AOT Energy Poland / ASTRA TRANSCOR ENERGY – Opinie, Ceny, Gaz

1.97 /5
(Ocen: 230)
AOT Energy

AOT Energy Poland to część globalnego koncernu ASTRA TRANSCOR ENERGY. Polski oddział został otwarty w 2015 roku i obecnie koncentruje się na sprzedaży gazu ziemnego w regionie.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma aktualnie nie sprzedaje prądu gospodarstwom domowym oraz firmom.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Spółka na dzień dzisiejszy nie oferuje sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Podobnie, jak w przypadku klientów biznesowych, firma nie sprzedaje prądu klientom indywidualnym.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i domu

AOT Energy Poland to część międzynarodowego koncernu, która na polskim rynku dopiero rozwija skrzydła. Obecnie spółka oferuje sprzedaż gazu tylko klientom biznesowym. Szeroki wachlarz usług firmy sprawia, że przedsiębiorcy mogą wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Spółka obecnie koncentruje się na sprzedaży gazu klientom biznesowym – obsługiwani są odbiorcy z każdej grupy od sektora MŚP po klientów przemysłowych. Co firma przygotowała dla swojej grupy odbiorców?

Klienci firmy mogą liczyć na kompleksowe i dopasowane rozwiązania do profilu swojej działalności. Spółka oferuje m.in.:

dostawy DAF z usługami dodatkowymi m.in. renominacje, sell-back;
dostawy gazu typu bazowego.

Warto nadmienić, że rozliczenia za paliwo oparte są o cenę stałą lub ceny indeksowane do cen TGE, Gaspool oraz innych indeksów.

AOT Energy Poland to również doradztwo, które obejmuje m.in. optymalizację kosztów związanych z zakupem gazu.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu gospodarstwom domowym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Konsekwencją dynamicznego rozwoju energetycznego giganta, firmy ASTRA TRANSCOR ENERGY, było zawiązanie spółki AOT Energy Polad Sp. z .o.o. dnia 8 stycznia 2015 roku. Biuro w Polsce zostało zlokalizowane w Warszawie i odpowiedzialne jest za prowadzenie działalności w zakresie handlu gazem ziemnym i energią elektryczną na jednolitym rynku europejskim.

ASTRA TRANSCOR ENERGY to międzynarodowy gigant energetyczny, którego początki sięgają 1947 roku. Firma została założona przez Barona Alberta Frère (wraz z rodziną nadal zarządza firmą, jest również największym indywidualnym udziałowcem w spółkach, Engie, Total, Imerys, Lafarage) i początkowo pod nazwą TRANSCOMETAL, skupiała się na obsłudze przemysłu stalowego.

Niecałe 40 lat później, bo w roku 1985 firma poszerzyła zakres swojej działalności o ropę naftową i energetykę – zakupiono firmę ASTRA wraz z jej oddziałami. Obecnie koncern zajmuje się handlem produktami energetycznymi praktycznie na całym świecie – posiada swoje oddziały oraz podmioty zależne w obu Amerykach, Azji oraz Europie.

Obszary działalności

Spółka w Polsce rozpoczęła swoją działalność niedawno i na razie skupia się na sprzedaży gazu klientom biznesowym. Jej celem priorytetowym w tym zakresie jest budowanie długoterminowych relacji oraz indywidualne podejście do klientów.

Drugim filarem aktualnej działalności jest doradztwo w zakresie dostaw gazu. Klienci firmy mogą liczyć na m.in. optymalizację kosztów związanych z zakupem gazu poprzez budowanie strategii zakupowej oraz zarządzanie portfelem.

Firma stawia przed sobą ambitne plany – w ciągu kilku lat chce zdobyć znaczący udział na rynku.

Więcej informacji o AOT Energy Poland

Opinie o AOT Energy Poland

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments