Axpo – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 3.5 (ilość ocen: 2077)

Ocena: 3.5
(ilość ocen: 2077)

Axpo to szwajcarska, rozwijająca się firma z prawie 20-letnim doświadczeniem w Polsce i ponad 100-letnim na rynku europejskim. Połączenie ekspertyzy ze stabilnością finansową Axpo daje pewność wywiązania się z oferowanych usług. Grupa Axpo działa w segmencie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz w międzynarodowym handlu energią i gazem. Oferuje innowacyjne i przyjazne środowisku produkty energetyczne i działa na ponad 39 rynkach w Europie i USA. W Polsce firmie zaufało już 15.000 małych i średnich przedsiębiorstw.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Axpo Polska kieruje swoją ofertę dla odbiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (taryfa B i taryfa C). Sprzedawca dostarcza energię elektryczną na korzystnych i elastycznych warunkach oraz przeprowadza wszystkie niezbędne formalności w imieniu klienta. Umowę można zawrzeć bez wychodzenia z domu, on-line.

Doradztwo energetyczne dla Firm Dowiedz się więcej!

Klientom, którzy podpiszą umowę o świadczeniu usług, firma gwarantuje niezmienność ceny od 12 do nawet 48 miesięcy.

Klient biznesowy – taryfa B i C

Axpo klientom biznesowym oferuje wyłącznie zieloną energię, kształtując tym samym innowacyjne podejście na rynku energetycznym, które promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Prąd zużyty przez klientów Axpo ma całościowe pokrycie w energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych, potwierdzonych certyfikatem. Za energię z gwarancją pochodzenie nie są pobierane dodatkowe opłat, bo misją Axpo jest wspieranie odpowiedzialnych biznesów i kreowanie świadomości, że bycie ekologicznym może być proste.

Wszystkim klientom firma oferuje również bezpłatną analizę parametrów (w ramach umowy) – w celu dalszego obniżenia kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej.

Axpo to następujące korzyści:

 • Gwarancja bezpieczeństwa dostaw – stała cena za prąd do 2024 roku, gazu do 2022 roku.
 • Zielona energia w standardzie, bez dodatkowych opłat.
 • Klienci rozliczani są na podstawie rzeczywistego zużycia.
 • Brak biurokracji i szybka realizacja procesów, możliwość podpisania umowy on-line.
 • Wysoka orientacja na wygodę Klienta: e-faktury, e-BOK, informacje poprzez SMS.
 • Najszersza gama produktów technicznych i przyjaznych środowisku (fotowoltaika, modernizacja oświetlenia, stacje ładowania samochodów).
 • Sieć partnerów obsługująca całą Polskę.
 • Stabilna firma o szwajcarskich korzeniach – ponad 100-letnie doświadczenie i ponad 241 mln kapitału zakładowego.
 • Członek wielu organizacji i stowarzyszeń m.in. Swiss Chamber of Commerce/PSEW/TOE.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Firma nie prowadzi sprzedaży energii elektrycznej dla klientów indywidualnych, ale obsługuje jednoosobowe działaności gospodarcze.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Axpo Polska w 2019 roku:

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Axpo Polska w 2019 roku:

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i gospodarstw domowych

Axpo w Polsce nie sprzedaje gazu osobom indywidualnym, ale firma oferuje sprzedaż gazu odbiorcom biznesowym z sektora MŚP. Bazując na swoim doświadczeniu firma proponuje dopasowane oferty do potrzeb przedsiębiorców.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

W ofercie Axpo znajdują się również produkty gazowe – usługi skierowane są do sektora MŚP. Firma chce przekonać do siebie klientów ofertami najwyższej jakości, skrojonymi pod potrzeby danego przedsiębiorstwa. Firma zobowiązuje się również do kompleksowego wypełnienia formalności związanych ze zmianą sprzedawcy gazu.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu Klientom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Axpo to firma ze szwajcarskimi korzeniami, funkcjonująca od 1914 roku, wdraża ona podejście zorientowane na najwyższą jakość obsługi w swoich codziennych działaniach. Dąży do zapewnienia najlepszych standardów obsługi i współpracy stosowanych na rynku w Polsce. Firma wyznaje filozofię wzajemnego zrozumienia i transparentnych rozwiązań poprzez ciągły kontakt z każdym swoim partnerem. Axpo Holding AG prowadzi działalność w sektorze energetycznym niemal w całej Europie poprzez swoje spółki i partnerów lokalnych.

mapa państw axpo

Obszary działalności Axpo

Firma zajmuje się obrotem energią, gazem ziemnym, biomasy jak również uprawnień do emisji CO2 oraz certyfikatami (świadectwami) efektywności energetycznej. Axpo działa na ponad 39 rynkach w Europie i USA.

Axpo należy do jednej z największych grup energetycznych w Europie. Jest największym niezależnym dostawcą zielonych certyfikatów oraz sprzedawcą energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

Firma jako aktywny uczestnik na rynku polskim oferuje rozwiązania w następujących segmentach:

 • Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
 • Klienci Przemysłowi
 • Odnawialne Źródła Energii
 • Trading & Origination
 • Efektywność Energetyczna

Axpo corocznie jest laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych jako:
 • Najlepsza firma energetyczna w regionie Europy Wschodniej
 • Laureat pierwszej nagrody w kategorii „Top Energy Trader” w konkursie organizowanym przez Grupę Media BizPoland Magazine, Europa Property i Patroleum Club Magazine
 • Wyróżnienie Western Energy jako „najbardziej zaufana firma obrotu energią w Polsce”


Axpo na Youtube

Firmę możemy bliżej poznać, dzięki kilku filmom na Youtube: kanał Axpo Polska. Poniżej zamieszczamy jeden z nich:

Więcej informacji o Axpo

Opinie o Axpo

 1. Korzystałam z usług tej firmy. Teraz po kilku miesiącach współpracy mogę określić, że warto było bo oszczędności na zmianie sprzedawcy energii są widoczne.

 2. Dzięki waszej porównywarce zmieniłem sprzedawcę na Axpo i mam znacznie niższe rachunki. Dziękuje i pozdrawiam. Kamil.

 3. Korzystam z oferty dystrybutora energii elektrycznej Axpo i przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! po przejsciach z nieuczciwa konkurencja w koncu znalazlem sprzedawce, ktory nie chce mnie na kazdym kroku oszukac. przejrzyste zasady, co miesiac mniejsze rachunki za prad i kompetentna obsluga. czego chciec wiecej?:)

 4. Dla mnie Axpo to również dostawca energii elektrycznej numer jeden na polskim rynku. Jestem z nimi od niespełna roku i zaoszczędziłem już sporo pieniędzy. Miesięcznie są to kwoty o kilkanaście procent niższe niż u poprzedniego dostawcy – przy podobnym zużyciu.

 5. Rzadko kiedy wystawiam opinie, ale dzięki firmie AXPO uwolniłem się od oszustów z jakimi byłem ZMUSZONY współpracować. W 2015 roku podpisałem umowę z firmą AMB Energia (oszuści – unikać jak ognia), umowa miała obowiązywać do końca 2016 roku, jednak jak się okazało przedstawiciel oszust jaki mnie odwiedził dopisał dodatkowe 2 lata umowy ze stawkami w taryfie C12a – 450/450 zł za MWh. Nie zwróciłem uwagi na to, że nie był uzupełniony okres obowiązywania umowy, a kiedy podczas podpisywania umowy pytałem o to przedstawiciela tej firmy – pokazał palcem na tabelką w której dla 2016 roku była przypisana cena – 270 zł/MWh + 19,90 zł opłaty handlowej. Oszukano mnie i dopisano złodziejskie stawki, a reklamacje nic nie pomogły. Zaproponowano mi jedynie, że obniżą mi te stawki o kilkadziesiąt złotych, ale jak przedłużę umowę na kolejne 2 lata do 2020 roku !!! Jak się jeszcze później okazało w mojej miejscowości nie byłem jedynym naciągniętym na kolejne lata umowy przez tego złodzieja!

  Niedawno zgłosił się do mnie przedstawiciel AXPO i przedstawił ofertę gdzie zapłacą za mnie karę umowną z AMB Energia i zaproponują znacznie niższą stawkę niż obecna 450 zł. Umowę przesłałem do prawnika i wygląda na rozsądną. Jestem w trakcie tej zmiany. Mam nadzieję, że nie spotkam już na swojej drodze tak nieuczciwych ludzi, a na tego Pana który mnie oszukał czekam z bejsbolem.

  Bardzo polecam firmę AXPO – bez lania wody, wszystko rzetelnie i jasno przedstawione.

  Pozdrawiam

  • Panie Jarku, dziękujemy za Pana rozbudowany komentarz i opinię. Na naszą skrzynkę mailową oraz w komentarzach często przychodzą wiadomości świadczące o niezadowoleniu konsumentów. Niedawno uruchomiliśmy ranking „Fair Sprzedawca”, gdzie firma Axpo zajmuje pierwsze miejsce. Kolejny pozytywny komentarz tylko utwierdza nas w przekonaniu o właściwym przyznaniu miejsc. Naszą misją jest stałe polepszanie rynku energetycznego, dlatego mamy nadzieję, że Pana opinia pomoże innym użytkownikom serwisu w podjęciu decyzji, z której będą zadowoleni.

   Pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

   • Miałem podobną sytuację. Po długotrwałych bojach z innymi dostawcami w końcu trafiłem na firmę Axpo i w końcu jestem zadowolony. Nie tylko z oferty, ale również z jakości obsługi.

 6. Jestem uzytkownikiem Axpo od prawie roku. Zdecydowanie polecam jesli rozwazacie zmiane dostawcy energii elektrycznej. Niskie ceny i wysoka jakosc obslugi – mnie to przekonuje.

 7. Jedna z lepszych firm w Polsce, pod każdym względem. W tym roku będę przedłużał umowe o kolejne 4 lata. Jestem otwarty na każdą propozycję i wielu przedstawicieli się przewinęło do tej pory, lecz lepszych warunków i niższej ceny nikt nie jest w stanie mi zaproponować. A jak zejdą z ceny to dochodzą jakieś dodatkowe opłaty, bądź narzucają ogromną opłate handlową, dlatego analizujcie umowy i nie podpisujcie z pierwszą lepszą firmą.. Osobiście jestem bardzo zadowolony z działań Axpo i warunków jakie proponują, także w 100% polecam tą firmę.

 8. Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Axpo, to już prawie 3 rok i będę przedłużała umowe na kolejne 3 lub 4 lata. Płacę około 35% niższe rachunki niż w PGE. Ponieważ miałam mało korzystną grupe taryfową, a pracownicy PGE oczywiście nic nie proponowali i mówili że mam korzystną stawkę. Faktury bardzo czytelne i zawsze na czas i bardzo przemiła infolinia, łatwiej się dodzwonić niż do PGE.

 9. Rzetelna firma ! Tylko Axpo -zarówno w prądzie jak i w gazie, bezkonkurencyjne stawki ! Co ciekawe był ostatnio Pan z Krajowej Energii i proponował obniżenie stawki a jak się okazało potem i on i ja współpracujemy już z Axpo.

  • U mnie też był Pan z Krajowej Energii. zgadza się- pracują dla Axpo, w poniedziałek przyjeżdża z umowami, mam 2 restauracje i mąż ma ogromną hurtownie, z warunków jakie zaproponował i z opinii wynika że firma konkretna, więc myślę że słuszna decyzja z przejściem do nich. Co mnie zdziwiło że jak byłam w PGE to pani z obsługi nawet pochwaliła firmę Axpo – powiedziała że złego słowa nie słyszała o nich i że to duży gracz w branży energetycznej, stawki lepszej też nie mogła zaproponować niż Axpo, także współpraca z PGE musi się zakończyć.. Każdy szuka oszczędności moi drodzy

 10. przeszedłem do Axpo z Tauronu i jest bardzo zadowolony, oszczędności widać wraz z pierwszymi fakturami, wysłałem agentowi z Krajowej Energii ostatno faktury za gaz, może też wyliczą oszczednosci.

 11. również jestem zadowolony widzę jak większość tutaj . firma dysponuje niskimi stawkami w porównaniu do konkurencji i w gazie i w prądzie . mila obsluga na infolinii i przeurocza pani basia ktora odwiedzila moja firme i wpowadzila oszczednosci ktore mam caly czas. pozdrawiam Tadeusz

 12. Mnie od PGE 4 firmy chciały przejąć: Energa,Tauron,Enea i Axpo. Najniższą stawkę zaproponawała Enea i Axpo ale jak popytałem innych to Enea zbyt dobrej opinii nie ma i wybrałem Axpo. Niższa stawka nie oznacza zawsze taniej.

 13. super firma, bardzo rzetelna i widać porządna, w gazie ziemnym w Axpo jestem już dobre kilka lat, a w prądzie od 4 miesięcy i oszczędności widoczne wraz z pierwszymi rachunkami, ostatnio zaproponowano mi panele fotowoltaiczne, ktoś korzystał z ich oferty? warto?

 14. Polecam!
  Każda oszczędność jest lepsza, niż siedzenie u dotychczasowych sprzedawców i głupie gadanie że od zawsze się tam jest i my nic nie zmieniamy zostajemy -bo sprawdzone,a to że was robią na stawkach zawyżają to już nie ważne. Ja się dziwię że takie osoby co tak gadają sobie radzą w prowadzeniu własnej działalności.

 15. trafna i rzeczowa kalkulacja, wszystkie ustalenia z rozmowy znalazły się na umowie (dzień płatności był dla mnie ważny). Nie jestem dużym zjadaczem prądu, ale w axpo potraktowano mnie profesjonalnie. mogę polecić wszystkim, którzy prowadzą swój biznes, a tkwią jeszcze przy sprzedawcy z urzędu.

 16. Korzystam z Axpo od kilku miesięcy i jestem zadowolony. Rachunki niższe i brak problemów – mogę zatem polecić z czystym sumieniem.

  • Dzień dobry,

   Panie Marku, proszę pamiętać, że to cennik standardowy. Spory odsetek klientów biznesowych negocjuje warunki umowy oraz ceny. Ponadto, przy ocenie firmy zapewne część osób bierze pod uwagę inne parametry np. jakość obsługi.

   Pozdrawiam
   Agnieszka
   enerad.pl

  • Proponuję zgodzić się na indywidualna wycenę, by przekonać się o rzeczywistych korzyściach wyboru Axpo na sprzedawcę energii.

 17. Nie spotkałem wcześniej tak elastycznej firmy jak Axpo. Mialem do tej pory kilku sprzedawców, ale od dwóch lat jestem z Axpo i nie zmienię jej bo mam spokój i jest dobrze. Ceny maja dobre, choć ceny to nie wszystko. Czasem lepiej zapłacić za coś więcej by otrzymać ten lepszy komfort(jak z kupnem auta). Najważniejsze jest to, ze ceny ustalone w umowie są zagwarantowane. Nawet przy ostatnich zmianach na rynku kiedy firmy energetyczne podnosiły swoje ceny, Axpo wysłało do mnie pismo, ze ceny są zatrzymane i nie podnoszą cen. To świadczy o wielkości tej firmy. Polecam

 18. Jestem niesamowicie zadowolona z Firmy Axpo. W porównaniu z poprzednią firmą Axpo wystawia terminowo faktury, na podstawie rzeczywistego odczytu, nie ma korekt ani szacunków, łatwy dostęp do infolinii, stały kontakt z przedstawicielem handlowym, każda sprawa załatwiana w ciągu jednego dnia (były problemy z poprzednim sprzedawcą, które Axpo pomogło mi rozwiązać). Serdecznie polecam

 19. Jestem właścicielem 3 hoteli w różnych częściach Polski. AXPO, jako jedyni, pomogli przejść z firmy PGE w czasie zamrożenia gospodarki. Dali bardzo dobre ceny i stałe. Do tego prostą umowę bez dziwnych zapisów i kar umownych. Jestem zadowolony ze współpracy

Dodaj komentarz