AMB ENERGIA – Opinie, Ceny, Prąd

2.31 /5
(Ocen: 293)
AMB Energia ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

AMB ENERGIA to kolejny niezależny sprzedawca, który od 2010 roku obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych. Strategicznym partnerem sprzedawcy jest RWE. W 2014 roku spółka została kupiona przez DUON, ale nadal działa pod swoim brandem. Jakie propozycje firma przygotowała dla odbiorców prądu, czy faktycznie są takie przejrzyste?

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

AMB ENERGIA to spółka energetyczna, która przygotowała ofertę zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Od początku swojej działalności firma obsłużyła blisko 21.000 odbiorców. Jak zaznacza sam sprzedawca, jego oferta wyróżnia się prostymi zasadami oraz indywidualnym podejściem.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

AMB ENERGIA dedykuje swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom (taryfa C) oraz dużym firmom (taryfa B). Oferta spółki to kompleksowe energetyczne wsparcie dla klientów biznesowych – oprócz zakupu prądu, możemy liczyć na pomoc indywidualnego opiekuna klienta. AMB ENERGIA naszej firmie proponuje również przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej oraz pomoc w projekcie i uzyskaniu pozwoleń przy realizacji instalacji fotowoltaicznych.

Wracając do tematu związanego z zakupem energii, to AMB ENERGIA proponuje nam kilka prostych i przejrzystych ofert. Propozycje tego sprzedawcy to umowy nawet do końca 2018 roku, które charakteryzują się np. rabatem na cenę energii elektrycznej, czy gwarancją stałej ceny. Niestety, AMB ENERGIA nie publikuje swojego cennika i to stosunkowo istotny minus, zważywszy na to, że firma stawia na przejrzyste zasady.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Chociaż AMB ENERGIA zaznacza, że obsługuje klientów indywidualnych, to niestety na stronie tego sprzedawcy nie mogliśmy znaleźć żadnej oferty dedykowanej gospodarstwom domowym. Próżno szukać także sprecyzowanych taryf – możemy się domyślać, że firma obsługuje takie podstawowe taryfy, jak G11, czy G12. Jeśli się to zmieni, to oczywiście zaktualizujemy profil tego sprzedawcy 🙂

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu

AMB ENERGIA nie prowadzi sprzedaży gazu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Aktualnie spółka nie posiada w swojej ofercie sprzedaży gazu.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Firma nie sprzedaje gazu klientom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

AMB ENERGIA to firma, która działa na terenie całego kraju od 2010 roku – do tej pory obsłużyła ona prawie 21.000 klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast centrum operacyjne zlokalizowane jest w Łodzi.

W skład Grupy AMB ENERGIA S.A. wchodzą trzy podmioty:

  • AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o.,
  • AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o.,
  • Lumen Technik Sp. z o.o.

Firma w latach 2013-2014 realizowała projekt „Wdrożenie zintegrowanego systemu klasy B2B, umożliwiającego rozwój współpracy między AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o. a przedsiębiorstwami kooperującymi”, który współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.2 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Ponadto, za pomocą swoich spółek związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej i przy wsparciu środków z UE, realizuje budowy elektrowni słonecznych (Zagroby-Zakrzewo, Kolno, Lipsk, Jedwabne).

Spółki związane z wytwarzaniem energii elektrycznej AMB ENERGIA:

  • E1 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E2 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E3 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E4 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.,
  • E5 Amber Energia Wytwarzanie Spółka z o.o.

Pod koniec 2014 roku 100% akcji firmy zostało kupionych przez DUON.

Obszary działalności AMB ENERGIA

AMB ENERGIA koncentruje swoje działania przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej – za pomocą swojej spółki AMB ENERGIA Sprzedaż Sp. z o.o. działa na terenie całego kraju i obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych. Partnerem strategicznym firmy jest RWE.

Spółka AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o. odpowiedzialna jest za produkcję energii elektrycznej – realizowane są projekty związane z budowami elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych).

Ostatnia spółka Grupy, Lumen Technik Sp. z o.o., zajmuje się sprzedażą systemów wspierających OZE. W ofercie firmy znajdują się m.in.: systemy fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

Więcej informacji o AMB ENERGIA

Opinie o AMB ENERGIA

Dodaj komentarz
guest
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
4 października 2018 20:26

Też zostaliśmy oszukani przez tą firmę. Moja mama dostała rachunek na 3500zl (rachunek za jeden miesiąc) gdzie rachunki wynosiły po około 400 zł. Chcieliśmy wyjaśnić tę sprawę ale nigdzie nie można się dodzwonić a kolejne rachunki przychodzą po 1500zl nie wiemy co robić.

enerad.pl
enerad.pl
5 października 2018 08:36
Odpowiedz do:  Bartosz

Dzień dobry,

Panie Bartoszu, proszę złożyć pisemną reklamację u sprzedawcy. Więcej o tym: https://enerad.pl/aktualnosci/wysoki-rachunek-za-prad-i-jego-reklamacja/ .

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

renja
renja
14 marca 2018 14:06

Wcześniej prowadzili działalnośc gospodarcza pod nazwą RWE Polska SA

renja
renja
14 marca 2018 13:50

Jeszcze mała dygresja, dlaczego AMB ENERGA zmieniła znowu nazwę. Obecnie nazywają się INNOGY POLSKA S.A. ????

Barbara
Barbara
14 marca 2018 14:07
Odpowiedz do:  renja

Dzień dobry,

innogy (wcześniej RWE) to partner strategiczny AMB ENERGIA – firma nie zmieniła nazwy.

Pozdrawiam,
Barbara
zespół enerad.pl

renja
renja
14 marca 2018 13:35

Oszustwo polegało na tym, że doradca handlowy przyjechał do nas do firmy i nakłaniał do zmiany dostawcy energii elektrycznej z powodu obnizenia ceny. Zażyczył sobie do wglądu faktury z ostatnich 3 m-cy i powiedział, że cena będzie oczywiście niższa. Oprócz tego zaczął namawiać do instalacji baterii słonecznych i zrobienia audytu eneretycznego. Tak nas zakręcił, że podpisaliśmy umowę na okres dwóch lat nie wiedząc ,że jest to umowa in blanco, powiedział że drugi egzemplarz przyśle pocztą. Oczywiście drugi egzemplarz przyszedł pocztą ale na umowie były wpisane takie ceny za dostawę energii że zrobiliśmy wielkie oczy. Wprowadził nas jawnie w błąd co do ceny aby tylko podpisac umowę. W momencie kiedy to zauważyliśmy kontakt z doradcą handlowym był nieosiągalny. Z firmą AMB również nie można było się skontaktować a termin 14 dniowy na odstąpienie od umowy już minął. Oczywiście umowę rozwiązaliśmy ale po paru miesiącach otrzymaliśmy notę obciążeniową na ok. 10.000 zł za odtsąpienie od umowy.
Obecnie sprawa jest w Sądzie.

Barbara
Barbara
14 marca 2018 14:06
Odpowiedz do:  renja

Dzień dobry,

dziękujemy bardzo za opisanie tego procederu. A mam pytanie, czy zgłosiliscie Państwo te praktyki do UOKiKu i URE?

To bardzo przykre, że spotkała Państwa taka sytuacja. Naprawdę mam nadzieję, że sprawa ta zostanie ostatecznie wyjaśniona na Państwa korzyść.

Pozdrawiam,
Barbara
zespól enerad.pl

renja
renja
12 marca 2018 16:00

Również mam sprawę w Sądzie Gospodarczym. Oszukał mnie handlowiec zwany [***]- Doradca Energetyczny firmy AMB ENERGA. Najpierw nas oszukał a teraz mamy karę do zapłaty ok. 10.000 zł
Myślę że w Sądzie już wiedzą jak oni działają.

Komentrz edytowany przez redakcję.

Barbara
Barbara
14 marca 2018 08:49
Odpowiedz do:  renja

Dzień dobry,

a może Pani opisać, jak wyglądało oszustwo? Bo to dosć mocne oskarżenie i bez konkretów jest bez pokrycia. Dla nas i naszych użytkowników byłoby też bardzo pouczające poznać mechanizm wprowadzania w błąd.

Pozdrawiam,
Barbara
zespół enerad.pl

Qrczaq
Qrczaq
8 listopada 2017 13:42

Mnie też oszukali…Obiecali zatrzymać cenę jak u dotychczasowego dostawcy prądu, ale małym druczkiem było napisane, że nie moją cenę, a cenę jakąś tam bazową, która Tauron co roku publikuje dla danej taryfy…-oczywiście nie miało to nic wspólnego z ceną, jaką miałam wynegocjowaną z Tauronem… róźnice ogromne, jak to przy działalności…Skończyło się w sądzie, dogadaliśmy się, ale karę to bym zapłaciła nie taką, Dopiero po pierwszej rozprawie ktoś się zajął sprawą. Wcześniej tylko dzwonili, żeby zapłacić, straszyli karami a nie było nikogo z kim można by porozmawiać.
Potem twierdzili, że trzeba kupować bezpośrednio u nich a nie przez handlowca…Do tego jeszcze później przychodziły do mnie faktury, podziękowania za udaną współpracę i propozycja na kolejne lata…hahaha 🙂

Artur
Artur
26 października 2017 10:20

Znam Jerzego osobiście i w sierpniu myśleliśmy, że uwolniliśmy się od tych złodziei. Dzisiaj przysłali nam karę na 20000złotych za zerwanie umowy ( sprzedaliśmy jedna nieruchomość!!)

Złodziejstwo na każdym kroku.

mmm
mmm
20 października 2017 06:10

mnie tez oszukali, pierwszy raz gdy kupiłem firmę od panstwa x, mieli umowe z amb wmówili nam ze musimy ja przedlużyć, potem nagle okazało się ze to lojalka i że musze ją mieć dwa lata. Mało tego pierwsza fakture wyslali do mnie po 4 miesiącach zbiorcza, mimo ze w umowie pisze ze rozliczanie co półtora miesiąca. Od 8 miesiecy nie placę im faktur. Ostatnio słyszałem ze ta firma juz nie istnieje.

Barbara
Barbara
20 października 2017 08:19
Odpowiedz do:  mmm

Dzień dobry,

bardzo nam przykro, że zmiana sprzedawcy prądu nie była w udana i nie jest Pan zadowolony ze współpracy. Chcielibyśmy jednak Pana uczulić, na fakt, że niepłacenie rachunku za prąd, może skutkować jego odcięciem (https://enerad.pl/aktualnosci/niezaplacony-rachunek-za-prad-co-nam-grozi/). Dlatego warto wyjaśnić kwestię zaległości – jeśli nie z firmą AMB Energia, to z Pana dystrybutorem prądu. Jeśli firma by nie istniała, to sprzedaży prądu oraz rozliczeń dokonywałby sprzedawca rezerwowy wskazany w umowie.

Pozdrawiam,
Barbara,
zespół enerad.pl

Kasia
Kasia
25 sierpnia 2017 21:36

Panie Jerzy. Mam identyczną sytuacje jak Pan, czy udało się Panu to rozwiązać? Zaczynam myśleć już o rozwiązaniu tego problemu drogą prawną, pozdrawiam.
Kasia

Jerzy
Jerzy
11 lipca 2017 22:49

Boże chroń przed AM Energia. Od 2015 roku złapali mnie na bajer na dwa punkty firmowe. 15 miesięcy temu sprzedałem jeden punkt i do dziś przysyłają mi faktury po kilka tysięcy złotych. Ani nowy nabywca ani ja nie możemy rozwiązać tej nieszczęsnej umowy. Straszą karami. Adres na Śniadeckich jest fikcyjny, do Łodzi nikt nie poda telefonu, ani osoby do kontaktu. Nikt nie poda żadnego telefonu do osoby z którą można by cokolwiek wyjaśnić. Beton. Na e,maile odpowiadają, że sprawę skierowali do odpowiedniego działu i nic, żadnego odzewu. Tylko same faktury i do tego niezgodne z odczytem liczników. Omijajcie z daleka tych złodziei. U mnie przy drzwiach postawiłem widły. Miałem umowę do końca 2017 roku, jakiś łobuz pod tytułem XXX XXX /taką załączył wizytówkę/ sfałszował mój podpis i kilka miesięcy temu dostałem jakiś aneks o przedłużeniu umowy do końca 2020 roku. Te firmy pseudo energetyczne to afera tysiące razy gorsza od AMBER GOLD. W mordę lać w samych drzwiach jak tylko usłyszycie AMB Energia. Ostrzegam wszystkich uczciwych ludzi. Jerzy

Komentarz edytowany przez Redakcję. 24.09.2018 r.

Grzegorz
Grzegorz
5 lipca 2017 22:33

4lata miałem doczynienia z tą dziadoską firmą nie polecam.
Po 6 miesięcach od zakończenia umowy przysyłają fakture do zapłacenia.
Oszuści nie podpisujcie z nimi umowy .

Kasia
Kasia
28 czerwca 2017 09:02

ktoś miał z nimi do czynienia więcej? jaki poziom obsługi klienta?