Zielona Firma Fotowoltaika – opinie i recenzja

Zielona Firma to krakowskie przedsiębiorstwo, z wieloletnim doświadczeniem w sektorze odnawialnych źródeł energii. Obecnie, oprócz instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych czy klientów biznesowych, oferuje także dobór i montaż pomp ciepła. Usługi Zielonej Firmy dostępne są w całej Polsce. W swoich systemach solarnych Zielona Firma korzysta z podzespołów pochodzących od wiodących producentów, gwarantujących wieloletnią, bezproblemową pracę.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Zielona Firma – recenzja enerad.pl

Zielona Firma powstała w 2009 roku i jednym z nielicznych instalatorów fotowoltaiki, mogących poszczycić się tak długim stażem na rynku. Firma deklaruje wysoką dbałość o jakość, bezpieczeństwo i opłacalność oferowanych przez siebie instalacji. Podejście to przyniosło efekty, ponieważ Zielona Firma z czasem zaczęła systematycznie rozciągać swoją działalność poza obręb Krakowa. Obecnie, oddziały Zielonej Firmy znajdziemy w ponad 20 największych miastach w Polsce, w tym m.in.: w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kępnie, Kielcach, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie.

Atutem Zielonej Firmy są z pewnością przemyślana oferta obejmująca:

 • dobór, sprzedaż oraz montaż instalacji fotowoltaicznych, oraz pomp ciepła,
 • serwis fotowoltaiki, a także serwis pomp ciepła
 • usługi mycia modułów fotowoltaicznych,
 • pomiary w instalacjach PV.

Zielona Firma Fotowoltaika – warunki i ceny

Instalacje fotowoltaiczne od Zielonej Firmy są realizowane w standardzie “pod klucz”. Innymi słowy, wykonawca bierze na siebie wszystkie zadania i formalności związane z wykonaniem i uruchomieniem systemu fotowoltaicznego. W skład usługi montażu fotowoltaiki Zielona Firma wchodzi zatem:

 • przeprowadzenie profesjonalnego audytu energetycznego, służącego doborowi optymalnych parametrów systemu PV,
 • wsparcie w zakresie ulokowania instalacji,
 • ocena technicznej i ekonomicznej zasadności montażu,
 • wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem doboru wysokiej jakości podzespołów,
 • profesjonalny montaż,
 • zgłoszenie instalacji PV do sieci,
 • uruchomienie systemu i przeszkolenie inwestora z jego obsługi,
 • monitoring pracy instalacji,
 • wsparcie serwisowe i gwarancyjne po zakończeniu montażu.

Fotowoltaika Zielona Firma – oferta

Warto podkreślić, że w przypadku fotowoltaiki od Zielonej Firmy, zapewnia o wysokiej jakości podzespołach nie należą do czczych stwierdzeń. Komponenty wykorzystywane w instalacjach fotowoltaicznych od Zielonej Firmy faktycznie pochodzą od czołowych producentów sektora solarnego.

Jeśli chodzi o moduły PV, to w ofercie instalatora znajdują się produkty m.in. od JA Solar, Risen Solar, Jinko Solar czy REC Solar. Są to cenione marki, wielokrotnie nagradzane w testach jakości m.in. PVEL. Panele PV od JA Solar, Risen czy Jinko cieszą się w Polsce ogromną popularnością, m.in. za bardzo dobry stosunek jakości do ceny. REC Solar to natomiast produkt umieszczany w kategorii “premium”.

Również w przypadku inwertera, będącego sercem instalacji fotowoltaicznej, można liczyć na sprawdzone urządzenia od liderów rynku. Dostępny jest m.in. falownik SolarEdge i Fronius (obie marki to klasa sama w sobie), Huawei (najlepiej sprzedający się falownik na świecie), a także Sofar Solar, Sungrow czy SMA.

Jeśli do tego dodamy konstrukcje od firmy Corab (polski producent systemów mocowań), novotegra czy K2 oraz zabezpieczenia, oraz architekturę elektryczną od Schneider Electric, Staubli czy EATON, otrzymamy przepis na wydajną, bezpieczną i trwałą instalację PV.

Bazowanie na własnym, wieloletnim doświadczeniu oraz sprawdzonych komponentach sprawia, że Zielona Firma oferuje 5-letnią gwarancję na swoje usługi. Co istotne, jej utrzymanie nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania płatnych przeglądów. Choć oczywiście, ze względów bezpieczeństwa, zaleca się je wykonywać co 2-3 lata (minimum co 5 lat – zgodnie z polskimi przepisami).

Fotowoltaika Zielona Firma – cena i finansowanie

Cena to zawsze newralgiczny temat w przypadku montażu fotowoltaiki. Choć systemy solarne przekładają się na kilkudziesięcioprocentowe oszczędności w rachunkach za prąd oraz ograniczenie śladu węglowego, ich koszt na pierwszy rzut oka może wydawać mało zachęcający. Jaka jest cena fotowoltaiki Zielona Firma?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego? Sęk w tym, że instalacje fotowoltaiczne, choć wizualne bardzo podobne, znacząco różnią się od siebie m.in. podzespołami, sposobem montażu czy charakterystyką elektryczną. Znaczenie ma też np. miejsce i warunki montażu, potrzeby inwestora czy zakres usługi fotowoltaicznej. Wszystko to ma wpływ na ostateczną cenę fotowoltaiki Zielona Firma (jak i każdej innej). Dlatego, aby ustalić koszt inwestycji warto skontaktować się bezpośrednio z wykonawcą. Na szczęście wstępna wycena jest w tej firmie bezpłatna.

Dobra wiadomość jest też taka, że osoby, które nie posiadają wolnych środków (lub nie chcą ich angażować), mogą liczyć na pomoc ze strony Zielonej Firmy w zdobyciu finansowania. Wykonawca współpracuje z m.in. z Alior Bankiem, Santander Bankiem czy BNP Paribas w zakresie kredytowania instalacji fotowoltaicznych. Oprócz tego Zielona Firma pomaga swoim klientom w pozyskiwaniu różnego rodzaju dotacji – np. Mój Prąd.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Zielona Firma – zalety i wady

Zielona Firma – zalety

5-letnia gwarancja na usługę montażu fotowoltaiki
Brak konieczności wykonania płatnych przeglądów
Wysokiej jakości podzespoły
Realizacja usługi “pod klucz” i wsparcie na każdym etapie
Wieloletnie doświadczenie w sektorze OZE
Obsługa zleceń na terenie całej Polski
Pomoc w pozyskaniu finansowania
Kompleksowa oferta

Zielona Firma – wady

Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Zielona Firma to instalator z wieloletnim doświadczeniem w branży, korzystający z renomowanych podzespołów, takich jak m.in. JA Solar, Risen, Jinko, REC, SolarEdge, Fronius czy Huawei. Na plus oferty należy wskazać z pewnością 5-letnią gwarancję na usługi (bez konieczności wykonywania płatnych przeglądów).
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments