Enerad
Porównaj oferty

Be.EV zainwestuje 20 mln funtów w ładowarki przy obiektach Schroders Capital

Be.EV i Schroders Capital ogłosiły partnerstwo, w ramach którego powstanie ponad 200 ultraszybkich punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja o wartości 20 mln funtów obejmie 22 nieruchomości handlowe i rekreacyjne zarządzane przez Schroders Capital w całej Wielkiej Brytanii.

Samochód podłączony do ładowarki

Nowa infrastruktura w 22 lokalizacjach w całej Wielkiej Brytanii

Be.EV sfinansuje w całości instalację i utrzymanie nowoczesnych rozwiązań ładowania przy 22 nieruchomościach zarządzanych przez pięć funduszy Schroders Capital, w tym Schroder Real Estate Investment Trust oraz Schroders Capital UK Real Estate Fund.

Jak podkreślił Matthew Baddeley, Lead Asset Manager w Schroders Capital:

„Poprawa sieci ładowania w Wielkiej Brytanii jest kluczowa dla wsparcia krajowych celów transformacji energetycznej. Zbiega się to także z naszymi celami osiągnięcia neutralności emisyjnej.”

Ładowarki Kempower do 300 kW przy najpopularniejszych markach

W ramach projektu zainstalowane zostaną ultraszybkie ładowarki Kempower o mocy do 300 kW. Umożliwią one uzyskanie zasięgu do 325 mil w zaledwie 20 minut. Urządzenia znajdą się w znanych parkach handlowych i rekreacyjnych, w których działają m.in. Sainsbury’s, Aldi, Lidl, Costa Coffee, KFC, McDonald’s, Nando’s, Pizza Express, Starbucks, Marks & Spencer oraz IKEA.

Jak zaznaczył Asif Ghafoor, CEO Be.EV:

„To przełomowa umowa dla Be.EV i cieszymy się, że możemy pomóc dużym markom w portfolio Schroders skorzystać z dodatkowego ruchu generowanego przez ładowarki EV.”

Nowe punkty mają zwiększyć ruch i zyski najemców

W ubiegłym roku przeprowadzono badanie, z którego wynika, że 57% kierowców korzystających z publicznych ładowarek odwiedza sklepy lub lokale gastronomiczne w czasie ładowania pojazdu. Be.EV i Schroders Capital liczą, że nowa infrastruktura przełoży się na większy ruch klientów i wymierne korzyści dla najemców.

Asif Ghafoor podkreślił:

„Jak tysiące kierowców korzystających z naszej sieci każdego dnia – Be.EV zmierza w dobrym kierunku.”

Długoterminowe umowy najmu i stabilne przychody

Planowane huby ładowania będą składały się z 6 do 12 stanowisk. Umowy najmu mają obowiązywać przez 20 lat i zawierają indeksowane czynsze rynkowe. Model ten zapewnia klientom Schroders Capital stabilny, długoterminowy dochód pasywny.

Strony podpisały już umowy prawne dotyczące pierwszych trzech lokalizacji. W najbliższym czasie mają zostać sfinalizowane kolejne.

Zobacz również:

Źródło: materiały prasowe Be.EV, oprac. własne.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Lena Ostapkowicz

Pasjonuje mnie rynek energii i transformacja energetyczna. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych ze zmianami na rynku energii elektrycznej oraz OZE. W enerad.pl tworzę treści, które pomagają czytelnikom lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniający się sektor energetyczny i elektryczny. Mam kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu i redakcji treści, zdobyte m.in. w branży energetycznej i finansowej. Znajdziesz mnie na enerad.pl i na LinkedIn.

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły