Konto bankowe w Alior Banku

0 /5
(Ocen: 0)

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że konto osobiste jest obecnie niezbędne. Ułatwia ono nam rozliczenie się z pracodawcą. Regularne wpływy na konto są często pomocne, ponieważ pozwalają nam udowodnić zdolność kredytową. Jakie konta bankowe proponuje nam Alior Bank?

Z drugiej strony, standardem jest już dostęp online do naszego rachunku rozliczeniowego. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy dokonywać płatności za rachunki lub korzystać ze sklepów internetowych.

Jak jednak wybrać najlepszą opcję pośród tylu ofert? Pomożemy Wam w tym i sprawdzimy, jakie konta osobiste oferuje Alior Bank.

Informacje o kontach osobistych w Alior Banku

Alior Bank oferuje klientom zarówno tradycyjne konto osobiste oraz internetowe. Do tego drugiego dostęp mamy włącznie zdalnie – za pośrednictwem witryny internetowej banku lub aplikacji mobilnej.

A ile kosztuje prowadzenie konta osobistego w Aliorze? Internetowy rachunek jest bezpłatny, natomiast koszty standardowego są zależne od dwóch czynników. Po pierwsze konto jest bezpłatne dla osób poniżej 26. roku życia. Jeśli nie spełniamy tego warunku, to brak opłat będzie wtedy, kiedy na rachunek będzie wpływało miesięcznie co najmniej 1.500 złotych (jednorazowo).

Kiedy spełniamy te warunki, to poza bezpłatnym prowadzeniem rachunku, darmowymi przelewami internetowymi i kartą debetową, możemy wybrać jeszcze dodatkowe możliwości. Jakie? To przykładowo bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub pakiet przelewów natychmiastowych.

Alior Bank: konto osobiste i formalności

Do otwarcia rachunku w Alior Banku niezbędny jest dowód osobisty i ukończone 18 lat. Osoby młodsze mogą założyć konto za zgodą rodziców. A jak ogólnie można założyć konto w Alior Bank? Można to zrobić na trzy sposoby:

  • odwiedzając oddział banku,
  • uzupełniając formularz online i potwierdzić tożsamość przelewem weryfikacyjnym,
  • uzupełniając formularz online i potwierdzić tożsamość kurierowi, podczas odbierania umowy.

Bank w tym przypadku dostosowuje się do wszystkich grup klientów: takich, którzy lubią formalności załatwiać z doradcą, oraz tych, którzy wolą rozwiązanie internetowe. O czym należy pamiętać podczas przelewu weryfikacyjnego? Że wszystkie dane (przede wszystkim adresowe) muszą być zgodne z tymi, które podaliśmy w formularzu. A jeśli nie mamy jeszcze konta w innej instytucji, to możemy wybrać weryfikację podczas wizyty kuriera.

Opinie o koncie osobistym w Alior Banku

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments