Axpo – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

3.54 /5
(Ocen: 2293)

Axpo - Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie jest jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Axpo Polska kieruje swoją ofertę dla odbiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (taryfa B i taryfa C). Sprzedawca dostarcza energię elektryczną na korzystnych i elastycznych warunkach oraz przeprowadza wszystkie niezbędne formalności w imieniu klienta. Umowę można zawrzeć online – bez wychodzenia z domu, szybko, wygodnie i bezpiecznie!

Klient biznesowy – taryfa B i C

Axpo klientom biznesowym oferuje wyłącznie zieloną energię i kształtuje tym samym innowacyjne podejście na rynku energetycznym, które promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Prąd zużyty przez klientów Axpo ma całościowe pokrycie w energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych, co jest potwierdzone gwarancjami pochodzenia lub innymi certyfikatami poświadczającymi wytworzenie energii z odnawialnych źródeł. Misją Axpo jest wspieranie odpowiedzialnych biznesów i kreowanie świadomości, że bycie ekologicznym może być proste.

Axpo to następujące korzyści:

  • Gwarancja bezpieczeństwa dostaw – stała cena za prąd od 2024 roku nawet do końca 2028 roku, gazu do 2026 roku.
  • Zielona energia w standardzie, bez dodatkowych opłat.
  • Klienci rozliczani są na podstawie rzeczywistego zużycia.
  • Brak biurokracji i szybka realizacja procesów, możliwość podpisania umowy on-line.
  • Wysoka orientacja na wygodę Klienta: e-faktury, e-BOK, informacje poprzez SMS.
  • Sieć partnerów obsługująca całą Polskę.
  • Stabilna firma o szwajcarskich korzeniach – ponad 100-letnie doświadczenie i ponad 241 mln kapitału zakładowego.
  • Członek wielu organizacji i stowarzyszeń m.in. Swiss Chamber of Commerce/PSEW/TOE.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Firma nie prowadzi sprzedaży energii elektrycznej dla klientów indywidualnych, ale obsługuje jednoosobowe działalności gospodarcze.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Axpo Polska w 2021 roku:

Struktura paliw AXPO w 2021 roku

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i gospodarstw domowych

Axpo w Polsce nie sprzedaje gazu osobom indywidualnym, ale firma oferuje sprzedaż gazu odbiorcom biznesowym z sektora MŚP. Bazując na swoim doświadczeniu, firma proponuje dopasowane oferty do potrzeb przedsiębiorców.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

W ofercie Axpo znajdują się również produkty gazowe – usługi skierowane są do sektora MŚP. Firma chce przekonać do siebie klientów ofertami najwyższej jakości, skrojonymi pod potrzeby danego przedsiębiorstwa. Axpo zobowiązuje się również do kompleksowego wypełnienia formalności związanych ze zmianą sprzedawcy gazu.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu Klientom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Axpo to firma ze szwajcarskimi korzeniami, która działa w Europie już od 1914 roku. Jej działalność bazuje na podejściu zorientowanym na najwyższą jakość obsługi w swoich codziennych działaniach. Dąży do zapewnienia najlepszych standardów obsługi. Firma wyznaje filozofię wzajemnego zrozumienia i transparentnych rozwiązań poprzez ciągły kontakt z każdym swoim partnerem. Axpo Holding AG prowadzi działalność w sektorze energetycznym niemal w całej Europie poprzez swoje spółki i partnerów lokalnych. Ma swoje biura także w USA i Singapurze.

Axpo lokalizacje na świecie

Obszary działalności Axpo

Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, otwiera nową linię biznesową rozwijającą magazyny energii oraz rozszerza ofertę o projekty fotowoltaiczne. Współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować swoje pierwsze solarne źródła wytwórcze w Polsce.


Axpo na Youtube

Firmę możemy bliżej poznać, dzięki kilku filmom na Youtube: kanał Axpo Polska. Poniżej zamieszczamy jeden z nich:

Więcej informacji o Axpo

Opinie o Axpo

Dodaj komentarz
guest
85 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
25 marca 2023 06:53

Nie polecam. Obsługa przez dedykowanego opiekuna zakończyła się na podpisaniu umowy, i kontakt się urwał. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na maile. Jeśli chodzi o przejście z giełdy na stałą cenę, to co mówił rzekomo autoryzowany partner- handlowiec tej firmy jest mocno koloryzowane. Moja wina, bo nie rozmawiałam z konkurencją, a okazało się że mogło być i taniej, i lepiej. Podkreślam. Obsługi posprzedażowej brak.

Konrad EQ
Konrad EQ
14 marca 2023 15:01

Przejście na prąd w Axpo zmniejszyło rachunki na moich halach produkcyjnych z 20-25k na miesiąc do 11-13k. Rocznie oszczędzam koło 100tys zł, także tylko głupi by nie wziął

Adam
Adam
15 lutego 2023 07:55

Witam. Szanowni Państwo odradzam przepisywanie umow do tej firmy. Ja z mojej strony podpisałem w listopadzie wszystkie dokumenty i do dzisiej nie dali mi umowy. Pge wyłączyło mi prad bo wypowiedziałem umowę. Przedstawiciel, który pilotuje sprawę nic nie wie. Trzymajcie się z daleka od nich.

Karol
Karol
17 stycznia 2023 16:13

Mega polecam, mam gaz w Axpo i prąd w Fortum i oba te rozwiązania są mi dobrze znane od kilku lat – polecam!

Michał
Michał
28 grudnia 2022 13:19

Napisałem reklamację 12 grudnia 2022r. r. na biuro obsługi klienta. Dzisiaj nikt z AXPO nie raczył zareagować. Coraz więcej wątpliwości o solidności firmy. Bardzo trudny kontakt z firmą i brak konkretnych odpowiedzi.

Roman
Roman
27 grudnia 2022 13:36

Czy jest pobierana opłata handlowa?

Oszukana
Oszukana
22 grudnia 2022 02:23

Ciekawe czy moj komentarz nie zostanie usunięty. Absolutnie odradzam AXPO! […]. Nie podpisalam przedluzenia umowy, bo zmienili warunki i od wrzesnia musialamim placic 3.80 za kW! Do tego wpisali sobie półroczne wypowiedzenie, zglosilam już sprawę do rzecznika. Jest koniec grudnia, zlożyłam oczywiście wniosek o tarczę, ale jak na razie nie uznali wcale obniżonych opłat tylko naliczyli znów horrendalnie wysoko. Nie podpisujcie z nimi umowy przypadkiem, bo […] Was za chwilę tak, jak mnie.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Roman
Roman
16 grudnia 2022 10:15

Jeśli chodzi o axpo z czystym sumieniem mogę dodać komentarz pozytywny umowa od pół roku aktywna wszystko przebiega tak jak miało być.

Mariusz
Mariusz
8 października 2022 05:52

Witam ja polecam axpo i mojego opiekuna z Torunia panią Justynę. Załatwia wszystko związane z energią i gazem. Rok temu namówiła mnie na zawarcie umowy energii i gazu i jestem jej mega wdzięczny niskie i stałe ceny mam teraz

Jacek
Jacek
20 września 2022 20:47

Podpisałem dwuletnią umowę w 2020 roku która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023.Ciekawe czy będę na wozie czy pod wozem

Wkurzony
Wkurzony
16 września 2022 15:44

To co enerad? Cenzura? Będzie ten kontakt z axpo?!

enerad.pl
enerad.pl
19 września 2022 09:47
Odpowiedz do:  Wkurzony

Szanowny Panie,

to nie cenzura, na świecie istnieje coś takiego jak regulamin – zasady komentowania oraz czas moderacji znajdzie Pan: https://enerad.pl/komentarze-w-enerad-pl-zasady-dla-uzytkownikow/ 🙂

Pozdrawiamy
zespół enerad.pl

Wkurzony
Wkurzony
16 września 2022 14:58

To nie jest ściema jakąś?
Od ubiegłego piątku czekam na ofertę, która miałem dostać następnego dnia(po rozmowie telefonicznej).
Następnie zostawiłem kontakt, żeby doprecyzować pewne zagadnienia i zero odzewu, dzwonię 2-3x dziennie.

Paweł
Paweł
19 września 2022 10:27
Odpowiedz do:  Wkurzony

Proszę o kontakt mailowy
pawel.rygielski@axpo.pl

Paulina
Paulina
8 lipca 2022 15:04

Od pół roku współpracuje z Axpo i jestem zadowolona. Mam stałą cenę prądu i gazu oraz pomoc opiekuna Piotra, który ostatnio pomógł mi poradzić sobie z awarią w mojej restauracji.
POLECAM

Eldoka na wolno
Eldoka na wolno
17 lipca 2022 09:00
Odpowiedz do:  Paulina

Jaka to była awaria? Przypaliłaś pierogi dla gości? 😀

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:08
Odpowiedz do:  Paulina

Pani Paulino,
zadowolenie naszych klientów jest dla nas niezwykle ważne, dlatego bardzo nas cieszy Pani opinia! Dziękujemy za zaufanie 🙂

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Grzegorz
Grzegorz
5 maja 2022 09:36

Mam axpo od roku gaz za grosze gdzie inni płaczą teraz bo drogo ja sobie chwale i polecam bardzo dobrą decyzję podjęlęm

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:09
Odpowiedz do:  Grzegorz

Panie Grzegorzu,
bardzo nam miło czytać tak pozytywną opinię, serdecznie dziękujemy 🙂 Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z naszych usług.

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Marek
Marek
21 marca 2022 09:40

Mam axpo i chwale sobie bardzo wcześniej miałem innego dostawce i ciągle coś było nie tak teraz mam axpo i jest wszystko ok. Także polecam

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:10
Odpowiedz do:  Marek

Panie Marku,
Bardzo dziękujemy za słowa uznania. Świadczenie wysokiej jakości usług to dla nas priorytet, dlatego cieszymy się, gdy potwierdzenie, że nasze cele się spełniają, płynie prosto od naszych Klientów 🙂

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Michal
Michal
18 marca 2022 12:58

Jestem zawiedziony axpo. Miałem z nimi umowę a teraz warunki mi zmienili od stycznia i płace 3x tyle co wcześniej. Masakra

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:13
Odpowiedz do:  Michal

Panie Michale,
bardzo nam przykro z powodu Pana niezadowolenia. Pragniemy podkreślić, że w przypadku naszych umów zawieranych na czas określony ze stałą ceną w czasie trwania umowy cena nie ulega zmianie. Będziemy wdzięczni, jeśli zechce Pan podzielić się szczegółami dotyczącymi Pana sprawy, dlatego bardzo prosimy o kontakt na adres bok@axpo.pl lub pod numerem telefonu 22 452 53 00. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zareagować na zaistniałą sytuację i wyjaśnić wszelkie niejasności.

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

EWA
EWA
12 lutego 2022 06:37

polecam współpracę z Axpo którą mam z nimi od 7 lat, wszystkie warunki w 100% dowiezione!

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:13
Odpowiedz do:  EWA

Pani Ewo,
Bardzo nam miło czytać tak pozytywną opinię, dziękujemy! Pragniemy również podziękować za tyle lat udanej współpracy.

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Artur
Artur
10 lutego 2022 11:33

Czy firma obsluguje irlandie?

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:14
Odpowiedz do:  Artur

Panie Arturze,
Opracowujemy nasze rozwiązania energetyczne już w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Nasze lokalizacje można sprawdzić tutaj: https://www.axpo.com/ch/en/about-us/portrait/locations.html. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do kontaktu z naszym BOK: bok@axpo.pl.

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Michał
Michał
31 stycznia 2022 10:10

Konkurencja widać że piszę komentarze negatywne.. Ja mam axpo od kilku lat i jest Oki plus moi koledzy co prowadzą firmy a gaz mam zablokowany ceny groszowe i dlatego jestem bardzo zadowolony bo ci co przegapili to teraz płacą kosmiczne ceny w pgnig

enerad.pl
enerad.pl
31 stycznia 2022 16:00
Odpowiedz do:  Michał

Panie Michale,

w enerad.pl dokładamy wszelkich starań, aby publikowane komentarze nie były efektem działań konkurencji. Więcej o zasadach komentowania oraz moderacji przeczyta Pan: Komentarze w enerad.pl – Zasady dla Użytkowników.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół enerad.pl

Angelika
Angelika
16 stycznia 2022 12:36

Nie polecam Axpo! Jednocześnie każą płacić PGE za dystrybucję i Axpo za sprzedaż! Umowa od samego początku podpisywana jest na czas nieokreślony z półrocznym okresem wypowiedzenia. Po wielu informacjach od Axpo że umowa jest natychmiast zakończona i nie będą wystawiane faktury, po 3 miesiącach dostajemy informację że jednak jeszcze 6 miesięcy należy płacić… okropny kontakt, biuro obsługi klienta odpisuje po 3 tygodniach i to jeszcze nie na temat, zero pomocy, piszą że umowa zakończona natychmiast i jest to ostatnia faktura, a po jakimś czasie przesyłają kolejne, sporo wyższe w dodatku od PGE…. podsumowując musieliśmy przez ponad pół roku płacić jednocześnie PGE i Axpo, nie polecam! ogromne straty dla firmy
Firma usuwa negatywne komentarze i blokuje portale które publikują o nich opinie

marcin
marcin
2 marca 2022 19:53
Odpowiedz do:  Angelika

Angelika, zmieniąjąc sprzedawce energii zawsze będziesz płacić za dystrybucję w twoim przypadku do PGE, a za sprzedaż energii AXPO. Jakbyś wybrała inna firmę niż AXPO, np. ENEA, ENERGA, FORTUM, itd itp bo tych firm jest trochę na runku również płaciła byś za dystrybucję do PGE a za sprzedaż energii do firmy którą wybrałaś. Tak sie dzieję od ponad 10 lat. Acha ! Za nim zmieniłaś sprzedawce również płaciłaś opłaty za dystrybucje i za sprzedaż, z jedną tylko różnicą, że obie oplaty znajdowały sie na jednym rachunku. W przypadku zmiany – otrzymuje się dwie faktury, gdyż są to dwie różne firmy. Pozdrawiam

Janusz
Janusz
12 stycznia 2022 10:59

Mam axpo od 2 lat na gaz i ee i jestem zadowolony ze wtedy podjelem decyzję żeby zamrozić ceny przez to co teraz się dzieje jestem bezpieczny polecam z czystym sumieniem axpo

Axpo Polska
Axpo Polska
29 lipca 2022 10:15
Odpowiedz do:  Janusz

Panie Januszu,
Serdecznie dziękujemy za pozytywną opinię 🙂 Nieustannie dbamy o to, aby nasze usługi były na jak najwyższym poziomie, dlatego bardzo się cieszymy, że nasza oferta spełnia Pana oczekiwania. Dziękujemy za współpracę.

Z wyrazami szacunku
Zespół Axpo Polska

Edyta
Edyta
2 listopada 2021 15:28

Firma AXPO jest bardzo dobra bardzo dba o klienta przeszłam z Energa do axpo i nie żałuję mam stała cenę plus opiekun wszystko za mnie załatwia także ja polecam

Monika
Monika
21 października 2021 14:56

Słabe i krytykujące komentarze nie są publikowane niestety… Taka to rzetelna firma…

Monika
Monika
21 października 2021 14:37

Odradzam stanowczo….dobrze było do czasu. 20 miesięcy nie wystawiali faktur a prą dawali, a teraz wystawili po cenie obecnej…Dramat! Lakoniczna odpowiedź na reklamację, nikt się nawet nie raczył nad tym pochylić. Dodam, że współpracuję od prawie 10 lat… Nie polecam!!!

mama
mama
25 stycznia 2022 17:28
Odpowiedz do:  Monika

przechytrzyli cię, nie płaciłaś 20 miesięcy, i siedziałaś cicho a jak się kapnęli to wrzask…..mi kiedyś się udało 24 miesiące nie zapłaciłem dla pkp energetyka i się przedawniło…..

Agata
Agata
25 sierpnia 2021 12:39

Super doradztwo i dobre warunki. Polecam c;

Robert
Robert
23 sierpnia 2021 19:14

Odradzam. Axpi nie daje możliwości bilansowania energii elektrycznej na zasadach producenckich. Tylko rozliczenie kantorowe.

Sebastian
Sebastian
30 grudnia 2021 08:13
Odpowiedz do:  Robert

Sam korzystam z takiego rozwiązania mając sklep 2000m2 i gdyby nie Axpo gdzie bilansuje energię w obie strony siedziałbym na prosumencie u lokalnego sprzedawcy i płaciłbym za pozostałą energię jak za zboże. PS. poza lokalnymi sprzedawcami nikt nie świadczy, bo nie może, sprzedaży dla prosumentów…

Staszek
Staszek
2 sierpnia 2020 11:53

Jestem właścicielem 3 hoteli w różnych częściach Polski. AXPO, jako jedyni, pomogli przejść z firmy PGE w czasie zamrożenia gospodarki. Dali bardzo dobre ceny i stałe. Do tego prostą umowę bez dziwnych zapisów i kar umownych. Jestem zadowolony ze współpracy

Karolina
Karolina
17 czerwca 2020 14:10

Jestem niesamowicie zadowolona z Firmy Axpo. W porównaniu z poprzednią firmą Axpo wystawia terminowo faktury, na podstawie rzeczywistego odczytu, nie ma korekt ani szacunków, łatwy dostęp do infolinii, stały kontakt z przedstawicielem handlowym, każda sprawa załatwiana w ciągu jednego dnia (były problemy z poprzednim sprzedawcą, które Axpo pomogło mi rozwiązać). Serdecznie polecam

Krzysztof
Krzysztof
22 marca 2019 12:57

Jest ok.

Radoslaw
Radoslaw
13 listopada 2018 10:25

Nie spotkałem wcześniej tak elastycznej firmy jak Axpo. Mialem do tej pory kilku sprzedawców, ale od dwóch lat jestem z Axpo i nie zmienię jej bo mam spokój i jest dobrze. Ceny maja dobre, choć ceny to nie wszystko. Czasem lepiej zapłacić za coś więcej by otrzymać ten lepszy komfort(jak z kupnem auta). Najważniejsze jest to, ze ceny ustalone w umowie są zagwarantowane. Nawet przy ostatnich zmianach na rynku kiedy firmy energetyczne podnosiły swoje ceny, Axpo wysłało do mnie pismo, ze ceny są zatrzymane i nie podnoszą cen. To świadczy o wielkości tej firmy. Polecam

Marek
Marek
28 sierpnia 2018 13:33

Ludzie, zerknijcie sobie na ich ofertę: https://enerad.pl/axpo/oferty-pradu/
wszędzie taryfa 0,3137 zł/kWh

Patrzę na moją fakturę z ENERGA i mam stawkę dzienną (droższą) 0,2971 zł/kWh, więc o czym my mówimy? Czy te komentarze powyżej są opłacone?

enerad.pl
enerad.pl
29 sierpnia 2018 08:26
Odpowiedz do:  Marek

Dzień dobry,

Panie Marku, proszę pamiętać, że to cennik standardowy. Spory odsetek klientów biznesowych negocjuje warunki umowy oraz ceny. Ponadto, przy ocenie firmy zapewne część osób bierze pod uwagę inne parametry np. jakość obsługi.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Robert
Robert
23 sierpnia 2021 19:16
Odpowiedz do:  enerad.pl

Jakość przy sprzedaży energii. Czyli co – fakturę za prąd kurier w złotym etui przynosi?

Sebastian
Sebastian
30 grudnia 2021 08:17
Odpowiedz do:  Robert

To jest właśnie myślenie typowego „polskiego JANUSZA” byle cena była jak najniższa a grudzień pokazał czym się kończy walka o najniższą cenę… Tysiące odbiorców pomimo, jak sądzili, zawartych niskich kontraktów zostali z dnia na dzień z ręką w nocniku jak ich „tani Sprzedawca” wypowiedział im umowy z końcem roku bo nie jest w stanie dotrzymać kontraktów…
Pozdrawiam

Lucjan
Lucjan
24 marca 2022 18:04
Odpowiedz do:  Sebastian

Sebastain: Robert dobrze napisał o złotym etui. może kobietom faktura na Sztywnym kartonie jest do czegoś potrzebna, mnie wystarczy faktura na papierze toaletowym, po 5 latach ją wyrzucam do śmieci, potrzebuję prąd a ten jest taki sam wszędzie rózni się Ceną a ty od razu hasełko Janusz, był u mnie przedstawiciel tej firmy i hasełkami Janusz mnie odstraszasz. Interesuje mnie prąd a czy on do mnie przyjdzie na Zlotych drutach czy Platynowych jest mi to Zupełnie Obojętne.

Jacek
Jacek
25 maja 2019 19:12
Odpowiedz do:  Marek

Proponuję zgodzić się na indywidualna wycenę, by przekonać się o rzeczywistych korzyściach wyboru Axpo na sprzedawcę energii.

Kajot
Kajot
31 maja 2018 15:48

Korzystam z Axpo od kilku miesięcy i jestem zadowolony. Rachunki niższe i brak problemów – mogę zatem polecić z czystym sumieniem.

Kasia
Kasia
12 kwietnia 2018 07:44

trafna i rzeczowa kalkulacja, wszystkie ustalenia z rozmowy znalazły się na umowie (dzień płatności był dla mnie ważny). Nie jestem dużym zjadaczem prądu, ale w axpo potraktowano mnie profesjonalnie. mogę polecić wszystkim, którzy prowadzą swój biznes, a tkwią jeszcze przy sprzedawcy z urzędu.

Daniel
Daniel
15 marca 2018 19:15

Polecam!
Każda oszczędność jest lepsza, niż siedzenie u dotychczasowych sprzedawców i głupie gadanie że od zawsze się tam jest i my nic nie zmieniamy zostajemy -bo sprawdzone,a to że was robią na stawkach zawyżają to już nie ważne. Ja się dziwię że takie osoby co tak gadają sobie radzą w prowadzeniu własnej działalności.

Lucjan
Lucjan
24 marca 2022 18:08
Odpowiedz do:  Daniel

a ile zaoszczędzisz? 30 na m-c czyli 360 w rok po prostu SZAŁ. dobrego wina za to nie kupię.

Krzys
Krzys
7 marca 2018 19:56

super firma, bardzo rzetelna i widać porządna, w gazie ziemnym w Axpo jestem już dobre kilka lat, a w prądzie od 4 miesięcy i oszczędności widoczne wraz z pierwszymi rachunkami, ostatnio zaproponowano mi panele fotowoltaiczne, ktoś korzystał z ich oferty? warto?

Ernest
Ernest
2 marca 2018 12:11

Mnie od PGE 4 firmy chciały przejąć: Energa,Tauron,Enea i Axpo. Najniższą stawkę zaproponawała Enea i Axpo ale jak popytałem innych to Enea zbyt dobrej opinii nie ma i wybrałem Axpo. Niższa stawka nie oznacza zawsze taniej.

Tadeusz Okulski
Tadeusz Okulski
23 lutego 2018 22:12

również jestem zadowolony widzę jak większość tutaj . firma dysponuje niskimi stawkami w porównaniu do konkurencji i w gazie i w prądzie . mila obsluga na infolinii i przeurocza pani basia ktora odwiedzila moja firme i wpowadzila oszczednosci ktore mam caly czas. pozdrawiam Tadeusz

Norbi28
Norbi28
21 lutego 2018 22:37

przeszedłem do Axpo z Tauronu i jest bardzo zadowolony, oszczędności widać wraz z pierwszymi fakturami, wysłałem agentowi z Krajowej Energii ostatno faktury za gaz, może też wyliczą oszczednosci.

Bartek
Bartek
17 lutego 2018 16:18

Jestem w gazie już prawie 4 lata, niższa stawka niż PGNiG, a rachunki z 30% tańsze, fachowa firma !

Zbigniew67
Zbigniew67
14 lutego 2018 18:20

Rzetelna firma ! Tylko Axpo -zarówno w prądzie jak i w gazie, bezkonkurencyjne stawki ! Co ciekawe był ostatnio Pan z Krajowej Energii i proponował obniżenie stawki a jak się okazało potem i on i ja współpracujemy już z Axpo.

Małgorzata
Małgorzata
17 lutego 2018 17:50
Odpowiedz do:  Zbigniew67

U mnie też był Pan z Krajowej Energii. zgadza się- pracują dla Axpo, w poniedziałek przyjeżdża z umowami, mam 2 restauracje i mąż ma ogromną hurtownie, z warunków jakie zaproponował i z opinii wynika że firma konkretna, więc myślę że słuszna decyzja z przejściem do nich. Co mnie zdziwiło że jak byłam w PGE to pani z obsługi nawet pochwaliła firmę Axpo – powiedziała że złego słowa nie słyszała o nich i że to duży gracz w branży energetycznej, stawki lepszej też nie mogła zaproponować niż Axpo, także współpraca z PGE musi się zakończyć.. Każdy szuka oszczędności moi drodzy

Anna
Anna
8 lutego 2018 17:59

Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Axpo, to już prawie 3 rok i będę przedłużała umowe na kolejne 3 lub 4 lata. Płacę około 35% niższe rachunki niż w PGE. Ponieważ miałam mało korzystną grupe taryfową, a pracownicy PGE oczywiście nic nie proponowali i mówili że mam korzystną stawkę. Faktury bardzo czytelne i zawsze na czas i bardzo przemiła infolinia, łatwiej się dodzwonić niż do PGE.

Janusz
Janusz
8 lutego 2018 00:21

Jedna z lepszych firm w Polsce, pod każdym względem. W tym roku będę przedłużał umowe o kolejne 4 lata. Jestem otwarty na każdą propozycję i wielu przedstawicieli się przewinęło do tej pory, lecz lepszych warunków i niższej ceny nikt nie jest w stanie mi zaproponować. A jak zejdą z ceny to dochodzą jakieś dodatkowe opłaty, bądź narzucają ogromną opłate handlową, dlatego analizujcie umowy i nie podpisujcie z pierwszą lepszą firmą.. Osobiście jestem bardzo zadowolony z działań Axpo i warunków jakie proponują, także w 100% polecam tą firmę.

Kwiake
Kwiake
26 grudnia 2017 14:06

Polecam – jestem zadowolonym klientem od prawie pół roku 🙂

Wiciu
Wiciu
31 października 2017 07:10

Jestem uzytkownikiem Axpo od prawie roku. Zdecydowanie polecam jesli rozwazacie zmiane dostawcy energii elektrycznej. Niskie ceny i wysoka jakosc obslugi – mnie to przekonuje.

Kajak
Kajak
30 września 2017 09:50

Sam korzystam i polecam. Udało mi się obniżyć rachunki za prąd 🙂

Kamiil Wierzchowski
Kamiil Wierzchowski
26 lutego 2018 17:38
Odpowiedz do:  Kajak

Również przeszedłem do Axpo i polecam 🙂

Właściciel Piekarni.
Właściciel Piekarni.
5 kwietnia 2017 10:18

Rzadko kiedy wystawiam opinie, ale dzięki firmie AXPO uwolniłem się od oszustów z jakimi byłem ZMUSZONY współpracować. W 2015 roku podpisałem umowę z firmą AMB Energia (oszuści – unikać jak ognia), umowa miała obowiązywać do końca 2016 roku, jednak jak się okazało przedstawiciel oszust jaki mnie odwiedził dopisał dodatkowe 2 lata umowy ze stawkami w taryfie C12a – 450/450 zł za MWh. Nie zwróciłem uwagi na to, że nie był uzupełniony okres obowiązywania umowy, a kiedy podczas podpisywania umowy pytałem o to przedstawiciela tej firmy – pokazał palcem na tabelką w której dla 2016 roku była przypisana cena – 270 zł/MWh + 19,90 zł opłaty handlowej. Oszukano mnie i dopisano złodziejskie stawki, a reklamacje nic nie pomogły. Zaproponowano mi jedynie, że obniżą mi te stawki o kilkadziesiąt złotych, ale jak przedłużę umowę na kolejne 2 lata do 2020 roku !!! Jak się jeszcze później okazało w mojej miejscowości nie byłem jedynym naciągniętym na kolejne lata umowy przez tego złodzieja!

Niedawno zgłosił się do mnie przedstawiciel AXPO i przedstawił ofertę gdzie zapłacą za mnie karę umowną z AMB Energia i zaproponują znacznie niższą stawkę niż obecna 450 zł. Umowę przesłałem do prawnika i wygląda na rozsądną. Jestem w trakcie tej zmiany. Mam nadzieję, że nie spotkam już na swojej drodze tak nieuczciwych ludzi, a na tego Pana który mnie oszukał czekam z bejsbolem.

Bardzo polecam firmę AXPO – bez lania wody, wszystko rzetelnie i jasno przedstawione.

Pozdrawiam

PiotrW
PiotrW
5 kwietnia 2017 14:33
Odpowiedz do:  Właściciel Piekarni.

Panie Jarku, dziękujemy za Pana rozbudowany komentarz i opinię. Na naszą skrzynkę mailową oraz w komentarzach często przychodzą wiadomości świadczące o niezadowoleniu konsumentów. Niedawno uruchomiliśmy ranking „Fair Sprzedawca”, gdzie firma Axpo zajmuje pierwsze miejsce. Kolejny pozytywny komentarz tylko utwierdza nas w przekonaniu o właściwym przyznaniu miejsc. Naszą misją jest stałe polepszanie rynku energetycznego, dlatego mamy nadzieję, że Pana opinia pomoże innym użytkownikom serwisu w podjęciu decyzji, z której będą zadowoleni.

Pozdrawiam
Piotr
enerad.pl

Gienek W
Gienek W
31 marca 2018 13:22
Odpowiedz do:  PiotrW

Miałem podobną sytuację. Po długotrwałych bojach z innymi dostawcami w końcu trafiłem na firmę Axpo i w końcu jestem zadowolony. Nie tylko z oferty, ale również z jakości obsługi.

Gwolek
Gwolek
27 grudnia 2016 15:59

Dla mnie Axpo to również dostawca energii elektrycznej numer jeden na polskim rynku. Jestem z nimi od niespełna roku i zaoszczędziłem już sporo pieniędzy. Miesięcznie są to kwoty o kilkanaście procent niższe niż u poprzedniego dostawcy – przy podobnym zużyciu.

kajcia
kajcia
30 kwietnia 2018 19:45
Odpowiedz do:  Gwolek

rowniez polecam axpo jako dystrybutora energii elektrycznej

JanekTim
JanekTim
28 lipca 2016 21:13

Korzystam z oferty dystrybutora energii elektrycznej Axpo i przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! po przejsciach z nieuczciwa konkurencja w koncu znalazlem sprzedawce, ktory nie chce mnie na kazdym kroku oszukac. przejrzyste zasady, co miesiac mniejsze rachunki za prad i kompetentna obsluga. czego chciec wiecej?:)

Łukasz Świerczek
Łukasz Świerczek
31 stycznia 2018 18:29
Odpowiedz do:  JanekTim

Z podobnego względu wybrałem Axpo. Podoba mi się transparentności i – jakby nie patrzeć – dobre ceny.

q
q
26 marca 2019 19:47
Odpowiedz do:  JanekTim

AXPO nie jest dystrybutorem !!! tylko sprzedawcą

Stefan
Stefan
4 kwietnia 2019 19:00
Odpowiedz do:  q

Axpo owszem jest dystrybutorem ale nie na terenie polski 🙂 Baa nawet jest wytwórcą energii m.in ze źródeł odnawialnych

krystian
krystian
17 maja 2016 11:04

dobry sprzedawca prądu z miłą oraz pomocną obsługą

Wiciu22
Wiciu22
29 listopada 2017 22:00
Odpowiedz do:  krystian

polecam! takze uwazam ze obsluga zasluguje na podwyzke 😉

Wiktor
Wiktor
9 września 2015 09:54

Firma Axpo nie sprzedawała nic rok temu

Ktos Tam
Ktos Tam
9 września 2015 12:07
Odpowiedz do:  Wiktor

cos tam chyba sprzedawala: https://en.wikipedia.org/wiki/Axpo_Holding

Michał
Michał
9 września 2015 15:50
Odpowiedz do:  Wiktor

Sprzedawała w „dużym hurcie”

calwus3
calwus3
15 listopada 2019 17:45
Odpowiedz do:  Wiktor

Piętro wyżej jest napisane że firma nie prowadzi sprzedaży dla klientów indywidualnych