Żarnowiec czy Lubiatowo-Kopalino – gdzie zostanie zbudowana elektrownia atomowa?

0 /5
(Ocen: 0)

elektrownia atomowa widokBudowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce ciągle stoi pod znakiem zapytania. Terminy jej uruchomienia są nieustannie przesuwane i wiele osób chyba zaczęło już wątpić, że inwestycja zostanie zrealizowana. Jednak specjalnie powołana spółka PGE EJ1 całkiem niedawno poinformowała, że do badań środowiskowych zostały wybrane dwie lokalizacje.

PGE EJ1 przeprowadziło dotychczas badania i analizy w lokalizacjach, które były brane pod uwagę pod budowę elektrowni atomowej. W największym stopniu wymagania społeczne oraz środowiskowe w zakresie bezpieczeństwa spełniają dwie lokalizacje znajdujące się w województwie pomorskim: Żarnowiec (gmina Gniewino i Krokowa) oraz Lubiatowa-Kopalino. Zrezygnowano natomiast z Choczewa (gmina Choczewo).

W związku z powyższym spółka postanowiła przeprowadzić badania środowiskowe i lokalizacyjne – wszystkie analizy zostaną przygotowane na potrzeby Raportu Oceny Oddziaływania na Środowisko dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Badania mają rozpocząć się zgodnie z planem, czyli w I kwartale 2016 roku. Preferowana i alternatywna lokalizacja zostaną wybrane do końca 2017 roku. Zatem musimy jeszcze trochę poczekać 🙂

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments