Zmiana sprzedawcy gazu – ponad 17 tys. zmian w 2016 roku

0 /5
(Ocen: 0)

płomień z palników gazowychDobra wiadomości docierają do nas z rynku gazu – Polacy coraz chętniej zmieniają swojego sprzedawcę gazu. W I i II kwartale 2016 roku łącznie dokonano ponad 17 tys. zmian firmy energetycznej.

URE regularnie przygotowuje analizy z monitoringu zmian sprzedawcy gazu i z tego sektora energetycznego płyną dobre wiadomości. Coraz większy odsetek polskich odbiorców gazu korzysta z możliwości, jakie daje liberalizacja rynku.

Na koniec 2015 roku liczba zmian sprzedawcy gazu wyniosła 30.749, natomiast według danych opublikowanych przez URE, na koniec II kwartału 2016 roku liczba ta wyniosła już 48.128. Czyli tylko w samym bieżącym roku na zmianę sprzedawcy gazu zdecydowało się 17.379 odbiorców. Co wpływa na takie dynamiczne tempo?

Jak wskazuje URE, duże znaczenie dla takiego stanu rzeczy ma coraz większa liczba umów o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego (tzw. Umowy Ramowe) między OSD a sprzedawcami błękitnego paliwa – do końca II kwartału 2016 roku z Operatorem Systemu Przesyłowego było zawartych 130 umów, a z OSD 73 umowy.

Zmiana sprzedawcy gazu – będzie rekord?

Na początku bieżącego roku wielu specjalistów podkreślało, że rok 2016 może być rekordowy pod względem zmian sprzedawcy gazu. Szacowano, że liczba ta może wynieść nawet 50 tys (więcej o tym tutaj). Mamy dane z połowy roku i raczej ten pułap nie zostanie osiągnięty, ale i tak należy cieszyć się wzrostem dynamiki zmian. W szczególności, jeśli porównamy to do sytuacji z 2011, czy 2012 roku.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą sprzedawcy gazu to już teraz sprawdź najlepsze oferty na naszych stronach: Gaz dla domu i Gaz dla firmy.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments