Zmiany sprzedawcy prądu w lutym – mniej zainteresowanych

5 /5
(Ocen: 1)

kobieta trzymająca żarówkęPo dynamicznych zmianach sprzedawców prądu w styczniu, w lutym statystyki wyglądają mniej imponująco. Według monitoringu URE w drugim miesiącu roku mniej gospodarstw domowych i firm zdecydowało się na taki krok.

W styczniu 2016 roku zmian sprzedawców energii elektrycznej przeprowadzono 8.064, natomiast w lutym już tylko 6.970. Jeszcze mniej ciekawie sytuacja wygląda w sektorze biznesowym – w pierwszym miesiącu roku dokonano 8.155 zmian, miesiąc później już tylko 995.

Dla porównania w analogicznych okresach zeszłego roku w taryfach G przeprowadzono w styczniu 10.711 zmian, natomiast w lutym 9.766. W taryfach biznesowych w pierwszym miesiącu przeprowadzono 9.233 zmian, a w lutym 2.417.

Bez rewolucji na rynku energii elektrycznej

Na razie trudno jest wyciągać jakiekolwiek wnioski. Spadek dynamiki wzrostu w lutym należy wiązać z przełomem roku – w styczniu sektor biznesowy działa bardziej aktywnie i poszukuje nowych, lepszych, czy tańszych rozwiązań. W kolejnym miesiącu, po zaspokojeniu swoich potrzeb, mniej odbiorców szuka nowych ofert.

Bardziej nas martwi nie spadek w lutym, a brak większego zainteresowania zmianą sprzedawcy prądu. Na początku 2015 i 2016 roku liczby są do siebie zbliżone, co może oznaczać, że w tym roku nie powinniśmy oczekiwać spektakularnych wyników zmian sprzedawców prądu.

Warto zaznaczyć, że zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku gazu – w tym roku może zostać pobity rekord, gdyż tempo zmian jest bardzo dynamiczne. Więcej tu.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Pitrus
Sebastian Pitrus
10 maja 2016 12:27

Był u mnie ostatnio przedstawiciel firmy energie2 i chciałem zapytać czy ktoś ma do czynienia z tą firmą? Czytając na internecie różne opinie i przeczytając tutaj, że coraz mniej osób zmienia sprzedawce zaczynam się zastanawiać czy się opłaca. Mógłby ktoś mi powiedzieć coś więcej na ten temat?