Zielona Energia Fotowoltaika – opinie i recenzja

Fotowoltaika Zielona Energia to kolejna oferta, która rywalizuje o Waszą uwagę na rynku fotowoltaicznym. Jak zapewnia sam wykonawca, dzięki zrealizowanym przez niego inwestycjom, klienci mogli zaoszczędzić ponad 22 mln złotych. Co zapewnia firma Zielona Energia? Fotowoltaika to jedyne co znajdziemy w ofercie? Zobacz!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zanim przejdziemy dalej, warto dokonać pewnego uściślenia. Omawiając fotowoltaikę Zielona Energia, mamy tu na myśli wykonawcę zarejestrowanego w KRS jako Zielona-energia.com Klimczyk, Fonfara Spółka Jawna, którego ofertę znajdziecie na stronie internetowej pod adresem zielona-energia.com. Istnieje bowiem kilka kilka innych firm, których nazwa jest zbliżona.

Zielona Energia Fotowoltaika – kilka słów o ofercie

Firma Zielona Energia Klimczyk Fonfara działa na rynku fotowoltaicznym od 2013 roku. Przez ten czas, jak zapewnia sam Wykonawca, firmie udało się zrealizować instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MW i zdobyć tytuł Dobra Marka 2020, w kategorii dostawcy instalacji fotowoltaicznych.

Obszar działania

Instalator wywodzi się z Częstochowy. Jednak dzięki współpracy z firmami z lokalnymi wykonawcami, swoją działalnością obejmuje całą Polskę. Do partnerów firmy Zielona Energia należy m.in. SOLAR-POZ s.c., Sun Technologies czy ENP Consulting Sp. z o.o.

Podzespoły

Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o urządzenia wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznych wykonywanych przez Instalatora?

Firma pracuje m.in. na panelach fotowoltaicznych Hanwha Q.Cells, które znalazły się w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych. To co charakteryzuje te moduły, to wyjątkowo korzystna cena w stosunku do oferowanej jakości. Ich wadą jest niezbyt długa gwarancja produktowa (12 lat). Zielona Energia w ofercie ma również panele fotowoltaiczne od ZnShine Solar – chińskiego producenta raczej mało znanego w Polsce, oferującego 12-letnią gwarancję produktową i 30-letnią gwarancję na liniową gwarancję mocy. W obu przypadkach, mamy do czyniania z produktami ze średniej półki.

Fotowoltaika Zielona Energia - panele.

Źródło: zielona-energia.com

Jeśli chodzi o inwertery, to Zielona Energia jest autoryzowanym partnerem m.in. marki Fronius i Growatt – cenionych na rynku. W ofercie firmy znajdują również falowniki SolarEdge – jednego z liderów branży.

Fotowoltaika Zielona Energia - podzespoły.

Źródło: zielona-energia.com

Fotowoltaika Zielona Energia – dla kogo?

Według informacji dostępnych na stronie, Zielona Energia skupia się na trzech typach klientów, którzy mogliby być zainteresowani usługami fotowoltaicznymi:

 • przedsiębiorstwach – w przypadku Zielonej Energii, fotowoltaika dla firmy to jedna z najchętniej wybieranych opcji. Wykonawca może poszczycić się szeregiem instalacji, zrealizowanych dla różnych odbiorców (m.in. dla stacji paliw sieci Orlen, hoteli, restauracji czy sklepów), o mocy od kilku do kilkudziesięciu kilowatopików.
 • gospodarstwach domowych – sporym zainteresowaniem cieszy się również fotowoltaika dla domu. Instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych to głównie instalacje dachowe o mocy do 10 kWp.
 • gospodarstwach rolnych – po fotowoltaikę Zielona Energia coraz częściej sięgają również rolnicy, Nie bez przyczyny. Oferowane im panele są dostosowane do ich potrzeb (m.in. wykazują odporność na amoniak).

Oprócz tego, z usług Wykonawcy korzystają również jednostki użyteczności publicznej, takie jak np. placówki oświatowe (w ramach fotowoltaiki dla szkół).

Na co mogą liczyć wspomniani inwestorzy? Na ofertę Instalatora składa się komplet produktów i usług, takich jak:

 • przeprowadzenie wizji lokalnej i wykonanie indywidualnego projektu,
 • dobór optymalnej formy finansowania i wsparcie w jego uzyskaniu,
 • montaż przeprowadzony przez instalatorów posiadających niezbędne uprawnienia,
 • wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej,
 • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci energetycznej,
 • dostęp do aplikacji umożliwiającej m.in. śledzenie pracy instalacji, zamówienie usługi mycia paneli fotowoltaicznych czy przeglądu serwisowego.

Zielona Energia Fotowoltaika – ceny. Jakie opcje finansowania?

A jak Fotowoltaika Zielona Energia wypada w kwestiach finansowych? Ile kosztuje instalacja?

Niestety, firma na swojej nie stronie nie udostępnia żadnego cennika ani narzędzi pozwalających na oszacowanie ceny fotowoltaiki w 2022 roku.

Nie jest to jednak wyjątek. Większość firm nie decyduje się taki krok, gdyż koszty instalacji to kwestia indywidualna, w dużej mierze uzależniona od inwestora i parametrów zestawu fotowoltaicznego.

Według danych za koniec 2020 roku, cena instalacji fotowoltaicznej dla domu w Zielona Energia wynosiła jednak:

 • ok. 20.700 zł – 24.500 zł za fotowoltaikę na dachu skośnym o mocy ok. 5 kWp, co w przeliczeniu na 1 kWp daje ok. 4.100 – 4.900 zł,
 • ok. 33.000 zł – 37.800 zł za instalację na dachu skośnym o mocy ok. 10 kWp, co w przeliczeniu daje 3.300 – 3.780 zł na 1 kWp.

Stawki były zatem korzystne (przeciętne ceny w tym okresie wynosiły od ok. 4.000 do 6.500 zł) i korespondowały z jakością oferowanych urządzeń.

Jeśli chodzi o kwestię finansowania, to Zielona Energia współpracuje w tym zakresie z podmiotami komercyjnymi (m.in. z bankiem PKO Leasing), zapewniając swoim klientom – przedsiębiorcom i rolnikom, wygodną formę spłaty właśnie w formie leasingu. Firma pomaga również konsumentów w zdobyciu kredytu na fotowoltaikę.

Oprócz tego, Zielona Energia wspiera inwestorów w pozyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki ze źródeł publicznych. Co warto podkreślić, Wykonawca jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie realizacji programu “Mój prąd”.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Zielona Energia – zalety i wady

Jeśli chodzi o firmę Zielona Energia, opinie jakie znajdziecie w Internecie będą w większości pozytywne. Co może mieć na to wpływ?

Fotowoltaika Zielona Energia – zalety

Podzespoły o rozsądnych parametrach, zapewniające dobry stosunek jakości do ceny
Obsługa zleceń na terenie całego kraju
Spore doświadczenie w realizacjach projektów różnego typu
Wsparcie w uzyskaniu dofinansowania – kredytu, leasingu, dotacji
Organizowanie promocji dla klientów

Fotowoltaika Zielona Energia – wady

Brak informacji na temat potencjalnych kosztów
Usługi są realizowane przez zewnętrzne firmy, przez co ich poziom może być nierówny

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika Zielona Energia posiada to opcja dla osób, które stawiają na optymalny stosunek jakości do ceny. Firma posiada dość duże doświadczenie w projektowaniu i budowie instalacji fotowoltaicznych, jednak co warto podkreślić, korzysta z usług podwykonawców, co niekiedy może utrudniać zachowanie wysokiej jakości obsługi. Plusem jest fakt, że Zielona Energia wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu funduszy (z banku czy dotacji) oraz oferuje dostęp do narzędzi monitorujących pracę instalacji.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments