Zapisz się już dzisiaj na MdM w roku 2017 i 2018!

5 /5
(Ocen: 1)

Chociaż pula środków z dofinansowania MdM na 2016 rok została już wykorzystana, to osoby, które chcą kupić swoją nieruchomość wciąż mają na to szansę. Już teraz warto złożyć wniosek o dofinansowanie MdM na 2017 lub 2018 rok.

Jak poinformował BGK w dniu 15 marca skończyły się środki na MdM 2016 i w związku z tym wstrzymano przyjmowanie wniosków. Docierają do nas informacje, że pula środków na ten i na kolejne lata może zostać zwiększona, ale to niestety nic pewnego. Dlatego warto wziąć los zakupu nieruchomości we własne ręce i już dzisiaj zarezerwować dopłatę z MdM.

Złóż już dzisiaj wniosek o MdM!

Jak pamiętacie nadal można składać wnioski o dopłatę na kolejne lata – w 2017 roku do wykorzystania jest 746 mln zł, natomiast na 2018 rok 762 mln zł. Z decyzją o skorzystaniu z rządowego programu warto się pospieszyć, gdyż naprawdę warto skorzystać z programu jeszcze w tym roku. Dlaczego?
Kluczową rolę odgrywają tutaj środki na MdM, w tym roku zostały one wykorzystane w bardzo krótkim czasie. Dlatego, składając wniosek w tym roku zwiększamy swoją szansę na dopłatę w kolejnych latach. Niestety, decyduje tutaj nasza szybkość oraz fakt, że w obecnym roku na 2017 rok program pozwala zarezerwować tylko 50 proc. całej puli. Przewidujemy, że od 2 stycznia 2017 roku czeka nas lawina wniosków o MdM a pieniądze mogą skończyć się jeszcze szybciej niż w tym roku…
Złożyć wniosek powinny także osoby, które w tym roku kalendarzowym mają 35 lat i nie posiadają troje lub więcej dzieci. Ustawa wyklucza bowiem beneficjenta, który kalendarzowo przekroczył powyższy wiek.
Ważnym czynnikiem jest również wkład własny – obecnie wynosi on 15 proc. i w większości przypadków dopłata z MdM pozwoli pokryć go w całości. W 2017 roku będzie wynosił on już 20 proc. Złożenie wniosku w tym roku sprawi, że będzie nas obowiązywał wkład na poziomie 15 proc.
Jeśli nie chcecie zwlekać dłużej i chcecie znaleźć się w gronie beneficjentów programu MdM to już dzisiaj zapraszamy Was do zapisania się do programu MdM: Złóż wniosek o dopłatę MdM.
Dowiedz się więcej o MdM 2017 i MdM 2018.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments