Kredyt dla firmy w Alior Banku

0 /5
(Ocen: 0)

Prowadząc przedsiębiorstwo potrzebne są zastrzyki gotówki, by zachować pełną płynność finansową. Wsparcie powinno być maksymalnie uproszczone – w końcu chodzi tu o czas. Alior Bank reklamuje się jako instytucja otwarta na potrzeby biznesu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości wygląda kredyt dla firm w Alior Bank.

Informacje o kredytach firmowych w Alior Banku

W wielu przypadkach firmy, żeby dostać kredyt obrotowy (a już na pewno inwestycyjny!) muszą przedstawić wiele dokumentów potwierdzających dobrą kondycję finansową przedsiębiorstwa. Przygotowanie takiego wniosku do banku może być czasochłonne oraz trudne. Zwłaszcza, jeśli usługi księgowe wykonuje dla nas firma zewnętrzna.

A na jakie rodzaje kredytów dla firm możemy liczyć w Alior Banku? Są to:

  • kredyty odnawialne (każda wpłata na konto pomniejsza zadłużenie),
  • kredyty obrotowe (na bieżące wydatki biznesu, spłaty w ratach),
  • kredyty inwestycyjne (na planowane przedsięwzięcie biznesowe; zobowiązanie wieloletnie).

Oferty te mogą być łączone i na przykład kartą kredytową możemy zapłacić za zasoby niezbędne do realizacji jakiejś inwestycji. Zależy to jednak od skali prowadzonego przedsiębiorstwa i oczywiście kwot zobowiązania.

Kredyty dla firm w Alior Banku udzielane są również w innych walutach. Zobowiązanie może być na przykład w euro, funcie brytyjskim, dolarze amerykańskim i franku szwajcarskim.

Alior Bank: kredyt dla firm i formalności

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia zobowiązania przez przedsiębiorcę? Muszą być to:

  • dowód osobisty lub umowa zawiązania spółki,
  • zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US,
  • PIT za zeszły rok wraz z potwierdzeniem złożenia w US.

Jeśli będziemy odpowiednio przygotowani na rozmowę z doradcą w banku i sprawnie złożymy wniosek, to decyzję kredytową możemy mieć w ciągu 30 minut. W tym samym dniu pieniądze mogą zostać nam wypłacone.

Dotyczy to oczywiscie ofert z ograniczoną kwotą kredytu (do około 500.000 złotych). Żeby dostać wyższe zobowiązanie trzeba przedstawić w Alior Banku dodatkowe dokumenty, takie jak biznesplan i prognozy finansowe. Następnie analitycy bankowi sprawdzają, czy nasze założenia są rzetelne oraz jakie są szanse na ich powodzenie.

Opinie o kredycie dla firm w Alior Banku

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments