AMB ENERGIA – indywidualne podejście do klientów

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o AMB ENERGIA

AMB ENERGIA – sprzedawca prądu stawiający na przejrzyste zasady?

AMB ENERGIA to kolejny niezależny sprzedawca, który od 2010 roku obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych. Strategicznym partnerem sprzedawcy jest RWE. W 2014 roku spółka została kupiona przez DUON, ale nadal działa pod swoim brandem. Jakie propozycje firma przygotowała dla odbiorców prądu, czy faktycznie są takie przejrzyste?

Oferta AMB ENERGIA

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

AMB ENERGIA to spółka energetyczna, która przygotowała ofertę zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Od początku swojej działalności firma obsłużyła blisko 21.000 odbiorców. Jak zaznacza sam sprzedawca, jego oferta wyróżnia się prostymi zasadami oraz indywidualnym podejściem.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

AMB ENERGIA dedykuje swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom (taryfa C) oraz dużym firmom (taryfa B). Oferta spółki to kompleksowe energetyczne wsparcie dla klientów biznesowych – oprócz zakupu prądu, możemy liczyć na pomoc indywidualnego opiekuna klienta. AMB ENERGIA naszej firmie proponuje również przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej oraz pomoc w projekcie i uzyskaniu pozwoleń przy realizacji instalacji fotowoltaicznych.

Wracając do tematu związanego z zakupem energii, to AMB ENERGIA proponuje nam kilka prostych i przejrzystych ofert. Propozycje tego sprzedawcy to umowy nawet do końca 2018 roku, które charakteryzują się np. rabatem na cenę energii elektrycznej, czy gwarancją stałej ceny. Niestety, AMB ENERGIA nie publikuje swojego cennika i to stosunkowo istotny minus, zważywszy na to, że firma stawia na przejrzyste zasady.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Chociaż AMB ENERGIA zaznacza, że obsługuje klientów indywidualnych, to niestety na stronie tego sprzedawcy nie mogliśmy znaleźć żadnej oferty dedykowanej gospodarstwom domowym. Próżno szukać także sprecyzowanych taryf – możemy się domyślać, że firma obsługuje takie podstawowe taryfy, jak G11, czy G12. Jeśli się to zmieni, to oczywiście zaktualizujemy profil tego sprzedawcy 🙂

Jeśli szukasz tańszego sprzedawcy prądu, to już teraz zajrzyj do naszej porównywarki cen prądu!

Sprzedawca gazu

AMB ENERGIA nie prowadzi sprzedaży gazu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Aktualnie spółka nie posiada w swojej ofercie sprzedaży gazu.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Firma nie sprzedaje gazu klientom indywidualnym.

Podstawowe informacje o firmie

AMB ENERGIA to firma, która działa na terenie całego kraju od 2010 roku – do tej pory obsłużyła ona prawie 21.000 klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast centrum operacyjne zlokalizowane jest w Łodzi.

W skład Grupy AMB ENERGIA S.A. wchodzą trzy podmioty:

  • AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o.,
  • AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o.,
  • Lumen Technik Sp. z o.o.

Firma w latach 2013-2014 realizowała projekt „Wdrożenie zintegrowanego systemu klasy B2B, umożliwiającego rozwój współpracy między AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o. a przedsiębiorstwami kooperującymi”, który współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.2 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Ponadto, za pomocą swoich spółek związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej i przy wsparciu środków z UE, realizuje budowy elektrowni słonecznych (Zagroby-Zakrzewo, Kolno, Lipsk, Jedwabne).

Spółki związane z wytwarzaniem energii elektrycznej AMB ENERGIA:

  • E1 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E2 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E3 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E4 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E5 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.

Pod koniec 2014 roku 100% akcji firmy zostało kupionych przez DUON.

Obszary działalności AMB ENERGIA

AMB ENERGIA koncentruje swoje działania przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej – za pomocą swojej spółki AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o. działa na terenie całego kraju i obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych. Partnerem strategicznym firmy jest RWE.

Spółka AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o. odpowiedzialna jest za produkcję energii elektrycznej – realizowane są projekty związane z budowami elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych).

Ostatnia spółka Grupy, Lumen Technik Sp. z o.o., zajmuje się sprzedażą systemów wspierających OZE. W ofercie firmy znajdują się m.in.: systemy fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

Aktualności o AMB ENERGIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *