Kredyt dla firmy w BGŻ BNP Paribas

0 /5
(Ocen: 0)

Znalezienie źródeł finansowania jest dla każdej firmy niezwykle istotne. Tym bardziej, że najczęściej niektóre należności przedsiębiorcy muszą pokrywać bezzwłocznie, sami natomiast czekają na przelewy od kontrahentów przez dłuższy czas.

Oferta kredytowa powinna odpowiadać na potrzeb biznesu. Sprawdźmy, czy BGŻ BNP Paribas ma coś ciekawego do zaoferowania przedsiębiorcom.

Informacje o kredytach firmowych w BGŻ BNP Paribas

W ofercie banku znajdziemy zarówno kredyty obrotowe, jak i inwestycyjne. Pierwsze przeznaczone są na finansowanie bieżącej działalności firmy. Drugie natomiast pomagają, gdy przedsiębiorstwo chce się rozwijać. Dodatkowo znajdziemy tu również oferty leasingowe, czyli finansujące korzystanie z mienia, na przykład samochodów lub budynków.

Na jakie kwoty mogą liczyć przedsiębiorcy? Wszystko zależy od wybranego produktu. Kredyty obrotowe mogą sięgać do 2 mln złotych (z zabezpieczeniem na hipotece nieruchomości) lub 1,5 mln złotych w rachunku bieżącym. Kredyty inwestycyjne są uzależnione od planowanego przedsięwzięcia. Suma zobowiązania może sięgać do 80% planowanej kwoty inwestycji. BGŻ BNP Paribas oferuje również produkty związane z realizacją projektów unijnych.

Czas trwania umowy kredytowej zależy od kwoty zobowiązania. Kredyt dostępny w rachunku bieżącym spłaca każda wpłat na firmowe konto. Inne zobowiązania mogą być zaciągane nawet na 10 lat. Możliwa jest również karencja w spłacie kredytu.

BGŻ BNP Paribas: kredyt dla firm i formalności

Wielu, zwłaszcza tych mniejszych, przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, jak wiele formalności trzeba dopełnić, by otrzymać kredyt na firmę. Oczywiście stopień sformalizowania zależy również od kwoty zobowiązania, a także rodzaju kredytu. Jakie dokumenty należy przygotować, jeśli chcielibyśmy wziąć kredyt obrotowy? Potrzebne będą między innymi:

  • dokumenty potwierdzające zarejestrowanie firmy oraz jej dane,
  • dokumenty stwierdzające prawo do reprezentowania,
  • dokumenty potwierdzające stan majątkowy, liczbę pracowników,
  • oświadczenia o ewentualnych zobowiązaniach (bilansowych i pozabilansowych).

Kiedy staramy się kredyt inwestycyjny, to musimy również przedstawić dokumenty związane z planowanym przedsięwzięciem (czyli konieczny będzie biznesplan).

Co ważne, kredyt dla firm w BGŻ BNP Paribas dostępny jest wyłącznie w oddziałach banku.

Opinie o kredycie dla firm w BGŻ BNP Paribas

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments