Lokata w Banku Pekao S.A.

0 /5
(Ocen: 0)

Lokata to jedna z najpewniejszych form inwestowania pieniędzy. Ponieważ nie niesie za sobą w zasadzie żadnego ryzyka, zyski z lokat są stosunkowo niewielkie. Wiele osób ceni sobie stabilną formę tego sposobu oszczędzania. Koniecznie sprawdźcie, jakie lokaty w Banku Pekao S.A. są dostępne.

Informacje o lokatach w Banku Pekao

Wśród produktów oferowanych przez Bank Pekao znajdują się również lokaty. I w tym przypadku bank postawił na różnorodność oferty. Możemy zatem wybrać lokaty z różnym czasem trwania umowy, a także sposobem naliczania odsetek.

W Pekao możemy zdecydować się na lokatę w jednej z walut: złoty polski, dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski oraz euro. W każdym z przypadków ustalona jest minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty. W przypadków złotówek jest to 500 lub tysiąc złotych. W wybranych produktach próg ten może być wyższy.

Jeśli chodzi o oprocentowanie, to możemy wybrać lokaty z oprocentowaniem stałym lub progresywnym. W drugim przypadku odsetki rosną wraz z czasem trwania umowy. Należy pamiętać jednak o tym, że nasz zysk będzie pomniejszony o podatek dochodowy.

Starannie należy wybrać czas trwania umowy – w większości przypadków wypłata środków przed określonym czasem powoduje utratę zysku. Do wyboru mamy lokaty bardzo krótkie (np. 10-dniowa) oraz dłuższe (do roku). Jeśli nie zdecydujemy inaczej, to lokata w Pekao samoczynnie odnowi się na kolejny okres.

Bank Pekao: lokata i formalności

Lokatę w Pekao możemy otworzyć na dwa sposoby: internetowo lub w oddziale banku. Opcja zdalna jest dostępna wyłącznie dla klientów tego banku. Umowę lokaty mogą zawrzeć osoby pełnoletnie. Nastolatkowie potrzebują zgody rodziców za założenie lokaty.

Podczas zawierania umowy z bankiem, potrzebny będzie nam dowód osobisty. Oczywiście będziemy musieli wpłacić do banku odpowiednia kwotę, która ma dla nas zarabiać.

Opinie o lokacie w Banku Pekao

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
iwonia
iwonia
23 lutego 2018 14:30

po tym jak spytałm się o lokatę w tym banku, to cieszę się, że nie musiałam za nią dopłacać, żeb przyjęli moje pieniądze. naprawdę latwo jest znaleźć lepsze oferty

Bogusz
Bogusz
25 stycznia 2018 16:04

Raz sie dałem namówić na depozyt w ym banku. powiem tak: w zasadzie wszędzie można znaleźć korzystniejsze oferty niż tu. sama lokata bankowa to teraz mało zyskowna inwestycja, ale w innych bankach dają więcej, nawet bez zakładania konta. a jeszcze w nielicznych wypłacają część odsetek, nawet jeśli wypłaci się pieniądze przed czasem