Zmiana sprzedawcy prądu w marcu – coraz mniej chętnych

0 /5
(Ocen: 0)

szczęśliwa rodzina w domuWedług najnowszych informacji, opublikowanych przez Urząd Regulacji Energetyki, w marcu zaledwie 4.347 gospodarstw domowych oraz 773 przedsiębiorstw zmieniło swojego sprzedawcę prądu. W porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku odnotowano spore spadki.

Zakończył się pierwszy kwartał 2016 roku i pora na krótkie podsumowanie, które nie napawa optymizmem. Nie zapowiada się, by obecny rok był rekordowy pod względem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Świadczą o tym liczby.

W marcu br. procedurę zmiany sprzedawcy przeszło zaledwie 4.347 gospodarstw domowych – w analogicznym czasie zeszłego roku na taki krok zdecydowało się 10.363 klientów indywidualnych. Spowolnienie dynamiki wyraźnie widoczne jest w pierwszym kwartale 2016 roku – w lutym liczba ta wyniosła 6.970 , natomiast w styczniu 8.064. Podsumowując pierwsze trzy miesiące br. zostały zamknięte na poziomie 19.381 zmian sprzedawcy prądu przez gospodarstwa domowe – w 2015 roku liczba ta wyniosła 30.900.

Nie lepiej sytuacja prezentuje się przy odbiorcach biznesowych (taryfy C, B i A). W marcu br. na zmianę sprzedawcy prądu zdecydowały się tylko 773 przedsiębiorstwa. Natomiast w zeszłym roku w marcu liczba ta wyniosła 2.562. Podsumowując kwartał to: w styczniu nową firmę energetyczną wybrało 8.155 klientów biznesowych, w lutym 995 – I kwartał 2016 został zamknięty z wynikiem 9.923. W 2015 roku liczba ta wyniosła – 14.262.

Mamy nadzieję, że to tylko chwilowa tendencja spadkowa, bo sprzedawcę energii elektrycznej warto jest zmienić! Jeśli chcecie już dzisiaj zaoszczędzić na swoich rachunkach za prąd, to zapraszamy do naszej porównywarki cen prądu.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Z enerad.pl związana jest od prawie 10 lat - od samego początku współpracy specjalizuje się w tematach związanych z prądem i gazem. W ostatnich latach rozszerza swoją wiedzę w temacie odnawialnych źródeł energii oraz transformacji energetycznej w Polsce, jak i na świecie. Nieustannie rozwija się w SXO oraz marketingu internetowym. Uwielbia psy, dobre kino, historię oraz czytanie książek.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments