Bank Pekao S.A. – opinie, informacje, kontakt

Ocena: 3.5 (ilość ocen: 29)

Ocena: 3.5
(ilość ocen: 29)

Pekao SA to jeden z najstarszych banków w Polsce i najbardziej rozpoznawalnych, dzieki charakterystycznemu logo z żubrem. Powstał już w 1929 roku jako Bank Polska Kasa Opieki – obecna nazwa to skrót od tej pierwotnej. Od 1999 do 2017 był kontrolowany przez włoski UniCredit. W 2017 został wykupiony przez spółki należące do skarbu Państwa: PZU oraz PFR (Polski Fundusz Rozwoju).

Oferta Bank Pekao S.A.

Sprawdźmy, jakie produkty i narzędzia finansowe oferuje Bank Pekao. Dzięki czytelnej liście od razu możecie sprawdzić, czy ta instytucja ma to, czego szukacie.

Konta osobiste – najprostszy sposób na to, by nasze pieniądze były zawsze pod ręką, wystarczy nam karta płatnicza. Dzięki niej zapłacimy za zakupy albo wybierzemy gotówkę z bankomatu. Rachunek osobisty to też wygodny sposób na rozliczanie się z pracodawcą. Konto osobiste ułatwi też nam dokonywanie płatności za zakupy internetowe oraz uiszczanie rachunków za prąd czy gaz.

Konta oszczędnościowe – poza tym, że pieniądze mamy zawsze pod ręką, to jeszcze zarabiają one dla nas. Dla nas ważne jest to, że nie ma tu minimalnej kwoty wpłaty. Każdy zaoszczędzony przez nasz grosz liczy się do kwoty podlegającej oprocentowaniu. Dodatkowo w każdej chwili pieniądze możemy wypłacić, jeśli będą nam potrzebne.

Lokaty – rozwiązanie nieco mniej elastyczne niż konto oszczędnościowe. Nasze oszczędności zostają bowiem zamrożone na jakiś czas i dopiero po jego upływie zostaną nam wypłacone wraz z zyskiem. Jeśli z powodu pilnych wydatków zerwiemy lokatę, to stracimy cały potencjalny zysk.

Karta kredytowa – czyli inaczej limit odnawialny na koncie. W każdym miesiącu możemy wykorzystać więcej środków niż mamy na koncie osobistym. Dzięki temu w razie pilnych wydatków mamy zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Każda wpłata na nasze konto spłaca kwotę wykorzystaną w ramach limitu.

Pożyczka gotówkowa – dodatkowe środki na wybrany przez z nas cel konsumencki. Zobowiązanie to spłacamy w ratach miesięcznych. Pożyczka gotówkowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych.

Kredyt hipoteczny – dzięki niemu kupimy wymarzone mieszkanie lub wybudujemy dom. Zobowiązanie to wiąże nas na wiele lat z bankiem, więc warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim zapisom umowy.

Kontakt z Bank Pekao SA

Chcecie skontaktować się z pracownikiem banku? Nic prostszego! Wystarczy telefon na infolinię banku.

Dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych: 801 365 365

Dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych lub z zagranicy: (42) 68 38 232; (22) 59 12 232

Opinie o Bank Pekao SA

  1. ja nie skorzystałam z ich oferty, bo odstraszyła mnie ich strona internetowa. nie wygląda do końca profesjonalnie jest też bardzo nieprzyjazna użytkownikowi.

    • najdroższy bank ever. skorzystałam z oferty kredytu, bo była atrakcyjna, ale różnicę w osztach pozjadło utrzymanie produktów dodatkowych, na które wcześniej nie zwracałam wagi. szybko uciekłam od nich – od razu pospłacie kredytu

  2. kilka lat temu sprzedałem nieruchomość…

    …pieniądze umieściłem PKO BP oraz PKO S.A potem nastąpiła choroba i niepełnosprawność byłem zajęty innymi sprawami konto w PKO BP opróżniłem i zamknełem a o koncie w PKO S.A zapomniałem podczas przeprowadzki znalazłem kartę i pin przypomniałem sobie o koncie i poszedłem sprawdzić w banku karta aktywna pin prawidłowy poproszono mnie o dowód osobisty i tu nastąpiło zaskoczenie konto istnieje ale nie należy do mnie nigdy nie udzielałem żadnych pełnomocnictw do żadnego konta. na razie jestem na etapie szukania umowy po bałaganie związanych z przeprowadzką póżniej pomyślę co dalej.

  3. Dziś udałam się do banku aby uzyskać informacje i pobrać formularz o kredyt studencki. Pracownik banku totalnie mnie zignorował. Powiedział że on nie zna tematu i odesłał mnie do strony internetowej. To po jakiego on tam siedzi. Totalny brak kompetencji

  4. Założyłam konto w banku. Powiedziano, że kartę otrzymam w 10. Od dwóch tygodni nawet nie zrobili tej karty, nie mówiąc o wysłaniu. Wiedzieli, że wyjeżdżam na pół roku do Chin i tylko dlatego korzystam z ich oferty. Niestety bank wogole nie pomaga aby klient otrzymał chociażby ich podstawowy produkt, czyli kartę, bez której w Chinach nie mam jak płacić. Gdybym wiedziała, że tak mnie zrobią, to byłabym w innym banku. A tak za dwa dni wylatuje i nie mam karty. A Panie w banku są zdziwiona, że nawet jeszcze jej nie zrobili. Taka pomoc

  5. Odradzam ten bank każdemu kto biorąc kredyt hipoteczny planuje jego wcześniejszą spłatę. Od początku lipca br staram się spłacić kredyt – przez brak odpowiedniej wiedzy pracowników, ich błędy, przez przedłużanie czasu na odpowiedź na reklamacje nie mogę do tej pory tego zrobić a mamy koniec września.

Dodaj komentarz