Zmiana sprzedawcy prądu i gazu coraz bardziej popularna

5 /5
(Ocen: 1)

Zmiana sprzedawcy energii jest bezpłatna i stosunkowo prosta. Może ona przynieść nam niemałe oszczędności. Firmy energetyczne konkurując ze sobą o klientów, prześcigają się w atrakcyjnych ofertach. Enerad.pl – porównywarka cen prądu oraz cen gazu dla domu i dla firmy, weryfikuje te oferty i prezentuje ich ranking.

Zmiana sprzedawcy prądu

Dzięki liberalizacji rynku energii klienci indywidualni od 9 a firmy od 12 lat mogą swobodnie wybierać i zmieniać dowolną ilość razy sprzedawcę prądu. Do tej pory sprzedawcę zmieniło 440 tys. gospodarstw domowych oraz 170 tys. klientów biznesowych.

Od początku br. roku do końca września na zmianę sprzedawcy zdecydowało się ponad 50 tysięcy klientów indywidualnych! Jest to wynik o około 12 proc. lepszy od analogicznego okresu w 2015 roku.

Zmiana sprzedawcy gazu

Od początku roku 2011, czyli od chwili prowadzenia monitoringu, do lipca br. lepszą ofertę gazu wybrało ponad 48 tys. klientów. Natomiast tylko w pierwszym półroczu tego roku już prawie 13 tys. Polaków podjęło decyzję o zmianie sprzedawcy gazu.

Najwięcej klientów – 43 523 zmieniło sprzedawców w taryfach W1-4. W taryfie W5 na zmianę zdecydowało się 3 319 odbiorców, 1 029 klientów w taryfie W6, 159 w W, 46 w W8, 18 w W9, 8 w W10, i 26 odbiorców w taryfie OSP.

Pomagamy wybrać lepszą ofertę

Na rynku jest obecnie grubo ponad stu sprzedawców energii. W serwisie enerad.pl prezentujemy oferty wiarygodnych firm energetycznych. Jeżeli nie wiesz jak sprawnie zmienić sprzedawcę prądu lub gazu, to nie musisz się martwić – przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne poradniki:

Użytkownicy naszego serwisu – odbiorcy energii – mogą liczyć na rzetelną pomoc naszych doradców. Osoby zainteresowane zmianą sprzedawcy energii, które kontaktują się ze sprzedawcami za pomocą naszych formularzy (przy ofertach), mają zagwarantowaną pomoc w sytuacji nieetycznych działań sprzedawcy.

Pomóż nam zmieniać polski rynek energii na lepsze. Polub nas na Facebook’u, przekaż swoim znajomym i rodzinie informację o porównywarce cen prądu i gazu enerad.pl.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments