Lokata w Alior Banku

0 /5
(Ocen: 0)

Kiedy mamy oszczędności, to chcemy by przynosiły one zyski. Jedną z możliwości pomnażania swoich pieniędzy jest lokata bankowa. Zakłada się ją na określony czas i dopiero po jego upłynięciu otrzymujemy należne odsetki. Sprawdzimy, jakie są dostępne lokaty bankowe w Alior Bank. Zapraszamy do lektury.

Informacje o lokatach w Alior Banku

Lokaty to z pewnością produkty dla osób cierpliwych lub mających pewność, że pieniądze mogą być zamrożone. Jeśli macie dość dynamiczną sytuację finansową, to korzystniejsze będzie dla Was konto oszczędnościowe z regularną kapitalizacją odsetek. Wtedy mniej tracicie na wypłaceniu pieniędzy.

A na jaki czas można założyć lokatę w Alior Banku? Produkty standardowe to lokaty 1-, 2-, 3-, 6-, 12- i 24-miesięczne. W przypadku lokat internetowych mogą być to oferty 10- i 150-dniowe. Należy przy tym pamiętać, że im dłuższy czas trwania umowy, tym wyższe są odsetki.

Kiedy korzystamy z tego instrumentu oszczędzania, warto wiedzieć też, czym jest lokata odnawialna. Jeśli się na nią zdecydujemy, to wybrany przez nas produkt odnowi się na kolejny okres (czyli przykładowe 3 miesiące). Sami decydujemy, czy chcemy, by wypracowane odsetki były nam wypłacane czy też włączane do kwoty kolejnej lokaty i dalej pracowały. A w przypadku, kiedy wybierzemy produkt nieodnawialny, to pieniądze z lokaty w Alior Bank zostaną przelane wraz z odsetkami w dniu jej zakończenia.

A ile można mieć lokat w Alior Bank w jednym momencie? W zasadzie nie ma żadnego limitu, możemy równolegle korzystać z wielu różnych wariantów i możliwości.

Waluty, w których możemy otworzyć lokatę w Alior Banku, to złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. W każdym z przypadków określona jest minimalna wysokość kwoty. Jeśli chodzi o złotówki, to musicie dysponować co najmniej 1.000 złotych, aby otworzyć lokatę. Maksymalna kwota to najczęściej 100.000 złotych.

Alior Bank: lokata i formalności

Jakie należy podjąć kroki, aby otworzyć lokatę w Alior Bank? Wystarczy złożyć wniosek. Następny etap to po prostu wpłata środków. Dalej oczekujemy do końca lokaty i wypłacane są nam pieniądze na wskazany rachunek

Często pojawia się pytanie, czy konieczne jest posiadanie konta w Alior Banku do założenia lokaty. Od razu odpowiemy: nie ma takich wymagań. Mało tego, Alior Bank ma dla nowych klientów często o wiele ciekawsze i atrakcyjniejsze oferty lokat niż tych stałych.

Opinie o lokacie w Alior Banku

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Elka
Elka
3 lutego 2018 13:25

mam lokatę – oprocentowanie mogłoby być wyższe, ale wszystko robę online i mi jest wygodnie