie energooszczędnych urządzeń, zmianie taryfy prądu dopasowanej do naszego zużycia energii. Warto wyjść również ze świata energii i rozejrzeć się za innymi możliwościami, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli wydać na znacznie przyjemniejsze rzeczy 🙂

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments