Bank Pekao S.A. – opinie, informacje, kontakt

Pekao SA to jeden z najstarszych banków w Polsce i najbardziej rozpoznawalnych, dzieki charakterystycznemu logo z żubrem. Powstał już w 1929 roku jako Bank Polska Kasa Opieki – obecna nazwa to skrót od tej pierwotnej. Od 1999 do 2017 był kontrolowany przez włoski UniCredit. W 2017 został wykupiony przez spółki należące do skarbu Państwa: PZU oraz PFR (Polski Fundusz Rozwoju).

Oferta Bank Pekao S.A.

Sprawdźmy, jakie produkty i narzędzia finansowe oferuje Bank Pekao. Dzięki czytelnej liście od razu możecie sprawdzić, czy ta instytucja ma to, czego szukacie.

Konta osobiste – najprostszy sposób na to, by nasze pieniądze były zawsze pod ręką, wystarczy nam karta płatnicza. Dzięki niej zapłacimy za zakupy albo wybierzemy gotówkę z bankomatu. Rachunek osobisty to też wygodny sposób na rozliczanie się z pracodawcą. Konto osobiste ułatwi też nam dokonywanie płatności za zakupy internetowe oraz uiszczanie rachunków za prąd czy gaz.

Konta oszczędnościowe – poza tym, że pieniądze mamy zawsze pod ręką, to jeszcze zarabiają one dla nas. Dla nas ważne jest to, że nie ma tu minimalnej kwoty wpłaty. Każdy zaoszczędzony przez nasz grosz liczy się do kwoty podlegającej oprocentowaniu. Dodatkowo w każdej chwili pieniądze możemy wypłacić, jeśli będą nam potrzebne.

Lokaty – rozwiązanie nieco mniej elastyczne niż konto oszczędnościowe. Nasze oszczędności zostają bowiem zamrożone na jakiś czas i dopiero po jego upływie zostaną nam wypłacone wraz z zyskiem. Jeśli z powodu pilnych wydatków zerwiemy lokatę, to stracimy cały potencjalny zysk.

Karta kredytowa – czyli inaczej limit odnawialny na koncie. W każdym miesiącu możemy wykorzystać więcej środków niż mamy na koncie osobistym. Dzięki temu w razie pilnych wydatków mamy zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Każda wpłata na nasze konto spłaca kwotę wykorzystaną w ramach limitu.

Pożyczka gotówkowa – dodatkowe środki na wybrany przez z nas cel konsumencki. Zobowiązanie to spłacamy w ratach miesięcznych. Pożyczka gotówkowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych.

Kredyt hipoteczny – dzięki niemu kupimy wymarzone mieszkanie lub wybudujemy dom. Zobowiązanie to wiąże nas na wiele lat z bankiem, więc warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim zapisom umowy.

Kontakt z Bank Pekao SA

Chcecie skontaktować się z pracownikiem banku? Nic prostszego! Wystarczy telefon na infolinię banku.

Dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych: 801 365 365

Dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych lub z zagranicy: (42) 68 38 232; (22) 59 12 232

Opinie o Bank Pekao SA

  1. ja nie skorzystałam z ich oferty, bo odstraszyła mnie ich strona internetowa. nie wygląda do końca profesjonalnie jest też bardzo nieprzyjazna użytkownikowi.

    • najdroższy bank ever. skorzystałam z oferty kredytu, bo była atrakcyjna, ale różnicę w osztach pozjadło utrzymanie produktów dodatkowych, na które wcześniej nie zwracałam wagi. szybko uciekłam od nich – od razu pospłacie kredytu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *