Kredyt hipoteczny w Alior Banku

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Produkt hipoteczny wyróżnia się od innych przede wszystkim tym, że jego zabezpieczeniem jest zapis na rzecz w banku w księdze wieczystej, czyli ustanowienie hipoteki. Nie inaczej jest w Alior Bank. Jeśli nieruchomość jest w trakcie budowy, to wymagane jest ubezpieczenie pomostowe (do czasu utworzenia księgi wieczystej i ustanowienia hipoteki). Sprawdźmy, jak prezentuje się kredyt hipoteczny w Alior Bank.

Alior Banki i kredyt hipoteczny / mieszkaniowy – podstawowe informacje

Kredyt hipoteczny w Alior Banku można zaciągnąć maksymalnie na 30 lat. Kwota, na jakie udzielone jest zobowiązanie, to minimalnie 25.000 złotych a maksymalnie 3.000.000 złotych.

W czasie spłacania kredytu hipotecznego możemy wziąć wakacje kredytowe (do 6 miesięcy w jednym roku kalendarzowym), które łącznie mogą trwać 5 lat. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, jeśli nieoczekiwanie stracimy pracę lub dotknie nas jakieś inne zdarzenie losowe.

Koszty kredytu hipotecznego w Alior Bank zależą od zdolności kredytowej danej osoby. Co oznacza, że im stabilniejsze jest nasze życie zawodowe, tym łatwiej będzie nam uzyskać zobowiązanie na własne cztery kąty. A na jakie dokładnie cele możemy przeznaczyć kredyt hipoteczny? Oto lista dopuszczalnych możliwości:

 • cel mieszkaniowy (budowę, zakup lub wykup nieruchomości, jej remont albo wykończenie, zakup działki budowlanej),
 • konsolidację (spłata zobowiązań w innych bankach),
 • refinansowanie (spłata zobowiązania hipotecznego w innym banku),
 • cel komercyjny (przykładowo zakup lokalu użytkowego),
 • dowolny cel konsumpcyjny.

Czy kredyt hipoteczny jest wypłacany w innej walucie?

Kiedy pracujemy w innym kraju, to łatwiej jest nam spłacać zobowiązanie w walucie, w jakiej zarabiamy niż w złotówkach. Czy w Alior Banku otrzymamy kredyt hipoteczny w obcej walucie? Niestety nie, ale dostępny jest kredyt indeksowany do kursu euro/ funta brytyjskiego lub dolara amerykańskiego.

Co to oznacza? Że na umowie kredytowej mamy kwotę wyrażoną w złotówkach (i w takiej walucie jest wypłacany kredyt), która w dniu wypłaty zobowiązania jest przeliczana na euro, funta lub dolara. Wówczas też poznajemy wysokość rat i całe zobowiązanie spłacamy już w danej walucie.

To bezpieczne rozwiązanie dla osób, które mają stabilną pracę za granicą i chcą uniknąć wahań kursu walutowego.


 • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

  TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

 • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Formalności przy kredycie hipotecznym w Alior Banku

Jakie należy złożyć dokumenty, by otrzymać kredyt hipoteczny w Alior Banku? Przede wszystkim musi być to umowa przedwstępna ze sprzedającym nieruchomość, a także poprawnie wypełniony wniosek kredytowy.

Doradca w banku musi zweryfikować podane przez nas dane. Do tego niezbędny będzie dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, a w przypadku obcokrajowców pozwolenie na pobyt) oraz potwierdzenie stanu cywilnego (akt małżeństwa, decyzja o rozwodzie, akty urodzenia dzieci).

Kolejny element to udokumentowanie naszych przychodów. W jaki sposób możemy to zrobić? To zależy od tego, jaki mamy rodzaj zatrudnienia. W grę mogą wchodzić przykładowe dokumenty:

 • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy lub własne oświadczenie,
 • umowa o pracę/dzieło/zlecenie,
 • potwierdzona deklaracja PIT za zeszły rok kalendarzowy,
 • inne dokumenty potwierdzające zarobki, na przykład wystawione rachunki lub faktury, wyciąg z konta osobistego, umowy najmu, zaświadczenie o prawie do korzystania ze świadczeń, np. renty.

Oczywiście nie jest to pełna lista możliwości, szczegółowe informacje otrzymacie bezpośrednio od pracownika banku.

Dodamy jeszcze, że niezbędne są też dokumenty dotyczące nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego w Alior Banku. W zależności od tego, na jaki cel bierzemy zobowiązanie, pakiet potrzebnych druczków będzie różny. Przykładowo wymagana od nas może być:

 • umowa przedwstępna o sprzedaż nieruchomości,
 • potwierdzenie wniesienia wkładu własnego,
 • odpis z księgi wieczystej,
 • pozwolenia na budowę, plan zagospodarowania terenu, kosztorys prac.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Opinie o kredycie hipotecznym w Alior Banku

Komentarze

 1. Oferta w miarę przyzwoita i póki, co cała spłata idzie zgodnie z planem, choć zawsze chciałoby się płacić mniej. Nie doczytałem jednak co z nadpłatą kredytu: dużo się płaci? Są określone jakieś kwoty minimalne i ilość nadpłat w roku? Bo jeśli tak, to chyba bardziej mi sie opłaca ciułać dodatkowe pieniądze na koncie oszczędnościowym i nadpłatę robić raz a solidną, zawsze to mniejszy kapitał od którego naliczane są odsetki

Dodaj komentarz